Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ne? Balayı mı? Maldivler!

Ana Sayfa » Doğa & Seyehat » Ne? Balayı mı? Maldivler!
Ne? Balayı mı? Maldivler!

750 kilometrelik alan içerisinde toplam 1.200 adanın meydana getirdiği bir ülke. Resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti… Sizleri gerçek Dünyadan soyutlayacak güzellikte olan yapay bir cennet. Diğer yandan ise ortalama yüz yıllık süresi olan, bu sürenin sonunda sular altında kalacağı söylenen geleceği yok olmak üzerine kurulu bir yaşam. Bir süre sonra sular altında kalacağı söylenen bu cenneti, 30 gün süre ile vizesiz ziyaret etmeniz mümkün.

Maldivler Güncel Vize Durumu: Ülke, herhangi bir transit geçiş gerektirmeden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 30 gün süre ile vizesiz giriş hakkı sunmaktadır. Bu hak, sadece turistik amaçla kullanıma uygundur ve girişte dönüş uçak bileti, rezervasyon otel bileti gibi detaylar talip edilebilmektedir.

Maldivler Hakkında Temel Bilgiler

Ulaşım:  Maldivlere direkt olarak uçuş bulunmamakta. Bu nedenle Doha ya da Dubai üzerinden aktarmalı olarak ancak bu ülkeye ulaşabilirsiniz. Ülkemizde bu şekilde aktarmalı uçuşları sürekli bulmanız mümkündür. Ülkede, bulunduğunuz ada noktasına bağlı olarak yerel taşıma araçları ve taksi seçenekleri dışında yerel ulaşım seçenekleri bulunmamaktadır.

Sosyal Yaşam ve Hava: Adanın garip bir yapısı vardır ve diğer ülkelere oranla kuralları nettir. Örneğin, adanın hiçbir noktasında ve açık alanlarında alkol bulamazsınız. Ancak turizm nedeniyle bazı otellerin lobilerinde, barlarında alkol bulmak mümkündür. Domuz eti, tüketimi yasak ürünlerden birisidir.

Halkı oldukça sakin ve yavaş bir yaşam tarzına sahip, Hindistan yaşam kültürü ile oldukça benzerdir. Bu nedenle deniz-kum-güneş mantığında huzur arıyorsanız; idealdir. Fakat eğlence, hareketlilik, heyecan arıyorsanız biraz yetersiz kalabilir. Havası ise doğal olarak aşırı derecede sıcak fakat nem oranı dengeli olduğu için boğmayan bir yapıdadır.

Maddi/Ekonomik Durum: Ülke genelinde ekonomik durumda iyi iken genelde alt seviyelerdedir. Turistlere yönelik yerel unsurlar uygun fiyatlı, alkol ve benzeri konaklama gibi başlıca gereksinimler biraz pahalıdır. Rahat bir tatil için, bütçenizi biraz arttırmanız gerekebilir.

Maldivler Başlıca Gezilecek Yerler

Adalardan meydana geldiği için, doğrudan gezilecek kültürel ya da tarihi noktalar bulmak pek mümkün değil. Mevcut yerlerde fazlasıyla tatmin edici değil. Bu nedenle başlıca adaları ziyaret etmeniz ve mutlaka bir tur ile birlikte hareket etmeniz önerilir. Güzel bir adada, sakin bir tatil Maldivler’in en ideal gezi seçimi olacaktır.

Ne? Balayı mı? Maldivler! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Asude19 Aralık 2017

Bilgi toplarken bu konu hakkında iyi anlatımlı bir yazı arıyordum. Google’da ararken şans eseri makalenize tıkladım. Hızlıca göz attığımda değerli bir makale olduğunu belli etti. Şu anlık bazı kısımlar beni etkiledi. Zaman bulduğumda içeriğinizi daha detaylı inceleyeceğim.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Berit Dağı

Berit Dağı 16 Mart 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Pasaporta bile gerek yok: Gürcistan! Çocuk Sağlığı Bu 360 derecelik video, Waymo’nun kendinden sürmeli bir otomobilinin yolun “nasıl göründüğünü” gösteriyor En Trend Çanta Modelleri “Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC