Miskin Panda
İlk Görüşte Aşk Yalan mı, Gerçek mi? - Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlk Görüşte Aşk Yalan mı, Gerçek mi?

Ana Sayfa » Aşk » İlk Görüşte Aşk Yalan mı, Gerçek mi?

Sizce ilk görüşte aşk diye bir şey var mı? Ya da daha önce böyle bir duygu yaşadınız mı? Venüs ve Marsın eril ya da feminen gruplara yaşattığı çekim yasası kimi zaman bizleri çok güçlü vursa da, işte tam da bu noktada benlik ve mantık ortaya atılarak birçok şeyin gelişmesine neden olabiliyor. Peki, elle tutulamayan, kokusu, rengi, silüeti, cismaniyeti olmayan ve son derece de uçucu olan aşk hakikaten ilk görüşte yaşanabilecek bir şey mi?

Uzmanlara göre cevap; evet !!! … Bu gerçek bir tanı… Yanı sıra insanlar bu duyguyu en çok kalbinde çarpan zil sesi ve karnında uçuşan kelebeklerle yaşıyor. Yani az önce yukarda belirttiğimiz gibi aşk tutulamasa da, formu olmasa da insan aşık olduğunda karşı cinse hissettiği duyguların yanı sıra birçok fizyolojik gelişme de yaşıyor. Örneğin tansiyon seviyesi, kanının akış hızı değişiyor. Elleri terliyor, göz bebekleri büyüyor. Öte yandan yine uzmanların açıklamasına göre erkekler bu duyguyu daha fazla yaşıyor ve ilk görüşte aşkın pençesine daha fazla düşüyor.

Bunun sebebiyse kadınların korumacı ve garantici davranışları. Hassas yapılı kadınlar sonradan yanılgılara düşmemek adına bu konuda daha garantici davranıyorlar ve temkini de elden bırakmıyorlar.

Sonuç olarak erkekler bir ömür boyu kadınlara karşı daha fazla sayıda ilk görüşte aşk vakası yaşayabiliyor. Ama bu vakaların çoğu da kadınların aşırı naz, beklenti ve temkinli davranışları sonucu ilişkiye bile başlanmadan bitebiliyor.

 

İlk Görüşte Aşk Yalan mı, Gerçek mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler Erkek Ceket Kombinleri – 2018 İçimizden Bir Yer: Arnavutluk Ekmek Diyeti ile Sağlıklı Zayıflayın Su Diyeti ile Zayıflama Akupunktur Mucizesi!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC