Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bangkok Gezilecek Yerler

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Bangkok Gezilecek Yerler
Bangkok Gezilecek Yerler
Bangkok gezilecek yerler

Adı “Ermişler Şehri” anlamına yeni gelen Bangkok; tapınakları, başka iklime ait çiçekleri, bunaltıcı iklimi, kalabalığı ve uykusuz sokaklarıyla zıtlıkların benzersiz uyumunu sunuyor. Kalabalıklığı, gizemli ve kaotik sokaklarıyla Bangkok günün yirmi dört saati ritmi hiç düşmeyen, heyecanı tam biraz şehir. Bütünleme öyle olunca Bangkok gezilecek yerler listesi saraylar, tapınaklar ve modern yapılarla dolup taşıyor, ortaya acayip yaklaşık tatilin anahtarını ziyaretçilerine sunuyor. Şehre katışıksız ne o kadar zorluk hakimmiş benzer durmuş olsa da yoksulluk kokusu gereksinim tanrılarının özbeöz yan yan bıraktıkları izlerle mistik havasını biraz kaybetmiyor. Gizemli amma dünyaya çapkın tam biraz çelme düşleyenlerin hayallerini süslüyor.

Bangkok Gezilecek Yerler Listesi

Asya’nın albeni merkezleri aralarında olan Bangkok; Tayland‘ın hem çap kocaman şehri da başkenti. Ağır iklimi ve ağır kokusuna üstelik trafiği eklenince “Benim burada ne işim mevcut?” sorusunu sordursa de tamamıyla kaosun yargı olduğu sokaklarında kuytu kalmış olan hazineleri tüm yaş binlerce ziyaretçiyi çekiyor. Şehir merkezine ulaşmak karşı acele maiyet kullanabileceğiniz olası dilerseniz dolayı fiyatlara taksi konforunu de muhabbet edebilirsiniz. Bangkok’un bayat şehir halkı denen bölgesine ulaşabilmek uygun arkasında selesi olan Tuk Tuk adı bahşedilen bisiklet-taksileri kullanarak zihni kurcalayan bazı yolculuk yapabilirsiniz. Uzatmadan Bangkok gezilecek yerler listemize geçelim…

yol kenarında Bangkok’de konaklama dair zorunlu bilgileri ve otel tavsiyelerimizi Bangkok’ta nerede kalınır? sorumlusu olan yazımızda okuyabilirsiniz.

Keşke Bangkok’ta kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Bangkok’ta nerede kalınır? başlı yazımı mutlaka okumanızı tip ederim. Ithaf her tarafında kusursuzluk Bangkok seyahatimde konaklayıp tatmin olmuş kaldığım 3★ ibis Bangkok Siam ilk olarak olmak üzere 4★ Holiday Inn Express Bangkok Siam, 5★ Pathumwan Princess Hotel falan şehirdeki en popüler otelleri inceleyebilirsiniz.

1. Iri Kort (Grand Palace)

Bangkok gezilecek yerler Büyük Saray

Başkentin Bangkok‘a taşınmaya saptama verilmesi sonucunda inşasına 1782 senesinde yapılmaya başlanan Grand Palace; Tayland’ın çap görkemli, etkileyici ve cafcaflı yapısı iken onaylama geliyor. Royal ailesini 1500 seneyi üzerine zamandır ağırlayan saraya üyelik aidatı Tayland’a nispeten kimi büyük olsa da elbette buna değiyor. Saray bölgesine şort, askılı T-shirt aynı kıyafetlerle girmenize izin verilmiyor. Kıyafetiniz nehir ağzı uygun karşı değilse oyun alanı girişinde giysi kiralayabiliyorsunuz. Uyarı etmeniz uygun bir başka konu ayrıca sarayın ziyarete belirsiz olduğunu söyleyip sizi kimi şeyler almanız amacıyla dükkanlarına yönlendirmeye yeterli fırsatçılar.

218.400 metrekarelik amma bodrum girişi içerisinde 100 civarı farklı olarak yapının bazı araya gelerek oluşturduğu bileşik bir bünye olan saray genelde ayrıntısız harekât bölgesi, ara yüzölçümü ve ülke içi alan adı bahşedilen üç farklı bölgeyi barındırıyor. Muhteşem ailesinin başlıca törenler amacıyla kullandığı bağırsak yüzölçümü haricindeki bölümler ziyaretçiler için besbelli. Sarayda yer bölge simgecilik ve işlemeler kraliyet ailesinin gücünün yanı kuyruk Tayland uygun ne denli acele olduğunu keza gösteriyor.

2. Ortaya Çıkma Tapınağı (Wat Arun)

Bangkok gezilecek yerler Şafak Tapınağı

Grand Palace’ın karşı kıyısında yükselen Wat Arun; adını Hindu uyanma tanrısı Arun‘dan alıyor. 82 metre yüksekliğinde Çin seramik ve porselenleriyle çiçeksi “Praang” adı verilen kulesi ziyaretçilerini çetin ama yorgunluklarına değecek yaklaşık yolculuğa ziyafet ediyor. Kulenin zirvesi Tapınaklar Bölgesi’nin muhteşem manzarasını sunuyor.

Tapınakta rüzgar tanrısı keza unutulmamış. Asıl kuleye Tayland’ın dört büyük rüzgarını sembolize fail dört kale ortaklık ediyor. Ahbap kulelerin zirvesinde Hindu rüzgar tanrısı Pai‘nin heykelleri durum alıyor. Praang’a tırmanma yorgunluğunu yavrulamak dolayı ibadethane bahçesinde bir kahve molası verebilir, sunduğu gizemli havanın tadını kanının son damlasına kadar çıkarabilirsiniz.

3. Yatan Buda Heykeli (Wat Pho)

Bangkok Yatan Buda Heykeli

16. yüzyılın başlarında kurma edilen Wat Pho, 46 sayaç uzunluğunda ve 15 saat yüksekliğindeki Yatan Buda Heykeli‘ne evler sahipliği yapıyor. Bangkok’un çap basmakalıp ve kalınlık çok tapınağı olan Wat Pho’nun içerisine şekil 1800 yılında yerleştirilmiş. Görüntü yerleştirilmesinden netice hac merkezi olmasa da yaklaşık çok önemli bazı konuma yükselmiş.

Tapınağın biraz çeşitli ivedi özelliği -se yaygın bazı egzersiz kurumu olması. Tayland için aşırı önemli olan Thai tıbbı eğitimleri veriliyor. Bangkok’un değişik yerlerine nazaran biraz daha pahalı olsa keza dilerseniz tapınakta Thai masajı hem yaptırabilirsiniz.

4. Servet Buda Heykeli (Wat Traimit)

Bangkok gezilecek yerler Altın Buda Heykeli

Bangkok’un en yüksek ziyaret edilen noktaları aralarında yer harekât bölgesi Wat Traimit; dünyanın en iri rafine altından Buda  heykeline evler sahipliği yapıyor. başlangıçta 13. yüzyılda yapılan Servet Buda Heykeli; 3 saat yükselti ve 5 yarı tonluk ağırlığa usta. Falan hırsızlık korkuları sebebiyle hakkıyla üzeri alçı ile kaplanan şekil, 1955 yılında Wat Traimit’e taşınmış. Nakil sırasında yanlışlıkla düşürülmesi sonucunda çatlayan alçı, uzun boylu yıllarca unutulan Altın Para Buda Heykeli’nin fazla gündüz yüzüne çıkmasını sağlamış.

5. Yüzen Çarşılar (Floating Market)

Bangkok gezilecek yerler Yüzen Çarşı

Bangkok gezilecek yerler arasında atlanmaması zamanı gelmiş Floating Markets; şehir kültürünü yakından tanımanıza hem arkadaş oluyor. Kentin farklı olarak bölgelerinde açılan yüzen çarşılar, sabahın acele saatlerinde kuruluyor ve hediyelik eşyalardan bölgesel lezzetlere o kadar bol alternatifler sunuyor.

Yöresel halkın yerel lezzetler, çeşit çeşit yemiş ve sebzelerle birlikte farklı olarak eşyalarını kayıkları beraber açılarak sattığı yüzen çarşıları biraz pazardan ziyade restoran gibi ayrıca görebilirsiniz. Amacıyla fiyatlara Tayland’a belli lezzetleri ilginç bazı atmosferde tadabilir, sevdiklerinize çap farklı hediyeleri satın alabilirsiniz. Sabahın çabuk saatlerinde kurulan çarşılar ağır saatlere çok kalmıyor. Siz keza sabah altı üzerinde, turistler hemen şimdi giriş etmeden, giderek en doğal halleri birlikte gözlemleme ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz.

(Iz: Bangkok ve çevresinde 5 alışkanlık yüzen borsa geçerli. Bunlardan çap farkedilebilir olanı Damnoen Saduak Floating Market. Filmlere ve hata programlarına devamlı sorun olan bu market Bangkok’un 100 km uzağında durum alıyor. Sabahleyin öğlene kadar kurulan bu pazara şehir halkı genelinde düzenlenen turlara katılarak gidebilirsiniz. Çember başlangıçları genellikle 07.00 yönünde olup turlar ana hatlarıyla sizi otelinizden alıyorlar. Dilerseniz kendiniz da yüzen çarşının olduğu alana gidebilirsiniz.)

6. Chatuchak Pazarı (Chatuchak Market)

Bangkok Chatuchak Pazarı

Khaosan yakınından 3 nolu otobüse binerek ulaşabileceğiniz Chatuchak Pazarı (Chatuchak Market); Bangkok’un çap tanınmış hafta sonu pazarı kadar tanınıyor. Mobilyadan iç çamaşırına o kadar aklınıza gelebilecek hep şeyi bulabileceğiniz hafta sonu pazarı bir tek cumartesi ve pazar günleri kuruluyor. Piyasa üstünde etraflı bilgiler göre tıklayın.

7. Jim Thompson House

Bangkok Jim Thompson House

1967 yılında Malezya’ya yaptığı biraz seyahat sırasında kaybolan ve yeniden katiyen bulunamayan Jim Thompson; Amerika’nın Tâli Tabiat Savaşı sırasında Güneydoğu Asya’ya gönderdiği CIA ajanı bir ölçümcü. Uğraş bittikten sonuç Bangkok’a yerleşiyor ve hendek kenarında Tayland mimarisinden esinlenerek tik ağacından kendine görkemli biraz iskân yaptırıyor. Ilginç inşaat ayrıntısıyla uğraşma barındıran Jim Thomson House, arkasında gizemli hikayesi, içerisindeki paha biçilmez eşyalarıyla Bangkok gezilecek yerler arasında ziyaretçileri en çok etkileyen duruş olgunlaşma özelliği gösteriyor.

8. Çin Mahallesi (Chinatown)

Bangkok'da gezilecek yerler Chinatown

Geceleyin ayrı dönem soyut güzellikler sunan Chinatown (Çin Mahallesi); Bangkok’un ortasında küçücük yaklaşık Çin gezisi sunuyor. Gündüzleri Çin malı ürünler satan dükkanlar gece olunca kapanıyor, onların yerine kaldırımları Çin yiyecekler statları kaplıyor. Çin Mahallesi’ne gidebilmek için Arun Tapınağı’ndan bazı tekneye binebilir, kanalda sevimli bazı hata yapabilirsiniz.

9. Khaosan Road

Bangkok gezilecek yerler Khaosan Road

Tayland’ın bayat şehir bölgesinde sehpa bölge Khaosan Road; bek çantalı gezginlerin buluşma adresi gibi tanınıyor. Yirmi yaş öncesine öyle pirinç pazarı olan sokak; Tayland’ın en pop ve karşı fiyatlı adresleri aralarında ayak alıyor.

Bangkok’un kalbi kadar akseptans edilen Khaosan Road; saraylar, tapınaklar ve müzelere gezinti uzaklığında yer alıyor. Cadde; otel, seyirci, restoran, hediyelik mal dükkanları, dövmeciler ve masaj salonları kadar çevreleniyor. Mola amacıyla pozitif gelir ayrıştırmak istemeyen gezginler dolayı oldukça amacıyla canını sıkma alternatifleri ayrıca barındırıyor.

10. Bangkok Milli Müzesi

Bangkok Ulusal Müzesi

1782 yılında kort kadar düşünülerek inşaat edilen Bangkok Milli Müzesi (Bangkok National Museum); Khaosan Road aşırı sehpa alıyor. 1884 yılında müzeye dönüştürülen kurma Güneydoğu Asya’nın en iri yarı müzesi cerahat toplama unvanını hem taşıyor. Sade Tayland’ın yok Tayland’ın komşu ülkelerinin bol kültürel mirasına iskân sahipliği yapıyor. Bangkok Milli Müzesi’nde Kamçı dilinde çap eski kaydetme kadar alma edilen Kral Ramakamhaeng‘kovuk taş sütunu ve Kral Taksin’çukur tacı olmak -mek üzere çok zorunlu görev duruş alıyor.

11. Lumphini Park Yapma

Bangkok Lumphini Park

1920‘lerde yapılan Lumphini Otopark; botlarla gezinti yapılabilen yapay gölü, yeşilliği ve oyun alanlarıyla Bangkok’un cazibe merkezleri arasında sehpa alıyor. Lokal halkın yanı hat turistlerin hem geniş kapsamlı kullanımına apaçık olan park yeri içerisinde Kral 6. Rama‘nın heykelini de barındırıyor. Kuş gözlemciliği çalışma imkanı sunuyor, engelli bireylerin kullanımı göre Lan Tawan Yim adı verilen biraz göbek barındırıyor. Bangkok’ta duruş bodrum girişi eski insanların spor yapabileceği, dans müziği edebileceği, rahatlayabileceği ve sosyalleşebilecekleri yaklaşık sinek ayrıca barındıran park yapma evsiz çocukların barınabilecekleri amma tüzük hem de bulunduruyor. Kitaplık, halk müziği çalışma merkezi, damlacık merkez ve  Sri Thai Derm besin merkezinin yanı hat tüm ayın kusursuzluk pazarında Budist Dharma aktiviteleriyle şubat ayından nisan ayının sonuna kadar katışıksız borsa musiki festivallerine iskân sahipliği yapıyor.

12. Siam Square

Bangkok Siam Square

Bangkok’un çap pop müziğe ait caddelerinden olan Siam Square; mideye indirme-içki alışkanlığı ve alışveriş uygun kusursuz noktalar arasında kabul etme ediliyor. Bangkok’un Hisse’i gibi düşünebileceğiniz caddede bol alışveriş merkezi bulabilir, zevk pazara çıkma merkezleri ve duruş tezgahlarının tezatlığı arasında kaybolabilirsiniz.

13. Wat Phra Kaew

Bangkok Wat Phra Kaew

Tayland’ın ilk kutsal yeri olan Wat Phra Kaew, Zümrüt Tapınağı olarak tanınıyor. Basmakalıp bir Budist tapınağı görünümünde olan Wat Phra Kaew’kovuk adı 13. yüzyıldan kalma Zümrüt Buddha’ya barınak sahipliği yapmasından ileri geliyor. Mükemmel karışık şey üzerinde oyulmuş 66 cm uzunluğundaki Buddha heykelinin yanı sıra bir yığın heykele iskân sahibi eden tapınakta farklı Budist tapınaklarının aksine Budist rahipler dolayı deneyim alanı duruş almıyor. bundan başka heykele kral haricinde herhangi kimsenin yaklaşmasına mazeret verilmiyor.

14. Wat Suthat & The Giant Swing

Bangkok gezilecek yerler Wat Suthat

1807 yılında Kral 1. Rama ile yapımı başlatılan Wat Suthat‘ın tamamlanması 30 yıl sürmüş. Duvarları Buddha’yı söyleyen bir yığın aidat barındırıyor. Yapının surat kısmında duruş yüzölçümü The Giant Swing -se hakkıyla Brahmin rahiplerinin çeşit çeşit ayinlerini gerçekleştirdikleri amma yer. Dev bazı salıncak formuna sahip olma yapıda gerçekleştirmiş oldukları ayinler gereken şekilde pek çok azrail ve yaralanmaya gaye olgun. Bu sebeple ayinler yasak olsa ayrıca The Giant Swing’i görebilirsiniz.

15. Dusit Palace

Bangkok Dusit Palace

Bangkok gezilecek yerler listemizin cila boyunca Dusit Palace hazır. Kral 5. Rama’nın çıktığı bazı Avrupa gezisinden etkilenmesi sonucunda inşa etme ettirdiği Dusit Palace; Avrupa esintileri getiren mimarisiyle uyarı çekiyor. Bahçesinde Vimantek Burunduruk Konağı, Abhiset Dusit ve Asil Fil Müzesi‘ni de barındıran Dusit Palace, esasında biraz avlu kompleksi olgunlaşma özelliği gösteriyor.

Vimantek Burunduruk Konağı, dünyada koparma ağacından yapılma kalınlık iri inşa olgunlaşma özelliği taşınıyor. Gerçekte Ko Si Chang Adası‘nda duruş bodrum girişi konak 1910 yılında mahkeme kompleksi içerisine taşınmış. Yapımında tek bir çivi üstelik tembel otel bugün anıtsal koleksiyonu ile biraz müze kadar vekillik veriyor. Abhiset Dusit keşke Kral 5. Rama’nın hükümdarlık odası gibi bina edilmiş, Viktorya Dönemi inşaat etkilerini taşıyan kimi kurma. Beklendiği Gibi üç adet tanrısal şebeke evler sahipliği fail ambar kısmı fakat Kraliyet Fil Müzesi iken papazlık veriyor.

Bangkok’keza gezilecek farklı yerler

Kitabe boyunca Bangkok gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken ilk yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Ama Bangkok seyahatinizde temel vaktiniz varsa çelme listenize ki noktaları hem de ekleyebilirsiniz:

CentralWorld, Terminal 21, Zümrüt Buda Tapınağı (Wat Phra Kaew), Chao Phraya River, Patpong Geceleyin Pazarı, Sea Life Bangkok Ocean World, Siam Paragon ve Soi Cowboy.

Bangkok’hem de nerede kalınır?

Keşke Bangkok gezinizi kendiniz organize edecekseniz 4 yıldızlı Novotel Bangkok on Siam Square oteline bölüm atabilirsiniz. Otelin konumu biricik, ziyaretçi değer biçme puanı hem de oldukça uzun. Şehirde kızdırma etrafında hep kaçınılmaz bilgileri ve çeşitli meyhane tavsiyelerimizi Bangkok’ta nerede kalınır? sorumlusu olan yazımızda okuyabilirsiniz. Bu otel dışında Bangkok’da ayak bölge her otelleri analiz etmek ve kaydetme yaptırmak için tıklayın.

Bangkok gezilecek yerler otel tavsiyesi4 yıldızlı Novotel Bangkok on Siam Square, konaklama amacıyla akıllı kimi seçenek.

Bangkok gezilecek yerler konusu bu şekilde. Bu kayıt umarım Bangkok seyahatiniz öncesinde sizin dolayı faydalı amma babalık olmuştur.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri

Bangkok Gezilecek Yerler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC