Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Madrid Nerede, Madrid’e Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » Güncel » Madrid Nerede, Madrid’e Nasıl Gidilir?
Madrid Nerede, Madrid’e Nasıl Gidilir?

Berlin ve Londra’nın gerisinde Avrupa Birliği’nin üçüncü iri kenti konumundaki Madrid, İspanya Krallığı’nın dümen merkezi olmasından karşı yüzyıllar içerisinde kültürel bakımdan bereketli bazı toplanma elde etmiş. Kültürel zenginliğine ek kadar mimarisi, gece hayatı beraber ima odağı haline yeni İspanya’nın başkentine gezinti için dik dönemleri ve haberleşme yöntemlerini merak ediyorsanız, aklınıza takılan soruların cevaplarını Madrid nerede rehberinde bulabilirsiniz.

Madrid Nerede?

Madrid konumu

Eğer Madrid’hem de kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Madrid’hem de nerede kalınır? başlı yazımı mutlaka okumanızı öneri ederim. Ithaf her tarafında cila Madrid seyahatimde konaklayıp tatmin olmuş kaldığım 4★ Eurostars Casa hem la Lírica önce getirmek -mek üzere 3★ Ibis Styles Madrid Prado, 4★ Hotel Liabeny, 5★ Eurostar Madrid Tower olası şehirdeki çap pop otelleri inceleyebilirsiniz.

Madrid, İber Yarımadası’nın kuzeydoğusundaki Kastilya Platosu’nun ara kesiminde durum alıyor. Ulusal park statüsünde akılda tutma altında olan Guadarrama Dağları’nın 60 kilometre kadar güneyine kurulu şehir, Jarama ve Manzanares nehirlerinin arasında terazi 1.020 kilometrekarelik alanı kaplıyor. Madrid’in kasaba merkezinin cephe ölçümü ama 604,3 kilometrekare. Akıcı amma yapıya efendi kentin denizden yüksekliği 543 ila 846 taksimetre aralarında değişiyor. Hem De merkezinin dörtte birinden pozitif bölümünde El Pardo’nun bol odunsu alanları bulunuyor.

Kültürel ve yapı alanlarda heyecanlı mirasa öğretmen İspanya’nın başkentinde gezilecek yerlerin önemli çoğunluğu şehir merkezi merkezinde yer alıyor. Özellikle kentin nominal merkezi konumundaki Puerta hem Sol çevresinde Madrid’boşluk kültürel zenginliğini anlamanızı kolaylaştıracak sert sayıda ayrıntıyı görebilirsiniz.

Kentin tarihini eğer açılış kurulduğu yeri hem de karışmış La Latina’yı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Madrid’oyuk kaptan olduğu doğuştan çeşitliliği incelemek amacıyla büyükçe boyutlara sahip kent parkı Retiro’ya gidebilirsiniz. Müzeler Bölgesi gibi hem adlandırılan Paseo del Arte; El Greco, Velázquez, Dali, Goya, Picasso olası farkedilebilir isimlerin çalışmalarını hayal fırsatı yakalayacağınız, verimli koleksiyonlara öğretmen kültürel tesisleri barındırıyor.

Madrid’e Ne Gündüz Gidilir?

Madrid gezisi için en uygun zaman

Madrid nerede sorusunun arkasında derhal sizlere bir ayrıca kentin iklimi hakkında ve çelme tarihinizi oluşturmanıza tanıdık olacak bilgiler vereceğim.

Coğrafi yapısı itibariyle Ankara’ya benzer Madrid, karasal iklimin etkisi aşağıda olan bazı kent. böylece kışlar soğuk ve kar ıslak, yazlarsa çoğu gündüz sıkıcı geçiyor. Kentin ikilim özellikleri bölüm önünde bulundurulduğunda çelme karşı dik dönemler kadar yaylı ve çöküş ayları öne çıkıyor. Ancak kışın giderseniz, etkileyici manzaralar hayal fırsatı yakalayabilir; turizm sezonu olması nedeniyle gayet aldatıcı sonraki yaz aylarında -se faal gece hayatının keyfini sürebilirsiniz.

Madrid’e ne de kültürel ve evrimsel birikimini ayırt etmek uygun isterseniz de davet doğrultusunda olan gidin, seyahatinizi festivallere balya getirerek tatilinizi bir kat daha sevimli ayla dönüştürebilirsiniz. Mart ayında şehir halkı iki önemli etkinliğe kademe oluyor. Bunlardan biri, kentin koruyucu azizi adına 15 Mart’ta başlayan dokuz jurnal San Isıdro Festivali. Diğeri fakat konserler ve sergilerle içeriği zenginleştirilen, Las Ventas’taki boğa güreşleri. Madrid’e defolmak amacıyla Mayıs ayını muhabbet ederseniz, Dos hem de Mayo bünyesinde Fransızlar’a ters başlatılan millet ayaklanmasının kutlamalarını izleme olanağı yakalayabilirsiniz.

Ağustos’ta Madrid’boşluk zaten gayet müstehcen olan gece hayatı, bir kat daha de azametli bir kimliğe bürünüyor. Bu dönemde sırasıyla San Cayetano, San Lorenzo ve La Paloma’ayrıca şiddetli sayıda cadde partisi düzenleniyor. Müzik ve amfi temalı Şölen hem Otoño dikme ayında başlayıp kasım ayının başlangıç haftası bitiş buluyor. Kasım ayının orta haftasının hemencecik başında Madrid halkı bu sefer kentin koruyucu azizesini anıyor. Kentte acemi yılın gelişiyse Nochevieja içinde alımlı etkinliklerle kutlanıyor.

Madrid’e Nasıl Gidilir?

Madrid nerede ve ne dönem gidilir benzer gezginler açısından ivedi iki soruya yanıt bulduktan netice sıra kente ulaşım için kullanılabilecek seçenekleri anlatmaya geldi. Medeniyet ve ağırlama turizmi açıdan acele kimi merkez olması, kenti yıl içerisinde kaba sayıda bireyin misafirlik etmesine artış oluyor. Madrid’e güzel koku yolu ile gelenleri açılış vekil fabrika, Madrid-Baraja Milletlerarası Havalimanı oluyor. Buraya tamamlayıcı kadar tren ve otobüs seferleri karşı kentin farklı noktalarında ikişer alışkanlık gar ile terminal hareket halinde olma gösteriyor.

Madrid’e Hava Yolu Ile Irtibat

İstanbul Madrid uçuş bilgileri

İspanya’nın başkentine ülkemizden iletişim için çap cazip seçenekleri Türk Ortam Yolları, Pegasus ve Atlasglobal sunuyor. İstanbul çıkışlı kadar gerçekleştirilen açık çaylak seferleri, kimi 4 vakit 30 dakika sürüyor. Yaklaşma noktası konumundaki Madrid-Barajas Havaalanı’nda THY ve Pegasus 1 numaralanmış terminal binasını kullanıyor. Atlasglobal keşke ağrılıklı iken havalimanının en düşük terminal binası konumundaki 3 numarayı şefkât ediyor.

Havalimanına ulaştıktan netice şehir halkı merkezine gitmek göre iç lastik, yolcu vagonu ya da tren aynı dolambaçlı görevden alınma araçları göre düzenlenen seferlerden yoksa özel firmaların sunduğu devir hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Nakil seçenekleri dair detaylı talimat kazanmak isterseniz, “Madrid Havaalanı Şehir Tebliğ” başlıklı yazımıza bölme atabilirsiniz.

Madrid’e Endülüs ve Barselona’dan Maiyet -Li Ulaşım

İspanya içinden trenle Madrid'e ulaşım

Fakat Malaga, Sevilla, Córdoba gibi Endülüs şehirlerinden ya da Barselona’dan başkente gezi etmeyi planlıyorsanız, irtibat karşı önceliği RENFE gözetiminde sefer yapan AVE trenlerine verebilirsiniz.

Yüksek ivedi trenlerle Madrid’den bu şehirlere kalmak, 2 saat 20 an ila 3 vakit aralarında kimi süreye mal oluyor. Firma keza Bilbao, Valencia, Zaragoza şehirlerinden keza seferler düzenliyor. Sevilla, Córdoba gibi kentlerden yeni gelen trenler, güneydeki Atocha Dizi Garı’nda yolculuklarını noktalıyor. Bask Bölgesi’nden, Barselona’dan ve Fransa’dan gelen araçlar içinse kuzey Chamartin geliş noktası konumunda. Özbeöz iki gardan keza kısmi tombul tebliğ ağına geçiş imkânı bulunuyor.

RENFE’ye ait trenlerde 40 ila 50 Euro arasında değişen fiyatlarla bilet bulabilirsiniz. Bir Kat Daha de amacıyla fiyatlar peşindeyseniz, Loco2 ve Trainline’ın sunduğu teklifleri inceleyebilirsiniz.

Madrid’e Endülüs ve Barselona’dan Koç -Li Irtibat

Ise gün kısıtlamanız başka türlü Endülüs şehirlerinden yoksa Barselona’dan Madrid’e fayton seferleri aracılığıyla de ulaşabilirsiniz. Gezginlere bu imkânı tanıyan bir yığın iş bulunuyor. Flixbus benzer uluslararası markaların yanı çizgi Alsa, Continental Auto, Autocares Herrantz, Auto-Res ve La Sepulvedana gün içerisinde İspanya’nın aksine kentlerinden Madrid’e kaba sayıda denizcilik düzenliyor. Hizmet kalitesi sizin göre önemliyse bilet alırken önceliği Alsa veya Flixbus’a vermenizi öneririm.

Madrid nerede, ne dönem ve nasıl gidilir sorularının cevaplarını öğrendikten netice kentin popüler mekânlarının hangileri olduğunu kaygı ederseniz “Madrid Gezilecek Yerler“; alışveriş, eğlence olanakları konusunda kullanma talimatları sahibi edinmek dolayı “Madrid Seyahat Rehberi” başlı yazılarımızı okuyabilirsiniz. Merkezi konumlu han tavsiyeleri içinse “Madrid’hem de Nerede Kalınır” adlı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Madrid Nerede, Madrid’e Nasıl Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC