Miskin Panda
Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler - Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler

Ana Sayfa » Diyet » Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler

İnsanların büyük bir kısmı heves ile diyete başlamaktadırlar. Fakat bir süre sonrasında diyet unutulur ve akıldan çıkar. Bazı durumlarda diyet yapmaktan daha önemli şey diyeti bırakmamak olmaktadır. Uzmanlar diyeti bırakmamak için altı kural belirlemişler. Bu kurallar sayesinde diyeti bırakmak daha zor hale gelmiştir.

Bu kuralların ilkine göre gün içerisinde motivasyonunuzu ve enerjinizi korumak amaçlı her gün farklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Bir diğer altın kural ise her gün aynı besinleri tüketmek diyeti sıkıcı yapmakta ve insanlar diyetten uzaklaşmaktadır. Dolayısıyla farklı şeyler tüketebileceğiniz gibi birtakım ufak çaplı değişiklikler yapabilirsiniz.

Üçüncü kural. Hedefleriniz güzünü korkutmayacak şekilde olmalı. Yani büyük hedeflerle başlamak yerine ilk olarak küçük hedeflerle başlayın ve her defasında hedefinizi arttırın. Her hafta bir öğününüzü serbest bırakarak o öğünü rahat bir şekilde yiyin. İnsana yasaklı yiyecekler daha cazip hale geldiği için bir süre bunları tüketmemeye başladığınızda canınız daha çok isteyecektir. Fakat haftada bir defa bu yasağı deldiğiniz zaman diyeti bırakmak aklınıza gelmeyecek.

Bir sonraki kurala göre beslenme günlüğü tutabilirsiniz. Bu günlüğe içtiğiniz ya da yediğiniz her şeyi saatiyle birlikte yazabilirsiniz. Böylelikle besin çeşitliliğini sağlayarak nelerin eksik ya da nelerin fazla olduğunu görebilirsiniz.

Son kurala göre sürekli tartılmayın. Çünkü sürekli olarak kilonuzu kontrol etmek cesaretinizde birtakım eksikliklere yol açar. Diyet listesi uyguladığınız üç içinde bağırsakların yavaş çalışması, ödem miktarının artması gibi problemler hatalı ölçümleri beraberinde getireceği için sizi olumsuz etkileyecektir.

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler Erkek Ceket Kombinleri – 2018 İçimizden Bir Yer: Arnavutluk Ekmek Diyeti ile Sağlıklı Zayıflayın Su Diyeti ile Zayıflama Akupunktur Mucizesi!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC