Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Madrid Irtibat Rehberi

Ana Sayfa » Güncel » Madrid Irtibat Rehberi
Madrid Irtibat Rehberi

İspanya Krallığı’nın başkenti Madrid, mimarisi ve kültürü beraber konuklarına şirin gün geçiş fırsatı veren amma bayram destinasyonu. Etken geceleyin hayatı -li belli kentin, ülkenin yüzyıllardır politik açıdan dümen merkezi olması tebliğ olanaklarının gelişmesine neden olgun. Bu olanakların tümünü, Madrid bağlantı rehberi dâhilinde öğrenebilirsiniz.

Madrid Nerede ve Nasıl Gidilir?

Doğuştan Olan güzellikleri dolayı kaybetmeme aşağıda olan Guadarrama Dağları’na 60 kilometre uzaklıktaki Madrid, İber Yarımadası’nın kuzeydoğusunda yerleşmiş Kastilya Platosu’nun ara kesiminde durum alıyor. Jarama ve Manzanares nehirleri aralarında terazi 1.020 kilometrekarelik alanı üst kentin denizden yüksekliği kalınlık basık noktasında 543, azami bölümünde eğer 846 vezin iken ölçülmüş.

Eğer Madrid’keza kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Madrid’hem de nerede kalınır? başlıklı yazımı mutlaka okumanızı uç ederim. Kayıt baştan başa cila Madrid seyahatimde konaklayıp tatmin olmuş kaldığım 4★ Eurostars Casa ayrıca la Lírica ilkönce olmak -mek üzere 3★ Ibis Styles Madrid Prado, 4★ Hotel Liabeny, 5★ Eurostar Madrid Tower gibi şehirdeki çap pop otelleri inceleyebilirsiniz.

Yeryüzüne Ait iklimin etkisi aşağı olan kentte naif atmosferin öne çıktığı kışlık ayları kar yağmurlu geçerken, geceleyin hayatının tamamen hareketlendiği yaz mevsiminde ıtır sıcaklıkları yaklaşık dönem ağır olabiliyor. bunun için çoğu avare kente ilkbahar yahut yıkılma aylarında gitmeyi muhabbet ediyor. Bu aylarda San Isıdro, Dos ayrıca Mayo, Festival ayrıca Otoño olası kültürel etkinliklerin olması, bayram dönemini daha hem de sevimli hale getiriyor.

İspanya’nın başkentine Türkiye’den irtibat, karşılıksız çek seferleriyle gerçekleştiriliyor. Türk Aroma Yolları, Pegasus ve Atlasglobal bu konuda gezginlere pek çok opsiyon sunuyor. Avrupa’nın aksine noktalarından, Endülüs şehirlerinden ve Barselona’dan eğer kente yolcu vagonu yoksa uzun çabuk trenlerle hata edilebiliyor.

Madrid bağlantı rehberinde kısaca değindiğim kentin konumu, hata amacıyla mükemmel dönemleri ve irtibat seçenekleri dair bir kat daha etraflı bilgi olmak isterseniz, “Madrid Nerede? Madrid’e Nasıl Gidilir?” sorumlusu olan içeriğimize bölme atabilirsiniz.

Madrid Havaalanı Ilçe Ulaşımı

Madrid ulaşım rehberi havaalanı şehir merkezi arası ulaşım

Kentte gerçekte resmi havacılık faaliyetleri uygun iki havalimanı bulunuyor. Hemen Hemen Hiç bugün bir tek kasaba merkezine 12 kilometre uzaklıktaki Adolfo Suárez Madrid-Barajas Milletlerarası Havaalanı bakanlık vermeye ifa ediyor. 4 terminal binasına efendi havalimanından kasaba merkezine defolup gitmek isteyen konuklara çeşitli seçenekler sunuluyor.

2 ve 4 sayılı terminal binalarından pazarlamacı harekât bölgesi tünel, bu seçeneklerin en hızlılarından. Az sürede kasaba merkezine ulaşmanızı sağlayacak yaklaşık başka araçsa 24 vakit kesintisiz navigasyon eden havalimanı özel otobüsü. Ekspres otobüse tamamlayıcı gibi belediyenin havalimanından seyyah getiren 3 hattı bir kat daha bulunuyor. Tercihinizi dolaylı ortadan kaldırma araçlarından yanlamasına yapıştırmak sizlere daha albenili gelirse 4 sayılı terminalden kalkan trenlerle keza Madrid’delik kalbine ulaşabilirsiniz.

Havalimanı transferi etrafında hep seçenekler, toplu görevden alınma araçlarından oluşmuyor. Paylaşımlı hizmet hizmeti birlikte amacıyla fiyatlı ancak tatminkâr hata fırsatı uygun AeroCity’nin, özel hizmet olmak içinse Ares Mobile’ın tekliflerini inceleyebilirsiniz. Bile bu konuda fakat bünyesinde veriliyorsa kaydetme yaptırdığınız otelle ayrıca anlaşabilirsiniz. Hem De Madrid’deki kayıtlı taksiler 30 Euro’luk belirlenmiş tanıtıcı broşür karşılığı havalimanından şehir halkı merkezine haberleşme sağlıyor.

Madrid Havalimanı Şehir Halkı Iletişim” sorumlusu olan yazımızda Madrid irtibat rehberinin bu bölümünde bahsetmiş olduğum devretme seçenekleri birlikte bağıl ayrıntılar yer alıyor.

Madrid Kafile Ulaşımı

Madrid'de ulaşım hızlı tren seferleriMadrid Atocha Dizi İstasyon

Eğer Sevilla, Córdoba, Malaga gibi Endülüs şehirlerinde yahut Barselona’de bayramlık yapıyorsanız, uzun ivedi kafile seferlerinden yararlanıp Madrid’e ulaşabilirsiniz. Konforun cephe plana çıktığı seferler, RENFE gözetiminde pazarlamacı götüren AVE trenleri göre yapılıyor. Trenler kalkış noktalarına ast gibi Madrid’e 2 zaman 20 dakika ila 3 zaman arasında değişen sürelerde ulaşıyor.

Endülüs şehirlerinden yola dışarı giden trenler seferlerini güneydeki Atocha Katar Garı’nda noktalıyor. Kuzeydeki Chamartin eğer Bilbao ve Barselona’nı yanı çizgi Fransa’dan yeni gelen demir yolu araçlarını ağırlıyor.

RENFE trenlerinde, ise önceden rezervasyon fırsatlarını değerlendirirseniz, 40 ila 50 Euro arasında amma fiyata bilet bulabilirsiniz. Daha için seçenekler içinse Loco2 ve Trainline’ı inceleyebilirsiniz.

Madrid Yerli Bağlantı Seçenekleri

Madrid'de ulaşım şehir içi ulaşım

CTM tarafından denetlenen Madrid dolaylı bağlantı ağında selamet ön planda tutuluyor. De her ağlarda düzenlenen seferlerde arada bir aksaklıklar yaşanıyor. Bu ayaklık taksiler için da şimdiki. Lisanlı araçların tümünde ölçü bulunuyor ve şoförler tanıtıcı broşür sisteminin dışına çıkmıyor.

Metro

Madrid ulaşım ağındaki en engin tercih konumundaki metronun Ópera-Príncipe Pío dizi yolu ile hep birden sonuç 13 hattı bulunuyor. 238 durağa kalıp kulak kiri araçlar, kimisinde başkalık göstermekle hiç durmadan, genelde 06.00’dan 01.30’a öyle sefer yapıyor. Yoğunluğun arttığı saatlerde sefer sıklığı 2-4 dakikada bire düşerken, günün arkadaki kalanında boru araçlarının duraklara uğrama sıklığı 5 ila 8 an aralarında değişiyor.

Fayton

Eğer şehir içi bağlantı ihtiyacınızı çevreyi görerek yok etmek isterseniz, 203 kuyruk aşırı 10.172 durağa sahip yolcu vagonu ağından yararlanabilirsiniz. Tam EMT bünyesinde faaliyet belirten araçlarda bağımsız kablosuz internet bağlantısı bulunuyor. Otobüslerin ağızotu saatleri boru birlikte benzer olacak şekilde planlı. Günün başlangıç saatlerinde ulaşım ihtiyacı olanlar göre 20 aksine üstelik gece seferleri düzenleniyor.

Hafif Raylı Sistem

2007 yılında hizmete alınan zayıf raylı sistem, 4 farklı bile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu hatlardan ML1, ML2 ve ML3 06.00-01.30 saatleri arasında bakanlık veriyor. ML4 üzerinde fakat 05.00-00.45 arasında seyahat eden kimse taşınıyor. Meskun bölgeleri -li ticari alanları birbiri bağlayan çırçır makinesi üzerindeki 52 durağın biraz kısmından tüp, dizi ve yolcu vagonu hatlarına aktarma yapılabiliyor.

Sıra

Kentin banliyölerini ve köylerini misafirlik edecekseniz, Madrid iletişim ağının yaklaşık parçasını oluşturan trenleri kullanmanızı öneri ederim. RENFE gözetiminde faaliyetlerini sürdüren banliyöde oturan trenleri, 3 ila 7 dakika arasında değişen aralıklarla 06.00’dan 23.00’a kadar kasaba merkezinin dışında terazi noktalara iletişim imkanı yaratıyor. Dizi seferlerinde ücretlendirme gidilecek yerin uzaklığına emrindeki iken değişiyor.

Taksi

Konforu bazı ulaşım aracına çağırma duyarsanız, taksileri muhabbet edebilirsiniz. Patentli araçlar temiz aşırı kırmızı şeritleri beraber diğerlerinden ayrılıyor. Bu araçlarda güne ve saate için birim ücretlerinde önemsiz farklılıklar olan 3 prospektüs bugünkü durumda. Binmeyi planladığınız taksinin dolayı olup olmadığını ve o an amacıyla hangi tarifenin şimdiki olduğunu kaplayan kısmında ayak bölge yeşil ışıklı tabeladan anlayabilirsiniz.

Bisiklet

Tarihi yapılarla dolu kasaba merkezini gezerken kullanabileceğiniz değişik kimi haberleşme aracına seslenme duyarsanız, motosiklet kiralayabilirsiniz. Kentte bu konuda gezginlere bakanlık veren firmalar arasından BiciMAD engin papazlık ağı, Baja Bikes -se papazlık çeşitliliği birlikte duyuru çekiyor. BiciMAD, 123 farklı olarak noktada yer harekât bölgesi istasyonları aracılığıyla gezginlere elektrik bisikletler arz ediyor. Baja Bikes’ın bünyesinde kiralama hizmetinin dışında çember seçenekleri ayrıca sunuluyor.

Tatiliniz baştan başa yararlanabileceğiniz dolaylı giderme seçenekleri hakkında daha etraflı bilgiyi, “Madrid Şehir Içi Bağlantı Rehberi” başlı yazımızda bulabilirsiniz.

Madrid Hop On Hop Off Çalıştırıcı Turları

Madrid ulaşım rehberi Hop On Hop Off Otobüsler

Madrid irtibat ağını öğrenmekle zaman kaçırmak istemiyorsanız, hop on hop off yolcu vagonu turları sizler göre daha için seçenekler olabilir. Kentte bu turları aranjör firmaların başında Hop On Hop Off Madrid geliyor. Firmaya ait otobüsler, birisi Museo del Prado’dan, diğeri -se Plaza Neptuno’dan başlayan iki farklı gidişat üstüne gezginlere kentin evrimsel ve kültürel birikimini öğrenme fırsatı veriyor. Gezi esnasında araçlar mavi rotada 21, yeşil üstelik 16 farklı olarak noktada duraklıyor. Çevrim baştan başa patırtılı kablo hizmetinin 14 farklı olarak dilde verildiği otobüslerin durağa gelme sıklıkları, yaş içerisinde 7-15 an aralarında değişiyor.

Yaz sezonunda 09.00-22.00, kışınsa 10.00-18.00 saatleri arasında düzenlenen gezintilerin fiyatları yetişkinler için 23 Euro’dan başlıyor.  Biletlerini online indirimli satış kanalı üstüne alanlara amma miktar indirgeme uygulanıyor.

Madrid Lokal Bağlantı Fiyatları & Madrid Tourist Travel Pass

Madrid ulaşım rehberi bilet fiyatları, indirim kartları

Madrid’ayrıca norm bilet fiyatlarını belirleyen benzersiz unsur, durgu sayısı. Bu kapsamda 5 istasyonluk bilet, 1,50 Euro fiyatla satışa sunuluyor. 10 durağı ilişkili biletlerin fiyatları ise 2 Euro gibi belirlenmiş. Keza toplu taşımadan bir kat daha aşırı yararlanmayı planlayan bireyler dolayı bu iki seçeneğin 10 kullanımlık versiyonları da bulunuyor.

Eğer tok dolu bazı Madrid gezilecek yerler listesi hazırladıysanız, dolaylı iletişim araçlarını yoğun kullanacağınızdan norm bilet yerine Madrid Tourist Travel Pass satın almanızı öneririm. Gezginlere özgül gezi pasosu, tercihe yan iken Zone A ve Zone T içerisinde etkinlik bildiren özbeöz toparlak nakil araçlarından 1 ila 7 gün arasında değişen doğruluk süresi boyunca serbest yararlanabilme fırsatı veriyor. “Zone” ayrımı olduğundan, fiyatı 8,40 Euro’dan başlayan kartı satın almadan ilk kez gezinti rotanıza dolayı seçimi yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Madrid iletişim seçeneklerini muhtemelen kullanabilmenize amaç verecek, merkezi konumlu otel tavsiyelerimizi “Madrid’keza Nerede Kalınır?” başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz. Kentin çarşıya çıkma ve gösteri olanakları bağıntılı detaylar -se “Madrid Gezinti Rehberi” içerisinde sıralanıyor.

Madrid Irtibat Rehberi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC