Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kilo Vermek İsteyenlere

Ana Sayfa » Güncel » Kilo Vermek İsteyenlere
Kilo Vermek İsteyenlere

Çoğu kişi fazla kilolarından şikayetçi olmaktadır. Fazla kilolar yüzünden onlarca kişi bilinçsiz bir şekilde ilaçlar, çaylar ya da diyet listeleri kullanmaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek uzun zamana yayılarak yapılan bir uygulama olduğundan dolayı kısa süre içerisinde yüksek kilolar vermek birtakım sağlık problemlerini de beraberinde getirir.

Kısa süre içerisinde kilo kayıpları fayda sağlıyor görünse de uzun zamanda büyük zararlar verebilmektedir. Uzman tavsiyesi ile diyet listesi yapılmalı ve her diyet listesine de itimat edilmemelidir. Böylelikle kilo vermek isterken daha büyük problemlerin ortaya çıkmasının önüne geçilmiş olur.

Zayıflamak isteyenler için ilk olarak yapılması gereken uzman eşliğinde diyet listesi belirlenmelidir. Sonrasında da hareket miktarını arttırarak daha sağlıklı yaşamaya başlamak lazımdır. Bol sıvı tüketilmeli ve mümkün olduğunca da spor yapılmalıdır.

Kilo vermek isteyenlerin yaptıkları en büyük hata diyetten çıktıktan sonra eski yaşantısına geri dönmesinden kaynaklanmaktadır. İdeal kiloya ulaştıktan sonra yeme içmeye bir süre daha çok dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde verilen kilolar çok kısa süre içerisinde tekrar alınabilir ve eskisinden daha fazla kiloya ulaşılabilir.

Spor yapmak, daha fazla hareket etmek ve haftada en az 3 defa tempolu ve uzun soluklu yürüyüş yapmak kas oranının artmasına ve yağların azalmasına büyük katkı sağlamaktadır. Metabolizmayı da hızlandırdığı gibi kilo vermede en önemli unsurlardan bir tanesi olmaktadır

Kilo Vermek İsteyenlere - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi Vize Yok, iPhone Ucuz: Katar! Ford ve Domino, kendi kendine sürüş teslimlerini, başka ne var pizza ile gösteriyor Antibiyotik Kullanımının Fazlası Zarardır Tedbirli Ol Sağlıklı Yaşa Gençlerde Prostat Sorunu

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC