Miskin Panda
Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor! | Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor!

Ana Sayfa » Sağlık » Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor!

Alkol, uyuşturucu, tütün, teknoloji ve kumardan sonra, alışveriş bağımlıları içinde tedavi merkezleri oluşturulacak. Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu tarafından yürütülen proje kapsamında, alışveriş tutkularına ve bunu ileri boyuta taşıyanlar içinde tedavi talepleri kabul görecek.

Aile ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı Necdet Ünüvar’dan yapılan açıklamada, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu bünyesinde yapılacak çalışmalarla, Alışveriş bağımlıları tedavi edilebilecek. Çalışmaların alkol, uyuşturucu, tütün, teknoloji ve kumar bağımlılığı kapsamına birde alışveriş bağımlıları için bir tedavi alanı oluşturacaklarını da dile getiren Ünüvar, ilk toplandı için Başbakan yardımcısı Recep Akdağ’ında açıklama yapacağını duyurdu.

Konuşmasında ayrıca Uyuşturucu İle Mücadele Yüksek Kurulu’nun yetki alanının genişlemesiyle, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’na dönüştüğünü de bildirdi. Bu kapsamda Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu iller bazında çalışmalar yapacak ve yapılacak olan çalışmaların sadece Alkol ve uyuşturucu odaklı olmayacağını aynı zamanda Teknoloji, Kumar ve Alışveriş içinde yapılacağını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, açıklamasında bireylerin sadece uyuşturucu ve Alkol gibi bağımlılıklara eğilmedikleri aynı zamanda sürekli tekrar eden olumsuz davranışlarını ve bunların içine giren alışveriş ve para harcama şekillerine de bu çalışma kapsamında değineceklerini dile getirdi. Ünüvar, Yüksek Kurul Başkanı Sayın Recep Akdağ İle görüştüğünü ve hatta ilk çalışma toplantısında bizzat kendisinin brifing vermesi için ricada bulunduğunu dile getirdi.

Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  7 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet Zayıf Kalmak Sağlığa Zarar Verir Mi? Antibiyotik Kullanımının Fazlası Zarardır Kiloları Saklama Yöntemleri Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Eğlenceye ve Tarihe Açılan Vizesiz Kapı: Ukrayna

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In Mert's PC