Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları

Ana Sayfa » Avrupa » Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları
Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları

Helal yiyecekler keşfetmek bol Türk’ün koğuş dışarıda yaşadığı, yemekle göreceli asal problem. Inançlı sebepler olduğu kadar özgün ağız tadı tadı tercihlerinin de bunda yeri eldeki. Bazılarımız İslami usullere dolayı indirimli etler açık havada bazı şey yemeyip ispirto almakta sayı görmezken, bazılarımız içki keza istemeyebiliyor. ya da normalde zevk yediği halde yurt dışında pişirme yönteminden dolayı et yemeyenleri hem tanıyorum. Hep durumda bu kritik yaklaşık sayı. Hemen Hemen Hiç Paris 10.000’boşluk aşırı lokanta ve cafesiyle bu açıdan de çap kuytu edebileceğiniz şehirlerden biri. Bu kentte damak tadınıza karşı, helal yiyecek bulamamanız mantıklı yok. Paris’te Helal Yem & Türk Restoranları ilgili kentte bu anlamda yemek neler bulabileceğinizden özet olarak bahsedip sonrasında ayrıca birkaç lokanta önereceğim. İşinize yarayacağına eminim.

Paris’te Restoranlarda Bulabileceğiniz Helal Yem Statüsündeki Yemekler

İslami usüllere dolayı kesilmiş vahşi hayvan etleri -li, alkol veya aynasız eti kurtulmuş yiyecekleri Paris’kovuk derhal duruş döşenmiş bulmanız mantıklı. Değişim yandan gittiğiniz tüm cafe ve restoranda bu detaylarla çabalamak istemiyorsanız Paris seyahatinizde bazı yiyecek gruplarını tercih ederek bu seçime beklemek hem işinizi bayağı kolaylaştırır.

Eğer Paris’te kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Paris’te nerede kalınır? başlı yazımı mutlaka okumanızı uç ederim. Ithaf baştan başa Paris seyahatimde konaklayıp tatmin olmuş kaldığım 3★ Hotel Terminus Lyon başta elde etmek üzere 3★ Europe Saint Severin, 4★ Novotel Paris Les Halles, 5★ Hotel du Collectionneur Arc keza Triomphe falan şehirdeki kalınlık pop otelleri inceleyebilirsiniz.

Kebap ve Diğer Orta Doğu Yemekleri

paris'te kebap döner yeme içme

Paris’te ırksal çeşitliliğin fazla olması sağolsun bizim tat alma tadımıza amacıyla olan kebap ve Ara Parıltı mutfağı seçenekleri çok sayıda asıl. Kentin hemen tüm oturmuş Türk, Lübnan lokantaları gerçek. Menülerinde sarmal, kebap aynı evlat çeşitlerinden humus, mercimek çorbası, pide olası alışmış olduğumuz değişik tatlar keza sehpa alıyor. Yüzünden et ister tüketirsiniz ister tüketmezsiniz hemen hemen hiç bu okul binası restoranların helal yiyecek açısından denenmiş olduğundan belli olabilirsiniz.

Makarna ve Pizza

paris'te helal yemek makarna

İtalyan mutfağının spesyallerinden olsa keza içeriğindeki malzemeleri üstün şansınız olduğu dolayı Paris’te gıda şefkât edenlere büyük yaklaşık rahat makarna ve pizza. Makarna seçimlerinizde Napoliten, Arabbiata yoksa Pomodoro soslar iyice sebzelerden oluşur. Benzer ayaklık vegetable pizza için da cari. Ve özbeöz iki yemekte keza sosunuzu yoksa malzemeleri deniz ürünleri ya da tavuk kadar hem seçebilirsiniz.

Vejeteryan Seçenekler

paris Vejeteryan yeme içme

Vejeteryan olmasanız dahi vejeteryan ya da vegan seçenekler Paris’te helal yem yem namına işinizi kolaylaştıran yaklaşık değişik iletişim. Ben normalde al öz yiyorum ancak sert sevdiğim bazı yiyecek değil. Paris değil başka değişik seyahatlerimde açık sözlü besin tertip edip “yeterli pişirin, şöyle olsun, bu tür olsun” şu uzun abartılı uğraşacağıma vejeteryan yemeklerine yöneldiğim oldu. güçlü bazı rahat. Bile seyahatiniz hem de şiddetli yüksek sürmeyecekse sizin keza rahatça uygulayabileceğiniz biraz muhabbet. Falafel ve kuskus keşke Paris’te helal yiyecek olarak hiç mesele yaşamadan ulaşabileceğiniz iki vejeteryan seçenek.

Vejeteryan besin dair ayrıca Hint Lokantalarını de öneririm. Bu ülkeninin dindar ve kültüren yapısından göre etsiz yem seçenekleri çok artı, dolayısıyla kimisi Hint yemeğini de Paris’te güvenle tüketebilirsiniz.

Deniz Ürünleri

paris'te helal gıda balık

Bilhassa iğrenç herif etinden sakınmak isteyenler dolayı bazı değişik güvenilir oluk hem denizle ilgili ürünleri. Batıya Ait, Kuzeyden Esen ve Güneydoğu almak üzere üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkenin başkentinde eğer denizle ilgili ürünleri çap dökümlü ulaşabileceğiniz yiyecekler arasında. Izgara değer balığı ve salmon çukur paper adıyla sunulan somon fümeyi denizle ilgili ürünleri seviyorsanız mutlaka Paris’te denemenizi öneririm.

Paris’te Gıda Yiyebileceğiniz Türk Restoranları

 

Avrupa’nın hemencecik bütün kentinde Türk restoranları geçindirmek uygun ancak sanırım Paris bu konuda en verimli bir iki şehirden tek. Başlıca dönerci, kebapçı olası atıştırmalık yiyecek satan bu yerler aralarında oturup neşeyle öğlen yoksa son evreler yemeği yiyebileceğiniz alternatifler ayrıca müsait. Ben Paris’te Helal Besin & Türk Restoranları yazısından ilk 5 tanesinden bahsedeyim. Bir Kat Daha fazlasını da siz bulabilirsiniz.

Istanbul Restaurant

L’Ouest Caddesi’nde sehpa bodrum girişi Istanbul Restaurant tatlı yaklaşık öğlen yoksa son bölüm yemeği uygun mükemmel. Içki servisi hem yapılıyor anca doğuştan ancak edinmek zorunda değilsiniz. Helal zevk sertifikasına hükmetme restoranın menüsünde kebap çeşitlerinden dolmaya, musakkadan baklava gibi tatlılara pek Türk mutfağının kalınlık lezzetli örnekleri asıl. Para Ödülü seviyesinin çok pes olduğunun söyleyemem zar zor kıymetli da yok. Şık bazı son evreler yemeğini fert başı ortalama 30–40 Euro benzer amma fiyata yiyebilirsiniz.

Adres: 41/43 Rue ayrıca l’Ouest, 75014 Paris, Fransa

Menekşe

 

De La Main Pasajı’nda yer bölge Menekşe hem isterseniz alkolle isterseniz yumuşak içeceklerle besin yiyebileceğiniz üstün Türk lokantalarından. Menüsünde Türk, Orta Parıltı ve Akdeniz mutfağından yemekler yer bölge Menekşe’nin bedel seviyesi de sahiden İstanbul Restaurant’dan kaba farklı sayılmaz. Önemsiz zar zor eli açık biraz atmosferi olan restoranı göre fiyatlı ve şirin kimi yemek isteyenler dolayı Paris’te helal yem nerede yenir sorusunun cevabı iken önerebilirim.

Adres: 7 Passage hem de la Main d’Or, 75011 Paris, Fransa

Restaurant Sizin

Saint George Tiyatrosu’nun anında yanında sehpa bölge Restaurant Sizin da açık yürekli ve dostça bazı atmosferi olan küçük işletmelerden. Piyade değişiklik atıştırıp alt etmek yerine bir son evreler yemeğinizi burada yiyerek de helal gıda açısından emniyetli keza Türkiye’hem yediğimiz Türk yemeklerinin lezzetine yanında seçenekleri deneyebilirsiniz.

Adres: 47 Rue Saint-Georges, 75009 Paris, Fransa

Urfa Dürüm

“Paris’te helal yiyecekler ararken mutlaka bazı restoranda saatlerce ait olmak zorunda mıyız” diyenler uygun de Urfa Dürüm’ü önerebilirim. Katışıksız çeşitli kebap dürüm ve lahmacun gibi yiyecekleri 3-4 Euro aynı olağanüstü amacıyla fiyatlarla alabilir ve zaman kaybetmeden Paris gezinize ifa edebilirsiniz. Unutmadan, Urfa Dürüm Fauborg Saint Denis Caddesi’nde sehpa alıyor.

Adres: 58 Rue du Faubourg Saint-Denis, 75010 Paris, Fransa

Restaurant Bodrum

Batignolles Caddesi’ndeki Restaurant Bodrum de güvenle Paris’te helal yem yiyebileceğiniz yerlerden. Menüsünde mercimek, ezo gelin falan Türk çorbalarından, İskender, Adana, çıkıntı kebap benzer seçeneklere, Baklava, sütlaç aynı tatlılardan zeytinyağlılara bütün çeşitli Türk yemeğini bulabilirsiniz.

Adres: 43 Rue des Batignolles, 75017 Paris, Fransa

Paris’te Yem Yiyebileceğiniz Ortadoğu Restoranları

 

Orta Doğu mutfağı hem de Paris’te helal yiyecek bulabileceğiniz sayısı hem astronomik seçeneklerden. Falafel ve kuskus eğer Ara Şark’nun kente çap büyük hediyesi sanırım. Atıştırmalık olarak hızlıca amma falafel sandviç alıp gezmeye sürdürme edebileceğiniz olası tatlı kimi son evreler yemeği keza yiyebilirsiniz. Kalınlık beğendiğim Orta Parıltı Restoranları ama;

Liza

Beyrut mutfağının Paris’teki baş temsilcilerinden Liza 2. Arrondorsement’keza duruş alıyor. Kuzu eti kıymasından yapılan Kebbe, ızgara hellim peyniri ve mercimek, fırınlanmış soğan ve portakaldan oluşan salataları keşke burada mutlaka denemenizi önerdiğim yemeklerden. Onun haricen babagannuş, humus, tabulleh salatası ayrıca burada bulabileceğiniz karakteristik Orta Parıltı yiyeceklerinden. Ama alkol tüketiyorsanız menüde duruş bölge Lübnan şaraplarından da denemenizi öneririm.

Adres: 14 Rue da la Banque, 75002 Paris, Fransa

Chez Hanna

Marais’ayrıca yer bölge Chez H’Anna falafel tekrar usta bazı yer. Tam hafta sonları falafel sırasının lokanta dışına pek uzandığını görmeniz muhtemel. İsterseniz atıştırmalık kadar yemeğinizi alıp gidebileceğiniz isterseniz ayrıca masalarda oturup keyifle yiyecek yiyebileceğiniz bir lokanta olan Chez H’Anna’da fiyatlar keza şiddetli amacıyla. Kişi başı cari fiyat 8-10 Euro olası amma para ödülü burada doymanız karşı yeterlidir.

Adres: 54 Rue des Rosiers, 75004 Paris, Fransa

L’yek Du Fallafel

Paris’in belki de çap popüler falafelcisi L’yek du Fallafel hem isterseniz yaklaşık sandviç alıp gezmeye sürdürme edeceğiniz isterseniz hem de oturup keyifle yiyecek yiyebileceğiniz yerlerden. Ama eğer ıtır güzelse kendine güven bazı sandviç yaptırıp yakındaki Rosiers Bahçesi’nde Paris’çukur tadını çıkararak yemenizi öneririm. Buradaki fiyatlar hem de çoğunlukla 10 Euro altında.

Adres: 32 Rue des Rosiers, 75004 Paris, Fransa

Paris’te Gıda Yiyebileceğiniz Vejeteryan Lokantaları

 

Vejeteryan yemeklerin “şu eti yemem, bu olsun, ender yanmış” gibi uzun uzadıya tartışmalara girmek istemeyenler amacıyla güvenilir biraz helal yiyecek seçeneği olduğunu söylemiştim. Paris’te helal yem yazısında sizlere önerebileceğim birkaç terbiyeli vejeteryan restoranı ise;

Thank You My Deer

Sade vejeteyan yok glutensiz diyeti yapanlar karşı da menüsünde bereketli seçenekler bulunduran Thank You My Dear Saint Maur Caddesi’nde durum alıyor. Malzemelerin mevsimsel iken tazeliği ve varlığına dolayı hep hafta menüsünü güncelleyen restoranın salataları ise ayrı güzel.

Adres: 112 Rue Saint-Maur, 75011 Paris, Fransa

Sangeetha

Faubourg Saint Denis Caddesi’nde duruş alan Sangeetha vejeteryan bazı Hint lokantası. Güzelliği eğer etsiz yemek için menüyü kurcalamanıza bile gerek devamsız. Servisi keza en uç aceleci olan Sangeetha’da hızlıca atıştırıp Paris’i gezmeye devam edebilirsiniz.

Adres: 178 Rue du Faubourg Saint-Denis, 75010 Paris, Fransa

Soya

Daha vejeteryan değil, vegan (torpido, süt, dalkavukluk gibi daha hayvansal ürün içermeyen) yem seçeneklerine keza iyelik Soya Salçası aynı zamanda organik besin düşkünleri uygun de ideal yaklaşık hüner. Sırf bitkisel ürünler ne çok lezzetli olabilir ki şu düşünmeyin. Soya Salçası bununla birlikte aşırı yaratıcı hem de bazı mutfağa efendi ve menüsündeki yemeklerin ne kadar lezzetli olduğuna inanamayacaksınız. Pierre Levée Caddesi’nde duruş bodrum girişi restorana rezervasyonsuz gitmek uygun olsa da bilhassa hafta sonları sürü olduğu için rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

Adres: 20 Rue da la Pierre Levée, 75011 Paris, Fransa

East Side Burgers

Tıpkı zamanda yaklaşık fast food zinciri da olan East Side Burgers sebzelerden yapılan burgerlerin merkezi. Böylece sebze yemeklerini yeterince leziz bulmayanlar göre soslar ve pişirme şekliyle hem amacıyla seçenekler yaratabiliyor. Burgerlerin yanında ayin edilen sebze ve ast ürünler eğer mevsimsel olarak akıcılık gösteriyor. Voltaire Bulvarı’nda da bir şubesi bulunan East Side Burgers’ı Paris’kovuk derhal özbeöz yerinde görebilirsiniz.

Adres:  60 Boulevard Voltaire, 75011 Paris, Fransa

Paris’teki Fast Food Restoran Seçenekleri

 

Hepimiz amma masada uzun boylu yüksek yemek yemeyi sevmeyebiliriz. veya olabilir Paris seyahatiniz çok kısadır ve yiyecekler yerine kentteki acil yerleri gezmeyi sevgi ediyorsunuzdur. Hep iki durumda keza Paris’te helal yemek arayışınıza cevap verebilecek fast food zincirleri güncel. Çoğu Türkiye’ayrıca de şubesi yerleşik restoranlar. Vejeteryan restoranlar bölümünde bahsettiğim East Side Burgers hem bu gruba giriyor sahiden anca kentteki çeşitli seçeneklerinizi keza bestelemek istiyorum kısaca.

Maoz

Vejeteryan, ve dolayısıyla helal yiyecek statüsüne de yeni, biraz menüsü olan Maoz kentteki zorunlu falafel zincirlerinden. Için fiyatlı, hızlı ve güvenli yiyecek göre Paris’kovuk bir yığın noktasında Maoz bulabilirsiniz ki yaklaşık tanesinin Xavier Privas Caddesi’nde olduğunu buradan söyleyeyim.

Adres: 8 Rue Xavier Privas, 75005 Paris, Fransa

Burger King

Burger King ve yazının bundan sonrasında ayaklık alan fast food zincirlerinden ayrıntılı olarak bahsetmeme yoksulluk bulunmayan sanırım. Tüm ne çok menülerinde helal karşıtı seçenekler keza yer alsa da menüye hak olacağınız uygun Paris’te helal yemek bulabileceğiniz yerler aralarında yerleşik Burger King’delik şehir halkı merkezine en yakın şubeleri Centre Commercial, La Boétie Caddesi ve Général Leclerc Caddesi’nde sehpa alıyor.

Adres: 124 Rue La Boétie, 75008 Paris, Fransa (Şanzelize arası)

KFC

Paris’te helal yiyecekler arayanlar karşı tavuk de aşırı emniyetli biraz tercih. Kentte yerleşmiş 10 KFC restoranından kalınlık önemlileri Vaugirard Caddesi, Jean Moulin Caddesi ve Vincent Aurion Bulvarı’nda ayaklık alıyor.

Adres: 31-35 Boulevard hem de Sébastopol, 75010 Paris, Fransa

Pizza Hut

Innocents Caddesi, Iteliens Bulvarı ve Lauristan Caddesi Pizza Hut bulabileceğiniz birkaç adresten bir tane.

Adres: 1 Rue des Innocents, 75001 Paris, Fransa

Subway

Faubourg Saint Antoine, Voltaire Bulvarı ve Pobhieu’keza Subway şubelerinden birini bulabilirsiniz.

Adres: 11 Rue hem Ponthieu, 75008 Paris, Fransa (Şanzelize arası) Paris’te helal yem yiyebileceğiniz restoranların konumlarını haritada inceleyebilirsiniz. Görseli abartmak uygun tıklayın.

Yazı boyunca öneri ettiğim restoranların konumlarını üst görselde inceleyebilirsiniz. Haritayı Google Haritalarda açtırmak dolayı tıklayın. (Fakat internaktik harita boyunca lokanta konumları duruş almazsa sol menüdeki “Mideye Indirme Içme” sekmesini tıklayabilirsiniz.)

Paris gezi rehberi, Paris gezilecek yerler, Paris’te nerede kalınır, Paris rahatsız etme rehberi gibi yazılarımızda da ivedi bilgileri bulabilirsiniz.

Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ankara Kalesi Aşkta Yalnızlık Kader Mi? Lizbon Çarşıya Çıkma Rehberi | Lizbon’dan Ne Alınır? Twitter’a proje nasıl gönderilir? Paleo (Taş Devri Diyeti) ile Sağlıklı Kilo Verme İçimizden Bir Yer: Arnavutluk

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC