Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?
iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Evet Miskin Pandacıklar. iOs 11’in gelmesiyle birlikte Apple bize minik bir sürpriz yaptı ve ekran videosu çekmemize olanak sağladı. Güzel mi oldu? Enfes oldu enfes!

Peki bu video kaydı nedir? Nasıl yapılır hiç merak etmediniz mi? Aahh ahh miskin pandacıklar sizi! Hadi gelin bakalım nasıl video kaydediliyormuş:

 

Öncelikle iPhone’da ekran kaydı alabilmek için ilk önce video kaydedicimizi Denetim Merkezi‘mize koymamız gerekmekte. Bunun dışında şu an için mevcut değil. Ekran Kaydı özelliğimizi yukarıdaki yerden alıp, alt sekmeye sürükleyelim.

Buraya nereden mi girdim? Yahu sen niye iPhone aldın?! Neyse! Ayarlar > Denetim Merkezi >Denetimleri Özelleştir yolunu izle. Daha sonra  “Daha Fazla Denetim” üzerinden “Ekran Kaydı” seçeneğini yukarıdaki “Dahil Et” bölümüne sürükle. Eveeettt… Yaklaşıyoruz video kaydına! İlk adımı tamamladık. Şimdi ise:

 

 

Ekran kaydımızı başlatmak için ana menüdeyken parmağımızı yukarıya doğru kaydırıp, iOs11 ile gelen, yukarıdaki donanımlı Denetim Merkezi‘ni açıyoruz. Şimdi ise bu bölmeye koyduğumuz, yukarıda da kırmızı ok ile gösterdiğim “Ekran Kaydı” butonuna basıyoruz. Daha sonra sistemimiz 3’ten geriye doğru sayacak ve kayıt işlemi başlayacaktır.

Ekran kaydınız durdurmak için ise:

Kayıtla birlikte en yukarı kısımda beliren kırmızı banda bir kez dokunmamız yeterli. Hangi bant mı? Şu bant:

Sonrasında ise bize aşağıdaki gibi bir uyarı verecek. Durdur diyerek video kaydımızı tamamlayabiliriz. Galerimizden de videomuzu izleyebiliriz.

 

Ellerine sağlık yahu, on numara iş çıkarttın!

 

iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Pasaporta bile gerek yok: Gürcistan! Çocuk Sağlığı Bu 360 derecelik video, Waymo’nun kendinden sürmeli bir otomobilinin yolun “nasıl göründüğünü” gösteriyor En Trend Çanta Modelleri “Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC