Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Adil Kullanım Kotası Kalktı!

Ana Sayfa » Güncel » Adil Kullanım Kotası Kalktı!
Adil Kullanım Kotası Kalktı!

Birçok internet kullanıcısının yıllardın başına belana olan adil kullanım kotası artık bizlere veda ediyor. Çoğumuz gerek kişisel internet kullanımlarında, gerekse iş odaklı internet kullanımda bilgisayarlarımıza dosyalar indirmemiz ya da dosya yüklememiz gerekiyor. Ancak bu kullanımların sınırlandırması birçoğumuzu bilgi çağında duvarlara hapsediyordu. Artık bu devir sonlanıyor ve bu değişimin Türkiye ‘de öncüsü önemli internet hizmet sağlayıcılardan birisi olan TurkNet tarafından atıldı.

Adil kullanım kotasından haberi olmayanlar için bu durumu şöyle özetleyebiliriz; servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz internet paketlerinin belirli kullanım sınırları vardır. Örneğin size 100 GB hak tanırlar ve gezmiş olduğunuz siteler, izlemiş olduğunuz filmler yani indirdiğiniz tüm dosyalar bu hakkınızdan düşer. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte indirdiğimiz dosyalar, yapmış olduğumuz trafik artık oldukça fazla bu yüzden birçoğumuza bu sınırlı alanlar yetmiyor ve bu kotanın dolması sonucu almış olduğunuz hizmete göre ya ekstra ücret ödemek ile ya da internet hızının yavaşlatılması ile sonuçlanıyor.

Uzun yıllardır internet servis sağlayıcı bir firma olarak TurkNet yapmış olduğu toplantıda kendi firmalarından hizmet alanların artık adil kullanım kotası derdi ile uğraşmayacaklarını açıkladı. Hem yükleme (upload) hem de indirme (download) yapmanız hiçbir şekilde kotanızı etkilemeyecek ve ekstra faturalar ile internet hızınızın yavaşlaması gibi bir durum ile karşılaşmayacaksınız.

TurkNet ‘in adil kullanım kotasız paketi 100 Mbbs’ye kadar hızı destekleyecek ve sınırsız yani kotasız olacak. Bu hizmet paketini ise binanızda, adresinizde bulunan fiber, adsl, vdsl gibi alternatifler ile karşılayabileceksiniz. Ancak fiber olmayan bölgeler için tabii ki bu indirme hızı daha düşük olacaktır. Bu paket için belirlenmiş olan fiyat ise aylık 59.99 TL . Bu hızlarda kotasız ve uygun fiyatlı internet ile TurkNet diğer rakiplerine öncü olacak ve onları da bu kulvarda rekabet etmeye çekecek gibi görünüyor.

Adil Kullanım Kotası Kalktı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ebru25 Eylül 2017

Sonunda bu beladan kurtulduk.birde hizimiz artsa cok guzel olacak.

Can25 Eylül 2017

Akk kalktığına göre artık eski günlerdeki gibi download upload için, uykusuz saatlere hoşgeldim. Sevindirici haber adil kullanım kotasının kalkması

Alperen yıldırım25 Eylül 2017

Hele şükür AKK kalktı internet hızlandı

Mert25 Eylül 2017

Adil Kullanım Kotası Kalktı ama internet ücretlerde arttı

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ankara Kalesi Aşkta Yalnızlık Kader Mi? Lizbon Çarşıya Çıkma Rehberi | Lizbon’dan Ne Alınır? Twitter’a proje nasıl gönderilir? Paleo (Taş Devri Diyeti) ile Sağlıklı Kilo Verme İçimizden Bir Yer: Arnavutluk

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC