Miskin Panda
Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır? - Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Güncel » Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Meditasyon Nedir Neden Yapılır

Hayatta kontrolümüzün ötesinde birçok şey var. Bununla birlikte, kendi zihin durumlarımızdan sorumluluk almak ve onları daha iyi hale getirmek aslında mümkündür. Budizme göre meditasyon  bizim yapabileceğimiz en önemli şeydir ve meditasyon kendi kişisel üzüntülerimizin tek gerçek panzehiridir,  insan yaşamını kuşatan endişeler, korkular, nefretler ve genel karışıklıkların iç yüzünü görmemize yardım eder. Sadece lotus pozisyonunda oturmaktan ibaret olmayan meditasyon aslında içe dönüşün bir yöntemidir. Kişi kendini meditasyon tekniği ile bulabilir.

Nedir bu Lotus Duruşu?

Elbette bu bir disiplin ister. İnsanın nilüfer ( lotus) pozisyonunda 40 dakika sessiz bir ortamda belli bir “mantra”ya odaklanması ve kendi yalnızlığının içine dalması için dış dünyadan yeterince yüz çevirmeye hazır olması lazım… Dünyadaki tüm zevkleri tadan zengin insanlar, arayışa girdiklerinde ilk durakları meditasyon oluyor. Soluğu uzak doğuda alan on binlerce zengin ve arayan insan için meditasyon belli bir dinginlik ve ruhsal derinlik verir.

Eğlence için Meditasyon Yapılmaz

Bir çok kaynakta stres atmak eğlenmek gizemli bir şeyler yaşamak için yüzeysel insanların, kendileri gibi yüzeysel insanlara önerdiği ve ağızlarına sakız ettiği meditasyon, çok farklı bir kavramdır ve sıkıcıdır. Size hiçbir şey katmaz ve canınızı sıkar.  Sonra yoga yapmaya yönelirsiniz. Yoga da çok çarpıtılan bir öğretidir. Gerçekte meditasyon ve yoga gruplar halinde yapılan bir eğlence ya da egzersiz değildir. Direkt olarak kişinin kendi özüne erişmek için kullandığı bir kapıdır. Bu

Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Doğu Ekspresi Macerası

Doğu Ekspresi Macerası 02 Şubat 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler Erkek Ceket Kombinleri – 2018 İçimizden Bir Yer: Arnavutluk Ekmek Diyeti ile Sağlıklı Zayıflayın Su Diyeti ile Zayıflama Akupunktur Mucizesi!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC