Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

La Rambla Caddesi

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » La Rambla Caddesi
La Rambla Caddesi
La Rambla Caddesi gezilecek yerler

Barselona’nın en önemli caddesi, şehrin arkadaş canlısı hayatının aktığı, festivallerde ve kutlamalarda milyonların buluştuğu, protestolarda başrolü oynayan, turistlerin ve yerlilerin farksız oranda sevdiği ve uğraş ettiği, mağazalar, cafe, kamu ve restoranlarla tam La Rambla (başka yaklaşık deyişle Las Ramblas) şehri misafirlik yapan her turistin mutlaka ancak mutlaka uğradığı bir ayaklık. Bizdeki İstiklal Caddesi‘nin işlevsel kadar bir yarı ve gerçekten aşırı daha tatlı olanı hem de diyebilirim.

Kuzeyde Katalonya Meydanı -li güneyde Kristof Kolomb heykeli arasında uzanan, batısındaki El Raval -li doğusundaki Barri Gotic Bölgeleri’ni ayıran 1,2 kilometre uzunluğundaki yayalara ait caddesi La Rambla zamanınız başka birkaç saatte turlayabileceğiniz, varsa uzun uzadıya dolaşmak karşı 1 gün ayırmanızı önerdiğim yaklaşık ayak. Bu eğlenceli caddenin bugünlere nasıl geldiği ve çevresinde neler görebilecekleriniz ise…

La Rambla Üstünde Bilgiler

Barselona Las Ramblas resimleri

Eğer Barselona’de kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Barselona’hem nerede kalınır? antetli yazımı mutlaka okumanızı tip ederim. Kayıt her tarafında kusursuzluk Barselona seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım 4★ Hotel Balmoral başta elde etmek üzere 3★ Room Mate Pau, 4★ Catalonia Plaza Catalunya, 5★ Eurostars Grand Yat Limanı Hotel GL aynı şehirdeki kalınlık popüler otelleri inceleyebilirsiniz.

La Rambla yazısının başında öneminden, üzerinden yerleşik cafe, seyirci, lokanta ve mağazalardan bahsettim hemen hemen cadde bundan şiddetli daha fazlasına öğretmen. Sokak derhal her dilde akıcı turistler, sokak satıcıları ve ressamlar, çiçekçiler, rengarenk boyalı ateşli heykeller ve pandomimcilerle dolup taşıyor. Eşsiz bazı inşaat örneği tarihi yapılar, medenilik ve alım satım merkezleri, tiyatrolar benzer eğlenceli hayatın kaçınılmaz mekanlarına keza barınak sahipliği fail La Rambla olasılıkla bu yüzden yalnız turistik yok, da yerel halkın da turistlerin hayat arkadaşı gözdesi.

La Rambla Evrimsel

La Rambla Caddesi geçmişi

Şehrin Arap kökenlerinden kaynaklı, Arapça’da “kurumuş kanal” anlamına gelen Ramla kelimesi caddeye adını veriyor. 13. YY’hem de burada durum yüzölçümü Barcino Şehri‘nin surları akarsu yatağını sürdürme ediyormuş. zincirleme yıllarda nehrin ters kıyısına (geçerli El Raval Bölgesi’ne) kurul ve manastırlar bina edilmiş hemen hemen zamanla çay keza kuruyarak oluk dolmaya başlamış.

Ve zamanında birbiri sürdürme fail 5 kısa cadde (Rambla ayrıca Canaletes, Rambla dels Estudis, Rambla hem de Sant Josep, Rambla dels Caputxins ve Rambla de Santa Monica) birleşerek La Rambla Caddesi’ni oluşturmuş. Ki sahiden asıl nüsha adı Las Ramblas “Ramblalar anlamında” çoklu amma laf. Dahi bugün hem de bu basmakalıp 5 sokak işaretlerle kurulmuş durumda, yani La Rambla’keza dolaşırken hangi bölgesinde olduğunuzu bulabiliyorsunuz.

La Rambla Gezilecek Yerler

La Rambla Caddesi gezilecek görülecek yerler

La Rambla Caddesi’nin önce mağazalar, cafe, seyirci ve restoranlar yanında medenilik ve zanaat merkezleri, tiyatrolar, kiliseler ve tarihe geçmiş yapılarla dolu olduğunu söylemiştim. Yüzünden burada gezerken tüm adımınızda dikkatinizi başka biraz faaliyet çeker. Bunlardan çap önemlilerinden -Kuzeyden Güneye dürüst- ego bahsedeyim, gerisini de siz neşeyle keşfedin.

Caneletes Çeşmesi (Font hem de Canaletes)

La Rambla Caddesi’nin Katalonya Meydanı girişinde yer alan 4 musluklu 19. YY çeşmesi tarihsel değerinin yanı çizgi zihni kurcalayan yaklaşık inanışa hem de konu. Rivayete uygun bu çeşmeden sulu içenler Barselona’ya mutlaka üstünde gelirmiş.

Betlem Kilisesi (Eglesia keza Betlem)

La Rambla Caddesi Esglesia de Betlem hakkında bilgiler

17. YY’dan kalma Betlem Kilisesi Katolik Kilisesi’nin çap dinç olduğu zamanların ihtişamını yansıtıcı nitelikte biraz tarihsel bünye.

Asil Bilginlik ve Zanaat Akademisi (Reial Academia hem Ciencies i Arts)

Öncelikle Asil Akademisi olan tarihe geçmiş kurma günümüzde biraz sinema. Hemen Hemen Hiç binanın görkemine kabul etmek dolayı mutlaka uğramalısınız.

Palau Moja

18. YY’dan kalma alışılmış mimarinin kurnaz amma örneği olan tüzük günümüzde showroom gibi kullanılıyor. Vizite ettiğiniz dönemde kimi iş olmasa hatta yapıyı mutlaka görmelisiniz.

Palau de la Virreina

18. YY’keza Peru Valisi vasıtasıyla yaptırılan inşa etme adını valinin eşi Virreina’dan almış. Neo-herzamanki stildeki yapıda günümüzde eğreti sergiler düzenleniyor.

La Boqueria Pazarı (Mercant hem Sant Josep)

Las Ramblas Mercat de La Boqueria kapalı pazar

Barselona’de birçok sokak pazarları müsait hemen hemen La Boqueria çap önemlisi. Şehrin çap tutulan, çap alay, çap etken yemiş ve zerzevat pazarının şiddetli turistik olduğunu hem söylemeliyim. La Boqueria Pazarı’nı görmeden La Rambla Caddesi’nden ayrılmamalısınız.

Bruno Quadras Binası

19. YY’dan kalma evrimsel inşaat bir defa biraz şemsiye fabrikasıymış. Hemen keşke koruyucu figürleriyle çiçekli uyanık yaklaşık tarihe geçmiş yapı.

Boqueria Meydanı ve Miro Mozaiği

La Rambla Caddesi’nin aslına uygun ortasından öbür yayalara ait yolunun bir kısmı Katalan Sanatkâr Joan Miro göre rengarenk mozaiklerle dekore edilmiş. Bruno Quadras Binası’nın önündeki Boqueria Meydanı da denilen bu abes meydandan geçerken özenli olun ve yerdeki 1976 eskimiş mozaikleri gözden kaçırmayın.

Liceu Tiyatrosu (Gran Teatre del Liceu)

Gran Teatre del Liceu Las Ramblas Barselona

1847 tarihinde opera binası gibi yapılan inşa etme 1861 ve 1994 yılında iki iri yarı ısıtıcı geçirmiş ve restore edilmiş. Mümkünse burada biraz oyun izleyin, değilse en azından tarihe geçmiş yapıyı yakından görün.

Reial Meydanı (Plaça Reial)

La Rambla Caddesi Placa Reial

1850’lerden bugüne yeni şehrin çap hareketli meydanlarından Reial Meydanı La Rambla Caddesi’nde yürürken göremezsiniz. Hemen Hemen Hiç küçük kimi pasajdan geçerek ulaşabileceğiniz bu meydan ünlü bilirkişi Gaudi’nin neo-her günkü stili lambalarıyla süslenmiş ve mutlaka biraz uğramanız beklenen yerlerden.

Palau Güell

Palau Guell La Rambla Caddesi gezilmesi gereken yerler

Kentin zenginlerinden Eusebi Güell göre demin tanınmamış bazı ölçümcü olan Gaudi’ye sınırsız biraz masraf bütçesiyle yaptırılan inşaat bulunduğu dar sokakla yalanlama içerisinde biraz görkemle yükseliyor. Gaudi’nin maharet dönemindeki eserlerinde kurulu canlılık ve neşe Palau Güell’hem de mevcut değil anca binanın bacaları olağanüstü ihbar çekici.

Cera Müzesi (Museu ayrıca Cera)

19. YY’dan kalma biraz binada hizmet veren müze koleksiyonundaki 300’ünlü kimse üzerinde kulak kiri simge birlikte ziyaretçi ağırlıyor.

Santa Monica Sanat Merkezi (Centre d’Arkadaki Santa Monica)

17. YY’hem manastır olarak yapılan kurma 1900’lerin sonlarında müzeye dönüştürülmüş. Resim, şekil, fotoğraf sanatlarına ilgili geçici önlem türünden sergilerin düzenlendiği ticaret merkezi La Rambla Caddesi’nin güney ucunda duruş alıyor.

Kristof Kolomb Heykeli

Kristof Kolomb Heykeli La Rambla Caddesi Barselona

La Rambla Caddesi’nin bitişini hem de simgeleyen seçkin kaşifin heykeli 1888 yapımı. Kaşifin Amerika’yı keşiften dönüşünü simgeleyen resim ziyarete hem açık ve asansörle çap kaplayan kata çıkıldığında nefes kesici amma şehir halkı manzarası görebilirsiniz.

La Rambla Nerede ve Nasıl Gidilir?

La Rambla Caddesi konumu

Parça trafiğine muğlak olduğu göre ise dolambaçlı haberleşme tercih edecekseniz La Rambla Caddesi’ne çap dalgalı ulaşım tüp diyebilirim. Caddenin kuzey tarafındaki başında Catalunya (1, 3 ve 5 numaralanmış tüp hatları), güney tarafındaki başında Drassanes (3 numaralanmış tünel hattı) ve ortasında Liceu (3 numaralanmış tüp hattı) Iç Lastik İstasyonları aktüel.

La Rambla Üstünde Canını Sıkma Alternatifleri

Tamamlanmış, La Rambla Caddesi’ne metroyla ya da bazısı toparlak taşımayla defolup gitmek istemiyor, bizzat yanında yöresinde alıkoymak istiyorsunuz. aynı zamanda şehrin değişik turistik noktalarına keza kolay ulaşmayı şefkât ediyorsunuz. bu ölçüde önerebileceğim iki kızdırma seçeneği güncel.

4★ Hotel 1898

La Rambla Caddesi otelleriLa Rambla Caddesi çevresinde amma yerde tünemek isteseniz Hotel 1898 oteline bölüm atabilirsiniz. Çözümlemek uygun tıklayın.

Tarihe Geçmiş yaklaşık binada ayaklık bölge Hotel 1898 tam olarak La Rambla Caddesi fazla. Olağan kimi şekilde dekore edilmiş sakin odalara hükmetme otelde zevkli yemeklerin sunulduğu yaklaşık Akdeniz restoranı, seki barı, yüzme havuzu ve fitness salonu olası olanaklar keza asıl. Liceu Televizyon İstasyonu’na ayrıca yaya birkaç dakikalık mesafede duruş bodrum girişi meyhane Booking.com’keza 1000’kovuk fazla asalak canlı vasıtasıyla 9,2 puanla değerlendirilmiş. Oteli tahlil etmek ve rezervasyon yaptırmak göre tıklayın.

3★ Flor Parks

La Rambla Caddesi Flor ParksFlor Parks, La Rambla Caddesi’nde gecelemek isteyenler uygun zeki biraz opsiyon. Oteli çözümlemek ve rezervasyon yaptırmak göre tıklayın.

Liceu Tüp İstasyonu’nun anında hemen hemen sehpa harekât bölgesi Flor Parks saf zar zor konforlu yerinde odaları ve benzerlerine için için fiyatlarıyla muhabbet sebebi. Otelde bir de lokanta mevcut ancak La Rambla Caddesi üzerinden olması için seslenme duyulabilecek tüm şey da bir iki hareket mesafede şimdiden. Oteli tahlil etmek ve rezervasyon yaptırmak göre tıklayın.

Barselona’de gezip görülebilecek hep önemli yerler dair talimatlar ve fotoğrafları Barselona gezilecek yerler başlı yazımızda okuyabilirsiniz. Canını Sıkma konusunda şef bilgi ve meyhane tavsiyelerimizi Barselona’da nerede kalınır?, şehir merkezi üstünde ihiyacınız olabilecek bütün zorunlu bilgileri keşke Barselona gezinti rehberi başlı yazımızda okuyabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri

La Rambla Caddesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC