Miskin Panda
Google Dev Şirket İle İşbirliği Yaptı ! | Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Dev Şirket İle İşbirliği Yaptı !

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Dev Şirket İle İşbirliği Yaptı !

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google yeni satın almalar ve yaptığı anlaşmalar ile büyümeye devam ediyor. Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google yıllardır yazılım üzerine çok büyük yatırımlar yapmakta ve mesailerinin büyük kısmını yazılım geliştirmeye harcamaktalar. Bu kapsamda Dünya’da en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemlerden birisini öncülük eden bir firma olarak yazılım geliştirmede sıkıntı yaşamayan Google uzun süredir donanım geliştirme tarafında sıkıntılar çekiyordu.

Google ‘ın bir süredir HTC ‘yi satın alacağı kulislerde konuşuluyordu ancak henüz net bir açıklama gelmemişti. Sonunda ortaya çıkan gelişmeler hem HTC cephesinden hem de Google cephesinden oldukça olumlu ve sevindirici.

Öğrenilen bilgilere göre Google ‘ın HTC ‘yi satın alması gibi bir durum söz konusu değil ancak artık iki firma birlikte hareket edecekler. İki firma arasında toplamda 1.1 Milyar $ değerinde bir anlaşma imzalandı ve belirtilen detaylara göre artık HTC ‘nin Pixel telefonlarını geliştiren takım ile Google birlikte çalışacak.

Çok kaliteli çalışmalar yapmasına rağmen diğer Uzak Doğulu ve Amerikalı rakipleri ile baş edemeyen HTC bu anlaşma sonucunda kendini daha ileriye taşıyacak ve rakipleri ile başa çıkabilecektir. Donanım geliştirmede oldukça sıkıntı yaşayan Google ise artık donanım geliştiricisine kavuşmuş gözüküyor.

Google ile HTC arasında yapılan anlaşmaya göre Pixel amblemli telefonlar artık Google çatısında bulunacak ve donanım-yazılım işbirliği içerisinde harika ürünler, geliştirmeler yapılacağa benziyor.

Google Dev Şirket İle İşbirliği Yaptı ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Şükran20 Aralık 2017

Müthiş içerikler paylaşmışsınız. Zaten bende internet bağımlılığı var. Sitenizden çıkamıyorum! Hiç durmadan yazdıklarınızı okuyarak vakit geçirmek istiyorum.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tüm Uygulamalar Tek Yerde!

Tüm Uygulamalar Tek Yerde! 28 Aralık 2017

Google Şifrematik Nedir?

Google Şifrematik Nedir? 26 Aralık 2017

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  7 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet Zayıf Kalmak Sağlığa Zarar Verir Mi? Antibiyotik Kullanımının Fazlası Zarardır Kiloları Saklama Yöntemleri Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Eğlenceye ve Tarihe Açılan Vizesiz Kapı: Ukrayna

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In Mert's PC