Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi

Ana Sayfa » Güncel » Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi
Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi

Nefes darlığı, yorgunluk, halsizlik ve nabız hızı artışı gibi belirtilerle kendini gösteren kansızlık, fark edilip tedavi edilmediğinde, daha büyük rahatsızlıklara ve hastalıklara davetiye çıkarıyor!

Yaşam kalitesinin oldukça düştüğü kansızlık, bireyin enerjisinin büyük bir kısmını almaktadır. Sadece kısa süreli olarak yorgun ve halsiz olduğunu düşünen kişilerin, aslında kan oranlarının düşük olduğu ve bu soruna eğilmedikleri sürece, olumsuzlukların daha yoğun olarak kendini göstereceği uzmanlar tarafından tekrar edilen bir uyarı.

Kan oranlarındaki durumu kontrol ettirmeleri, bu kişilerin sorununu analiz etmektedir. Kanda farklı hücreler bulunmaktadır ve her birinin ayrı görevleri vardır. Kırmızı kan hücreleri bu durumda en çok görev alanlardan biridir ve eksikliği bireyin fiziksel olarak gözlemleyebileceği sorunları ortaya çıkarır.

Kansızlık, hemoglobin maddesinin azalmasına bağlı olarak kendini gösterir. Ayrıca kan kaybı ve alyuvarların kısa süre zarfından parçalanması, yeteri kadar oluşmaması da kansızlık için belirtilerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Demir Tüketimi Çok Önemli?

Kansızlık için yapılan araştırmalar, besin tüketiminde demir oranlarına dikkat edilmediğini ve özellikle zamanında tüketilmemesinden kaynaklı birçok sorununda ortaya çıktığını gözlemlemektedir. Günlük olarak normal bir insanda demir tüketimi 2mg olarak hesaplanmaktadır. Tüketilen besinlerdeki demirin sadece %10’u ince bağırsaklar tarafından emilir ve kullanılır.

Kadınların erkeklere nazaran daha çok demire ihtiyacı olması, kansızlık oralarına bakıldığında daha sık rastlanmasına neden olmaktadır.

Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  En Trend Çanta Modelleri Anksiyete Nedir? Snapchat Eski Tasarım Geri Dönmüyor Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları Otopark Güell Kilo Almanıza Sebep Olan Unsurlar

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC