Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Metristepe Anıtlarına Yürüyüş

Ana Sayfa » Doğa & Seyehat » Metristepe Anıtlarına Yürüyüş
Metristepe Anıtlarına Yürüyüş

Metristepe anıtları yakın tarihimize ışık tutan olaylardan bir tanesidir. Kurtuluş Savaş’ımızın en yoğun geçtiği zamanlarda kazanılan büyük zafer ile şereflendirilmiştir. Sadece Kurtuluş Savaşı değil aynı zamanda İnönü Savaşı zaferlerinin de ilan edildiği Metristepe için büyük Önder Atatürk şöyle demiştir : “Siz orada yalnız düşmanı değil milletin makûs talihini de yendiniz.” Bu sebeplerle hem Metristepe şehitlerini anmak için, hem de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü onurlandırmak için Metristepe Anıt’ları yapılmıştır. Metristepe Zafer Anıtı Bilecikte bulunuyor. Bozubüyük ilçesinde bulunuyor ve anıtları ziyaret etmek istiyorsanız herhangi bir özel ulaşım aracını kullanmanız gerekiyor. Merkez ilçeden uzak bir konumda olduğu için toplu taşıma aracı şimdilik kullanılmıyor. Metristepe Zafer Anıtı tepelik bir konumda olduğundan dolayı bütün merkez ilçeyi ayaklarınızın altında göreceksiniz. Manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Nilüfer Doğa Spor Kulübü olarak her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz Metristepe ve Metristepe’de şehit olmuş tüm askerleri anma yürüyüşüne katıldık. Kulübümüzden sekiz lisanslı sporcu katıldı. Bunun yanında toplamda yirmi üç üyemizde bizlere eşlik etti. Yürüyüş 10 Ocak sabah saat 08:00 civarlarında başladı. Bu yürüyüşe sadece biz değil ülkemizin çeşitli illerinden katılacak onlarca lisanslı sporcu geldi. Yürüyüşümüz yaklaşık iki saat sürdü ve saatlerimiz 10:12’ yi gösterdiğinde Metristepeye ulaşmış olduk. Metristepe anıtlarına ulaştığımız da diğer sporcuları da yanımızda görmek bizleri gururlandırdı. İstiklal marşını okuduk ve saygı duruşuna geçtik. Daha sonra toplanma yerimize gelip bir şeyler atıştırdıktan sonra kendi grubumuzla geri döndük.

 

Metristepe Anıtlarına Yürüyüş - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Berit Dağı

Berit Dağı 16 Mart 2018

Kürekli Şelalesi

Kürekli Şelalesi 15 Mart 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Ruh Sağlığımız In what way the emerging technologies and the Online Storage Areas can be valuable for our lives and doing business Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Pasaporta bile gerek yok: Gürcistan! Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor! Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC