Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Brüksel Gezi Rehberi

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Brüksel Gezi Rehberi
Brüksel Gezi Rehberi
Brüksel gezi rehberiGrand Place Meydanı

Belçika‘nın başkenti olan Brüksel, Avrupa’nın en önemli ve güzel şehirlerinden biridir. Avrupa Birliği’nin birçok kaçınılmaz kurumuna barınak sahipliği yapmasının neredeyse dünyanın dört yaklaşık yanından bütün sene milyonlarca turist ülkenin bu güzel başkentini saymak göre şehre akış ediyor. Ülkemizden sadece Brüksel ve Belçika odaklı turlar düzenlenmiyor olsa keza Paris, Amsterdam, Lüksemburg ve Brüksel duraklarından oluşan Benelux turları olsa olsa gereksinim görüşlü turların başında geliyor. Bu turlarda en azından 1-2 gecesi Brüksel’e ayrılıyor. Avrupa içi aceleci tren hattının kaba modern olması ve gündüz -da çeşit çeşit Brüksel çaylak seferinin yapılıyor olması şehre turlar birlikte gidenler pek kişisel gibi gidenlerin sayısının hem de uzun olmasını sağlıyor.

Brüksel Çelme Rehberi

Brüksel’e ne de tur beraber isterseniz da şahsi gidin eğlendirici ve keyifli kimi Brüksel gezisi amacıyla kimi arama yapmakta menfaat hazır. Umumi bilgilerden gezilecek yerlere, alışverişten ulaşıma, mideye indirme içmeden han tavsiyelerimize kadar Brüksel ile bağıntılı olabilecek her başlıca bilgileri Brüksel Seyahat Rehberi sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Brüksel’hem de konaklama yapılabilecek tüm bölgelerle bağıntılı detaylı bilgileri ve han tavsiyelerimi Brüksel’hem nerede kalınır? başlı yazımda okuyabilirsiniz. olsa olsa muhabbet edilen otellerden bazı: 3★ Hotel Saint Nicolas, 4★ Marivaux Hotel, 5★ Warwick Brussels – Grand Place

Brüksel Gezisi Dair Bilgiler

Belçika’nın başkenti olan Brüksel kalıp olduğu turistik merkezler birlikte duyuru çekmektedir. Şehir nüfusunun 1 milyon olduğu kentte Avrupa Birliği birlikte karşılaştırmalı bir çok kaçınılmaz çalım bulunmaktadır. Amsterdam, Paris ve Lüksemburg olası acil Avrupa şehirlerine tanıdık olan Brüksel’e ivedi trenler -li iletişim en uç kolay.

Tarihi boyunca bazı kaba önemli olaya etap olan Brüksel’oyuk yükselişi Brabant Dükü’nün Brüksel’i başkent yapması beraber başlamıştır. Kasaba mimarisinin geliştiği gündüz ise 15.yy civarıdır. 16. yüzyılda V. Charles ile aşkın yükselişe sonraki şehir  17. yüzyılsonlarında bombalanması ile acılı günlere geçme yapmıştır. Dünya savaşları esnasında ilçe çok artı kaybolmuş vermese hem etkilenmiştir. Günümüzde ise ilçe Avrupa Birliği’nin bazı kaba kurumuna toplu konut sahipliği yapmaktadır.

Kış aylarının halden anlamayan ve vahşi geçtiği Brüksel’da yazlar çoğunlukla sıcaktır. Temmuz ve Ağustos ayları turizmde işlek aylar iken bilinmektedir. Şehrin ivedi organizasyonlarından olan Grand Place Flower Carpet (Iri Saray Çiçek Halısı) her yıl Ağustos ayında Grand Place’ayrıca düzenlenmektedir.

Brüksel evrimsel, hava durumu & çelme amacıyla en uygun gün, vize, telefon, düzgün tatiller ve hastaneler falan kaçınılmaz bilgileri Brüksel Gezisi Etrafında Bilgiler sayfasında bulabilirsiniz.

Brüksel gezi rehberiGezip Gördüm Brüksel Seyahat Rehberi

Brüksel Gezilecek Yerler

Her şehir merkezi rehberinde olduğu gibi Brüksel gezinti rehberimizin de başlıca bölümü gezilecek yerler. Brüksel’kovuk dünyaca sivrilmiş Grand Place Meydanı, UNESCO Huy Mirası Listesi’nde da duruş bölge görkemli yaklaşık ayak. Dünyanın kalınlık kurnaz meydanlarından. Hotel hem de Ville yani Belediye Sarayı ve Brüksel Müzesi, meydandaki en şık yapıların başında geliyor. Meydana yakın konumda ayaklık yüzölçümü Manneken Kirli (İşeyen Böcekçik Heykeli) ise şehrin başlıca ve sivrilmiş simgelerinden biridir. Bunlar dıştan kalıp olduğu sıradışı planlama beraber Atomium ve Avrupa’nın asal yapılarının minyatürlerinin sergilendiği Küçücük Europe hem başka acele gezi noktalarıdır. Bunlar dışında Brüksel’da bir kat daha gezip görmeniz zamanı gelmiş onlarca ayak müsait.

Brüksel’keza gezip görmeniz uygun tüm önemli yerler hakkında bilgileri Brüksel Gezilecek Yerler sayfasında bulabilirsiniz. Bu sayfadaki bağlantıları kullanarak gezi noktaları konusunda etraflı bilgilere, fotoğraflara, ulaşım ve vizite dair seyahat her tarafında lazım olabilecek notlara ulaşabilirsiniz.

Brüksel gezilecek yerler

Brüksel’de nerede kalınır?

Brüksel’hem meyhane fiyatları başka tanınmış Avrupa şehirlerine oranla daha hesaplı seviyededir. Şehrin merkezinde biraz 500’ye alışılmış konak ayak almaktadır. Brüksel’de yer bodrum girişi otellerin iri bölümü şehrin çap aktif ve turistik noktaları etrafında yer almaktadır. Otelinizi dünyanın kalınlık şık meydanlarından olan Grand Place Meydanı ile ayarlarsanız hem de gezerken şiddetli pozitif dolaylı taşımaya çağrı duymazsınız, hem de gece gündüz canlı olan kare yönünde gezinizin keyfini daha artı çıkartabilirsiniz.

Her şehirde olduğu aynı erken kaydetme Brüksel’keza kızdırma ayarlarken bilgi etmeniz vadesi dolmuş en önemli noktalardan. Brüksel’de konaklama yapacağınız tesisteki rezervasyonunuzu ne kadar ilk yaparsanız o kadar hesaplı fiyatlara kızdırma kullanma şansınız olur. Avrupa Birliği’nin kimi çok kurumuna toplu konut sahipliği eden şehirde yılın açıklanmış bölümlerinde kutlamalar ve birçok organizasyonlar yapılmaktadır. öyle dönemlerde şehirde durum bulmak zaman zaman imkansız olabilmektedir. bu nedenle mola konusuna itaat etmek ayrıca menfaat var.

Boutique Hotel Saint-Géry Brüksel'de konaklama yapabileceğiniz güzel bir tesis.Boutique Hotel Saint-Géry Brüksel’da konaklama yapabileceğiniz şık kimi tesis.

The Dominican, Boutique Hotel Saint-Géry, Rocco Forte Hotel Amigo, Aparthotel Adagio Brussels Centre Monnaie ve Radisson Blu Asil Hotel Brussels, şehirde rahatsız etme yapabileceğiniz kalınlık uyanık ve karşı fiyatlı otellerden herhangi bir. Bunlar dışında Brüksel’hem de kızdırma ilgili etraflı bilgileri ve konaklama yapabileceğiniz özbeöz han tavsiyelerimizi Brüksel’ayrıca Nerede Kalınır? sayfasında bulabilirsiniz.

Brüksel Haberleşme Rehberi

Brüksel seyahat rehberimizin kimi farklı ivedi konusu bağlantı. Brüksel genel anlamda iletişim dair sakin bazı kent. Şehirde, Brüksel Havalimanı BRU ve Brüksel Charleroi Havaalanı getirmek -mek üzere 2 alışkanlık havalimanı bulunuyor. Havalanlarından şehir merkezine ulaşımda ama başta trenler olmak üzere otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Avrupa halinde sık sık kullanılan ivedi katar seferleri ile ayrıca şehre şüphesiz ulaşabilirsiniz. Trenler -li Amsterdam-Brüksel arası 2 zaman, Paris-Brüksel arası ise 1,5 zaman sürmektedir. Şehirde yer bodrum girişi yapıların biraz çoğu birbirine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Toplu görevden alınma müracaat etmek zorunda kaldığınız durumlarda ama metro ve tramvayı kullanabilirsiniz.

Eğer Brüksel gezinizi kendiniz organize ediyorsanız havaalanı ve havaalanından şehir merkezi merkezine irtibat ilgili Brüksel Havaalanı sayfası işinize yarayabilir. yoksa iletişim dair ihtiyacınız olabilecek katışıksız ayrıntılı bilgileri Brüksel Tebliğ Rehberi sayfasında bulabilirsiniz.

Brüksel ulaşım rehberi

Brüksel Alışveriş Rehberi

Başta şehrin kalınlık aktif noktalarından olan Grand Place Meydanı ve civarındaki sokaklar kazanmak üzere Brüksel’ayrıca çarşıya çıkma yapabileceğiniz bir kaba dükkan bulabilirsiniz. Brüksel’delik dünyaca ünlü çikolataları, dantelleri ve Kabuk Ten, Yenilgi Kit vb baro romanları şehirden alabileceğiniz yerel hediyelerden. Bunlar dışarıya şehrin simgesi olan İşeyen Kuruş Heykeli ve Atomium temalı amma sert hibe ayrıca alabilirsiniz. Turistik küçük dükkanlar dışında Brüksel’çukur bazı aşırı köşesinde kurulan sokak pazarlarından de alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle matkap pazarlarında birbirinden ilginç tip hediyeler bulabileceğiniz gibi meyve&sebze pazarlarında ayrıca halkın hatıra defteri alışveriş alışkanlıklarını gözlemleyebilirsiniz. Gare Du MidiMarolles ve Sablon şehirdeki seçkin pazarlardan. Avenue Louise ve Rue Neuve ise şehirdeki ilk pazara çıkma bölgelerinden.

Brüksel’den satın alabileceğiniz hediyeler hakkında detayları Brüksel’den Ne Alınır? sayfasında, çarşıya çıkma dair umumi bilgileri, cadde pazarları ilgili bilgileri fakat Brüksel Pazara Çıkma Rehberi sayfasında bulabilirsiniz.

Brüksel alışveriş rehberi

Belçika Mutfağı & Brüksel Yemekleri

Brüksel’de yeme & içki alışkanlığı denilince akıllara ilk olarak Belçika çikolatası ve waffle gelmektedir. Bunlar dıştan dolar kızartması ve midye şehrin besin kültüründe zorunlu yere sahiptir. Şehirde 1500’den pozitif sayıda lokanta bulunmaktadır. Place du Chatelain ve Rue Saint Boniface şehirde yemek yiyebileceğiniz acele bölgelerden birkaçıdır. Özellikle Haşhaş’a tabi Emirdağ İlçesi’nden meşgul göç almış olan Brüksel’çukur her köşesinde Türk restoranı bulmanız mümkün

Brüksel yiyecekler kültürü etrafında yaygın bilgileri ve şehirde deneyebileceğiniz lokal yemekler etrafında açıklamaları Brüksel Yemekleri & Brüksel’da Ne Yenir? sayfasında bulabilirsiniz.

Brüksel yeme içme

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri

Brüksel Gezi Rehberi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC