Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Şifrematik Nedir?

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Şifrematik Nedir?
Google Şifrematik Nedir?

Google Authenticator Nedir?

Google Authenticator, Şifrematik olarak tanımlayabileceğimiz ya da şifre yönetici ve saklayıcı olarak bilinen bir Google Uygulamasıdır.

Bu yazımızda faydalı Google uygulamalarından birisi olan Google Authenticator uygulamasını anlatacağız.

Google, kullanıcılara yönelik yararlı yazılımlar üretmekte ve mobil cihaz kullanıcılarının çok sevecekleri bir uygulamayı da Google Play üzerinden kullanıma sundu, uygulamanın adı Google Authenticator, bu uygulama nedir ve ne işe yarar? Nasıl kullanılır yazımızda bunlara değineceğiz.

Google Authenticator Ne işe Yarar?

Bir mobil cihazda yer alan belki onlarca uygulama içinde, şifre ile giriş yapılan birçok hizmet ve uygulama yer alır bunların her biri için farklı şifre ve giriş bilgisini üretmek ve hatırlamak can sıkıcı olabiliyor.

Bu durumda Google yararlı uygulamalar içinde yer alan Google Authenticator devreye giriyor, peki bu uygulama tam olarak ne yapıyor?

Aslında Şifrematik benzeri bir uygulama olan Google Authenticator ile web üzerinde yer alan şifre gerektiren tüm hesaplarınızın şifrelerini tek bir yerden yönetmenize imkân veriyor.

Bu uygulamayı kurabilmek için 2 adımlı bir doğrulama işlemi yapmanız gerekiyor, bu doğrulama işlemi sonrasında, uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda kurulum işleminin nasıl yapılacağı hakkında hazırlanmış olan Video’yu izleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Google Authenticator Avantajı Nedir?

Uygulama tüm hesaplarınıza ait şifreleri tek bir çatı altına topluyor ve kaydediyor, bu durum size şifrelerinizi kaybetme korkusundan kurtarıyor ve her hesap için farklı şifre üreterek hatırlama zahmetinden de kurtarıyor.

Şifrelerinizi kaybetmeniz durumunda, Google Drive üzerine kaydedilmiş olan şifreleri alarak tekrar kullanmaya başlıyorsunuz.

 

Google Authenticator Kurulumu

Uygulamayı kurmak için, 2 adımlı bir doğrulama kodu işlemini yapmanız gerekli, dilerseniz birden fazla hesap bağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için elbette bir Google hesabınızın olması gerekli.

Dilerseniz QR kod ile hızlı kurulum da yapabilirsiniz.

Google Authenticator birçok sağlayıcı ve hesapla çalışabilmektedir. Uygulamada AndroidWear desteği de bulunmaktadır.

 

Google Authenticator İndirme Bağlantısı

PEGI 3 kategorisinde yer alan bu uygulama Android tabanlı cihazlarda çalışabilmektedir. Uygulamayı kullanmayı düşünüyorsanız, bu Google Play linki üzerinden indirebilirsiniz.

 

Android Sistem Gereksinimleri

Uygulamayı çalıştırabilmek için Gereken Android sürümü2.3.3 ve üzeri olmalıdır.

Google Şifrematik Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Pasaporta bile gerek yok: Gürcistan! Çocuk Sağlığı Bu 360 derecelik video, Waymo’nun kendinden sürmeli bir otomobilinin yolun “nasıl göründüğünü” gösteriyor En Trend Çanta Modelleri “Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC