Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ana Sayfa » Güncel » Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuarların kıyafetimizi tamamlayan resmin en önemli parçaları olduğu tartışılmaz. Peki ama şıklık algısını bozmamak adına kombinlerimizi tamamlayan bu unsurları nasıl seçmeliyiz? Bir asessories mağazasına girdiğinizde raflardan taşan 100’lerce malzeme görebilirsiniz. Acaba hangisi size uygun ve sizin seçiminiz olmalı? İşte aksesuar seçerken ve kullanırken uymanız gereken kurallar…

1 – Öncelikle aksesuar seçerken kombininizle uyumlu mu buna çok dikkat etmelisiniz. Aynı kıyafetlerde olduğu gibi; spor, klasik, avangart, otantik, gotik ya da farklı tasarımlarda bir çok çeşitlilikte takı unsuru bulabilirsiniz.

2 – Yine aksesuar seçimlerinizde vücut proporsiyonunuzu göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin şişman bir bayansanız vücudunuzda kaybolup gidecek aksesuarlar sizin için uygun olmaz. Kendini gösteren iri bocuklara sahip kolyeler, büyük tasarımlarda ki zincir bileklikler, göze çarpan XXL tasarımlarda ki sallantılı ya da klipsli küpeler size uygun olacaktır.

3 – Öte yandan zayıf bir bayansanız bu tür takılar gördüğünüzde o reyondan hemen uzaklaşmanız gerekir. Tam tersine sizin takacağınız aksesuarlar; sutaşı tarzında mini kolyeler, bileklikler ya da küpeler olabilir. Tek taş küpeler, damla şeklinde mini inci küpeler, mikro boncuklarla tasarlanmış dizinlerde ki kolye ya da bilezikler, kum boncuklardan tasarlanmış takılar, el hızmaları, küçük ear cuflar size uygun olacaktır. Yine eklem yüzükleri de ince uzun parmaklara sahip olan bayanlara en çok yakışan takılardandır.

4 – Kısa boylu bir bayansanız şayet kesinlikle belinize kadar inen uzun kolyelerden veya uzun fularlardan takmamanızı öneririz. Bu durum boyunuzla yarışacağından absürt görüntülere neden olabilir.

Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kiloları Saklama Yöntemleri Can Azerbaycan! 2018 Çizgili Trendi Sizlerle Kendi Kitap Tutacağını Kendin Yap! Ankara Kalesi Postacı Çanta Modelleri

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC