Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Latin mi Latin: Peru

Ana Sayfa » Doğa & Seyehat » Latin mi Latin: Peru
Latin mi Latin: Peru

1821 tarihinde verdiği bağımsızlık mücadelesini kazanmış, İspanya Krallığı’ndan ayrılmış ve günümüze kadar gelmiş önemli Güney Amerika ülkelerinden birisidir. Yapısı, mimarisi ve yaşamı diğer bölge ülkelerine oranla daha farklı, geçmişe odaklı bir şekilde işlemektedir.

Ülkede gezdiğiniz her an, mutlaka tarihi sürece tanıklık etmiş mimarilerle karşılaşırsınız. Genel yaşam ise tüm bu kültürel unsurların etrafında, onarla entegreli olarak kurulmuştur. Haliyle çok ciddi bir modern yaşam, büyük ve sayısız gökdelenler Peru’da yoktur.

Peru Güncel Vize Durumu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 90 güne kadar vizeden muaf tutulma hakkı sunulmaktadır. Herhangi bir ek belge gerekmeksizin ülkeye rahatlıkla giriş yapabilir, 1 yıllık süre içerisinde 90 gün kadar vizesiz dolaşım sağlayabilirsiniz.

Peru Hakkında Temel Bilgiler:

Ulaşım:  Ülkeye aktarmasız uçuşlar Türkiye’den mevcuttur. Fakat bu aktarmasız uçuşlar, farklı noktalara iniş yaparlar. Amacınız ülkenin başkenti olan Lima’ya ulaşmak ise, mutlaka bir seferlik aktarma yapmanız gerekir. Bu noktada ise 15 ilâ 30 saatlik bir uçuşun sonunda Peru’ya ulaşmak mümkün olabilmektedir ancak. Ülke içerisinde ise genelde eski model özel ulaşım seçenekleri vardır. Toplu taşıma çok gelişmiş değildir.

Sosyal Yaşam ve Hava: İngilizce her yerde çok fazla konuşulmadığı için, bölge diline uygun bir sözlük taşımanız faydalı olacaktır. İnsanlar, çoğunlukla sıcakkanlı ve yardımsever bir yapıya sahiptir. Ayrıca toplu taşıma için kullanılan otobüsler eski olsalar da güvenle tercih edebilirsiniz. Eğlence hayatı büyük, şatafatlı olmasa da oldukça tatmin edici ve sıra dışı gece hayatı yapısına sahiptir. Havası ise Nisan ayında çok fazla yağış almakla birlikte genel anlamda sıcaktır.

Maddi/Ekonomik Durum: Çok zengin kesim oldukça azdır, ya fakir ve kırsal kesimlerde yaşayanlar da ya da orta gelir düzeyine sahip insanlar vardır. Ülkede ki bir çok ihtiyaç duyabileceğiniz unsuru çok uygun fiyatlar ile elde etmeniz mümkün durumdadır.

Peru Başlıca Gezilecek Yerler

 • MachuPicchu: Mükemmel tarihi kalıntıları ile doğanın tam ortasında sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.
 • MoseoLarco: Tarihi anlamda ülke için büyük öneme sahip müzelerden birisi.
 • CentroHistorico De Cusco (Cusco): Şehir içerisindeki önemli tarihi mimari yapıların yer aldığı bölge.
 • HuaynaPicchu (MachuPicchu): Dağlara karşı bakış açınızı tamamen değiştirecek bir adres.
 • Miraflores (Lima): Daha merkezi bir adres arayanlar için başkentin önemli bir noktası.

Latin mi Latin: Peru - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Berit Dağı

Berit Dağı 16 Mart 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Uludağ Küçük Zirve’sine Yürüyüş Vestel Venus Z10 Kışa Özel En Güzel İmitasyon Kürk Kombinleri Yüksek mi Yüksek: Bolivya Metristepe Anıtlarına Yürüyüş 2018 Erkek Modası

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC