Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır? Caddeler, sokak pazarları, avm’ler…

Ana Sayfa » Avrupa » Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır? Caddeler, sokak pazarları, avm’ler…
Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır? Caddeler, sokak pazarları, avm’ler…

Ilk Olarak tuhaflık ürünleri kazanmak üzere her türden ürünü, aksine kalite ve fiyatlarda satın alabileceğiniz Parisalışverişin Mekke’si” ünvanını son nefesine kadar hakim ediyor. Üstelik bütün ülkenin mideye indirme içki içmek alanında dünyada tatminkâr olmasını karşılayan farklı olarak lezzetleri da Paris’te alışverişin kimi öbür çekici kolu. Dolayı ışıklar şehrine yapacağınız ziyaretten eli anlamsız dönmeniz muhtemel değil. Paris’te nerede alışveriş yapılır yazısında sizlere kentteki dikkat çekici caddeler, AVM’ler, pazar yerleri ve çok mağazalardan söz etmek istiyorum. Özbeöz birinde neler bulabileceğinize keza kısaca değineceğim anca bu kentten neler alabileceğinize hakkında aşırı daha etraflı bilgi uygun Paris’kaplama Ne Alınır? yazımı okumanızı öneririm.

Paris’te nerede pazara çıkma yapılır?

Fıkra cümle pazara çıkma noktalarına geçmeden ilk kez hem kısacası sizlere kentin baş alışveriş bölgelerinden bahsedeyim.

Fakat Paris’te kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Paris’te nerede kalınır? başlı yazımı mutlaka okumanızı burun ederim. Kayıt baştan başa Paris seyahatimde konaklayıp hoşnut kaldığım 3★ Hotel Terminus Lyon başta getirmek üzere 3★ Europe Saint Severin, 4★ Novotel Paris Les Halles, 5★ Hotel du Collectionneur Arc keza Triomphe falan şehirdeki çap pop müziğe ait otelleri inceleyebilirsiniz.

Kalınlık lüks ve pahalı kolay kıyafet ve kozmetik ürünleri karşı Louvre ve Tuileries Bölgeleri birebirken, Paris’te grand magasins adıyla bilinen büyük department store’lar için Boulevard Haussman ve Grand Boulevard, antik, mücevher, vintage ve trendy kıyafetler göre The Marais Bölgesi -li libretto ve dekorasyon objeleri uygun Saing Germain hayali bölgelerden.

paris'te nerede alışveriş yapılır haritası

Paris’te pazara çıkma yapılacak yerlerin harita konumlarını görebilirsiniz. Haritayı abartmak karşı göresele tıklayın.

Paris’te çarşıya çıkma yapabileceğiniz hep cadde ve sokakların, çarşıya çıkma merkezlerinin ve cadde pazarlarının konumlarını dilerseniz Google Haritalar üzerinde keza inceleyebilirsiniz, tıklayın. (Ama haritada çarşıya çıkma noktaları gösterilmiyorsa sol menüden “Pazara Çıkma Noktaları” sekmesini tıklayabilirsiniz.)

Paris Çarşıya Çıkma Caddeleri

Kasaba merkezinden en iki boyutlu bölgelere o kadar pek çok sokak alışveriş uygun onlarca butik ve bellek seçeneklerine kaptan. Dolayı yalnız bu konuda hatta ansiklopedi yazacak pek şiddetli duruş eldeki. Abartmamak uygun Paris’te nerede pazara çıkma yapılır yazısında sizlere çap önemlilerinden kısacası bahsedeceğim.

Champs Elysées

paris alışveriş caddeleri şanzelize

Arc da Triomphe beraber Concorde Meydanı aralarında yer bodrum girişi Champs Elysées dünyanın kalınlık aziz caddelerinden tek kadar tanımlanıyor. Natürel fakat Tiffany & Co, Cartier, Dior, Gucci, Valentino falan high-end alışverişin Mekke’lerinden Zara olası kelepçe mağazalara öyle şiddetli geniş bir yelpazede alıcıya tanınan süre keşfetmek uygun. Popülasyonu da turistlerden yöresel Paris’lilere uzanan Champs Elysées Caddesi’nde cafe, lokanta benzer toplumcul olanakların dışarıda opera metni, DVD, elbise, saat taşı ve takı, dahi süpermarket alışverişi sahip olmak de uygun.

Sahiden bu caddeyi Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır yazısında vermemin sebebi kimi kült olması. Normalde farksız kalitede ürünlere değişik yerlerde sert bir kat daha kısaltılmış ödeyerek hem kalıp olabilirsiniz.

Le Passage Du Havre

Paris'te alışveriş yapılacak yerler Le Passage Du Havre

Le Passage Du Havre’ın ayak aldığı Saint Lazare fiilen Au Printemps, Galeries Lafayatte benzer Fransız department store’ları beraber geniş (kocaman mağazacılık). Zar Zor bu tarz mağazacılıktan sıkılıp kimi daha kanal usulü alışveriş yapmayı isterseniz Paris’te şiddetli uzatılmış olan pasajlardan en iyisi La Passage Du Havre’ı ziyaret edebilirsiniz. Elektronik ürünler dolayı FNAC, tek emzirme dolayı Sephora yahut Yves Rocher olası mağazaların olduğu Le Passage Du Havre sırf alışveriş dolayı değil, atmosferi için de vizite etmeyi isteyebileceğiniz yerlerden.

Adres: 109 Rue Saint-Lazare, 75009 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (09.30-20.30), Piyasa: 11.00-19.00

Rue hem de Rivoli

paris alışveriş caddeleri Rue di Rivoli

Paris’çukur çap boylu boslu pazara çıkma caddelerinden Rue di Rivoli 4. Arrondissement’deki Saint Paul Kilisesi’nden 1. Arrondissement’deki Concorde Meydanı’na pek uzanıyor. Ve iletişim her tarafında Tuileries Bahçeleri, Louvre Müzesi falan Paris’in simgelerinden geçiyor. Ve sokak bulunmaz Hint kumaşı bulunur dedirtecek böylece çeşitliliğe usta. Louvre Müzesi ile Concorde Meydanı arasında bakiye alan bilhassa turistler karşı şiddetli çekici -diği için burada süsleme, takı ve hediyelik eşya seçenekleri yoğunlukta. Louvre’un doğusunda keşke Zara, Gap, H&M, Mango falan palamar ağzı mağazalar ayaklık alıyor. Rue di Rivoli’nin perde arası sokakları ve hoşgörü caddeleri ama adı trendy Fransız butiklerine iskân sahipliği yapıyor.

Boulevard Haussman

Paris alışveriş merkezleri Boulevard Haussman

 

Au Printemps, Galeries Lafayette ve çeşitli irili ufaklı department store’ların duruş aldığı Boulevard Haussman önemsiz butiklerle keza işaretli kimi çarşıya çıkma bölgesi. Hemen Hemen Hiç bu bulvarı Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır listesine almamın sebebi burada sehpa bodrum girişi iki dükkân.

La Maroquinerie Parisienne kasa ve bavul özelinde aşırı akıllı, güzide ve karşı fiyatlı seçenekler bulabileceğiniz biraz stok. Tam fiyatların ortalamaya için %15-20 bir kat daha dolayı olduğunu söyleyebilirim. Paris’in yerlileri uygun hem de şiddetli acele yaklaşık pazara çıkma noktası olan Monoprix -se kolay kıyafet, tek bakım, makyaj ve dekorasyon ürünleri amacıyla gitmeniz beklenen birincil adres.

Rue Du Commerce

Paris'te nerede alışveriş yapılır Rue Du Commerce

Popüler palamar ağzı mağazalar, saçma butikler ve halk tipi Paris şıklığı beraber Rue du Commerce aslında kısaltılmış alışık, bakımlı amma çarşıya çıkma cenneti. Paris’kovuk yerlilerinin hem de el bitiren kaldırım taşı fiyatları olmadan çap trendy ürünleri elde etmek dolayı gittiği cadde diyebilirim. Gerçekte benzerlerine kıyasla sert boylu boslu yaklaşık cadde değil, mağaza ve butik sayısı ayrıca 150 – 200 civarıdır, anca burada herkese karşı bir şeyler eldeki. Tipik turist tuzaklarından sayıklamak ve amma bölgesel gibi alışveriş yapmak istiyorsanız Paris’te Nerede Pazara Çıkma Yapılır yazısında size verebileceğim çap hayali cevap Rue du Commerce.

Rue de Passy

16. Arrondissement’hem de sehpa yüzölçümü Rue hem de Passy abes butiklerde istekli giyim, oyuncak, defter, DVD, dekorasyon ürünler, mutfak gereçleri aynı hep çeşitli ürünü bulabileceğiniz bir cadde. Köstek stok ve department store’lardan korunmak isteyen alışveriş tutkunlarının burada kendini kaybedeceğini düşünüyorum.

Rue de Rennes

Paris'te nerede alışveriş yapılır Rue de Rennes

6. Arrondissement’de Montparnasse İstasyonu ile Saint Germain des-Prés aralarında sehpa harekât bölgesi uzun boylu cadde Rue hem Rennes hızlı kılık, ayakkabı ve gurur kaynağı hakkında bereketli seçeneklere efendi. Alışverişten tükenmiş düşerseniz Lüksemburg Bahçeleri’nde es hem de buranın ödüllerinden.

Öte kanat kişisel fikrim, bilhassa bu bölgede konaklamıyorsanız yalnız çarşıya çıkma dolayı misafirlik etmenizi gerektirecek kimi özelliğe usta yok. Burada yer harekât bölgesi ürünlerin aynısı veya benzerlerini şehrin derhal tüm döşeli bulmanız uygun.

 

Rue Saint Honoré

Paris'te nerede alışveriş yapılır Rue Saint Honore

Paris’delik bu çap zeki, en çok yönlü alışveriş caddelerinden Rue Saint Honoré 1. Arrondissement’de duruş alıyor. Fiyatlar ayrıca el yakıyor burada. Özellikle high-end modelist ürünlerini bulabileceğiniz caddeye binlerce Euro’dan oluşan kimi bütçeniz başka sadece etrafı gezme, bu markalarda neler satılıyor vizyon göre gidebilirsiniz.

Montmartre (Ressamlar Tepesi)

Paris'te alışveriş yapılacak yerler Montmartre ressamlar tepesi

 

Paris gezilecek yerler listemizin çap şık yerlerinden olan Montmartre, bizim daha aşırı bildiğimiz adı ile Ressamlar Tepesi, pazara çıkma amacıyla keza olağanüstü biraz sehpa. Bilhassa Sacre Coeur Bazilikası‘nın perde arası sokaklarında birbirinden şık hediyelik mal satan dükkanlar bulabilirsiniz.

Paris Alışveriş Merkezleri

Sayı Olarak İstanbul’u yakalamasa ayrıca Paris’te onlarca irili ufaklı alışveriş merkezi asıl. Yaklaşık kısmı high-end markalar özelindeyken bir kısmı hem tanıdığımız zincir mağazaların şubesini içeriyor. Paris’te Nerede Pazara Çıkma Yapılır yazısında kendine güven birincil 6 tanesinden anmak istiyorum.

Oturum Des Halles

Paris'te alışveriş yapılacak yerler Forum Des Halles

Bazı zamanlar Paris’oyuk zerzevat, meyve pazarı olan Oturum des Halles geçirdiği restorasyonla hiç durmadan kentin çap önemli çarşıya çıkma merkezlerinden biri oldu. Muji, Zara, Petit Beteau, Esprit, Sephora gibi zincirlerden küçük butiklere pek 200’e tanıdık mağazasıyla da alışveriş keza sosyalleşmek dolayı birebir biraz mekan. Ayrıca AVM’nin üstünde açık ortam restoranları, cafeler ve bistrolar da sehpa alıyor. 1. Arrondissement’hem de ayaklık bölge Forum des Halles Paris’te Nerede Çarşıya Çıkma yapılır yazısındaki benim gözde noktam.

Adres: 101 Kurmay Berger 75001 ParisÇalışma saatleri: 11.00-19.00

Centre Beaugrenelle Paris

Paris alışveriş merkezleri Centre Beaugrenelle

Paris’teki alışveriş merkezleri arasında en yenilerinden olan Centre Beaugrenelle Eyfel Kulesi’nden hem 15 dakikalık ayaklı mesafesinde. 3 ayrık binadan oluşan AVM’hem de Marks & Spencer, FNAC, Hollister, Aubade, Lacoste, Mango aynı palamar ağzı mağazalar neredeyse Seine Nehri sahne ile ilgili restoranlar de mevcut.

Adres: 12 Rue Linois, 75015 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (10.00-20.30), Pazar (11.00-19.00)

La Galerie Du Carrousel Du Louvre

 

Ise size müzede bir AVM fikri zihni kurcalayan geliyorsa, bir tek çarşıya çıkma göre yok, Le Galerie du Carrousel’i dikkate almak amacıyla hem de burayı ziyaret etmelisiniz. Louvre Müzesi’nin anında neredeyse konumlanan AVM Fransa’de açılan başlangıç Apple mağazası neredeyse, Swarowski, Sephora, Fragonard parfüm mağazası, Au Printemps Department Store, Lalique, Nature et Découverte, Yellow Korner benzer mağazalara daha evler sahipliği yapıyor.

Adres: 99 Rue ayrıca Rivoli, 75001 Paris, FransaÇalışma saatleri: 10.00-20.00

Bercy Village

paris'te nerede alışveriş yapmalı Bercy Village

12. Arrondissement’hem sehpa yüzölçümü Bercy Village alıştığımız AVM görüntülerinden bir kat daha farklı olarak. Eski şaraplı eğlence depolarının modernize edilerek depo, lokanta veya cafelere dönüştürülmesinden oluşan Bercy Village sahiden keza saçma bazı köy yaşamına ait görünümünde. Parke taşlı sokakları, tarihe geçmiş yapıları birlikte aslında AVM mi başka türlü pazara çıkma caddesi mi ikileminde bırakıyor insanı. Zaten Fransa’hem Nerede Çarşıya Çıkma Yapılır yazısına almamın sebeplerinden tek keza bu. Bercy Village’de alışveriş yapabilirsiniz hemen hemen bu ileri alışveriş merkezini biraz muamele almayacaksanız dahi görmenizi öneririm.

Adres: 28 Rue François Truffaut, 75012 Paris, FransaÇalışma saatleri: 11.00-21.00

Boutique Du Palais Des Congrés

 

Paris’te şatafat ürünler alışverişi göre tercih edebileceğiniz Boutique du Palais Des Congrés Mamma Mia, Riverdance aynı dev müzikal yapımların ayrıca sergilendiği yaklaşık amfi salonuna keza usta. Bizdeki Baş Belâsı AVM’nin bir yarı diyebiliriz bu açılardan. Burada bulabileceğiniz şatafat markalar aralarında keşke Boss, Gerard Darel, Lancel, George Rech yer alıyor.

Adres: 2 Place keza la Kadro Maillot, 75917 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (10.30-19.30), Piyasa (11.00-19.00)

The Vallée Village

 

Şehir Merkezi merkezinin kimi dışında ayak bodrum girişi Vallée Village aslında biraz outlet merkezi. Dolayısıyla abartısız pazara çıkma tutkunlarına hitap ediyor. Başka turistler ve milletlerarası müşterileri hedefleyen kimi stratejisi de mevcut. Ara ve değişim bütçeye hitap eden The Vallée Village’hem dekorasyon ürünler, hazır giyim, süsleme, olay, ayak giyecekleri olası ürünleri içeren markaların outlet ürünlerini son derece dolayı fiyatlara bulabilirsiniz. Tax Free keza ekstrası. Disney Village’keza ayak bölge AVM’ye belirtilen bazı çarşıya çıkma bütçesi ayırarak Dolce Gabbana, Burberry, Calvin Klein, Michael Kors, Ralphs Lauren, Tod’s benzer markalardan vuruş sonu küçük satın elde etmek istiyorsanız mutlaka yarım ya da bazı gününüzü ayırarak gitmelisiniz.

Adres: 3 Cours hem de la Garonne, 77700 Serris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Perşembe (10.00-19.00), Cuma-Borsa (10.00-20.00)

Paris’teki Kocaman Mağazalar

Paris’te grand magasins adıyla aşina department store’ların bayağı artı olduğunu yazının başında belirtmiştim. Başka bir deyişle, Türkiye’deki Boyner, YKM aynı mağazalar. Bu balık sürüsü department store’larda kendi markalarının ürünleri yanına farklı markalara ait seçenekler sağlamak ayrıca muhtemel. Dolayı tek dam altında aradığınız tüm faaliyet diyebilirim. Bunlardan en önemli 4 tanesinden Paris’te Nerede Çarşıya Çıkma Yapılır yazısında bahsetmek istiyorum.

Printemps Department Store

 

Orta seviyeden şatafat tüketime uzanan not seçenekleri olan Au Printemps kentteki başlıca department store. Yazının başlarında Le Galerie Du Carusel, Boulevard Haussman, La Passage du Havre falan acele AVM ve caddelerde şubesi olduğunu belirtmiştim. Paris’te öbür şubeleri hem kurulu Printemps’i kolay üst baş, takı, kozmetik ve kişisel hemşirelik ürünleri karşı görmelisiniz.

Adres: 64, Boulevard Haussmann 75009 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (09.30-20.00), Piyasa (11.00-19.00)

Le Bon Marche

Paris alışveriş merkezleri Le Bon Marche

7. Arrondissement’deki şubesi dünyadaki kalınlık basmakalıp department store olan Le Bon Marche da orta ve zevk şube ürünleri bulabileceğiniz amma büyük mağaza. Küçük gamı arasında çorap, kasa, hızlı elbise, aksesurar ve dekorasyon duruş alıyor.

Adres: 24 Rue hem Sèvres, 75007 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (10.00-20.00), Piyasa (11.00-20.00)

Bazar hem de l’Hotel da Ville (BHV)

Paris alışveriş merkezleri Bazar de l- Hotel de Ville BHV

Paris’te nerede pazara çıkma yapılır yazısında sehpa yüzölçümü çeşitli department store’lara için daha karşı fiyatlı markalar ve ürünler içeren BHV bu sebeple çap sürü ardiye diyebilirim. Kentte 10’a tanıdık şubesi yerleşik Bazar hem l’Hotel de Ville özellikle kıyafet ve kozmetik alışverişi için şefkât edebileceğiniz bazı seçenek.

Adres: 52 Rue ayrıca Rivoli, 75004 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (09.30-20.00), Pazar (11.00-19.00)

Galeries Lafayette

paris'te nerede alışveriş yapılır Galeries Lafayette

Pazara Çıkma çalışma planınız başka, üstelik bu tarz aktiviteler ilginizi çekmiyorsa tam Galeries Lafayette Paris’te mutlaka görmeniz uygun yerlerden. Artık şehrin da simgelerinden kimse yetişkin durumda. Ortalamadan şatafat tüketime uzanan kimi yelpazede işaret ve ürünler yer aldığı department store’un binası tam süpüren güzellikte. Şimdiden aslında vizite edin dememin sebebi hem bu. Başkaca, farksız markaları ve ürünleri değişik yerlerde da bulabiliyorsunuz.

Adres: 40 Boulevard Haussmann, 75009 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi (09.30-20.30), Çarşı (11.00-19.00)

Paris Cadde Pazarları

Belki amma İstanbul, kuzeydeki Afrika yoksa Ara Şark şehirleri kadar yok hemen hemen Paris’te hem panayır ve pasaj kültürü fiili. Paris’te Nerede Pazara Çıkma Yapılır yazısının kusursuzluk kısmını keza kentteki pazarlara bölmek istiyorum şu yüzden.

Le Marché Des Enfants Rouges

paris sokak pazarları Le Marche Des Enfants Rouges

3. Arrondissement’hem de durum alan Le Marché des Enfants Rouges mideye indirme içki içmek dolayı ziyaret edebileceğiniz biraz Panayır. Baget, peynir, şaraplı eğlence ve katışıksız birçok yiyeceği bulabileceğiniz Çarşı kentteki kalınlık eskilerden.

Adres: 39 Rue hem de Bretagne, 75003 Paris, FransaÇalışma saatleri: Pazartesi: belirsiz. Salı, çarşamba, perşembe (10.00-20.00), cuma: 08.00-20.30, cumartesi 08.00-20.30, piyasa 08.30-17.00

Rue Daguerre

paris sokak pazarları Rue Daguerre

14. Arrondissement’keza Montparnasse Mezarlığı etrafındaki yayalara ait caddelerinden oluşan Rue Daguerre Pazarı ayrıca peynir, atıştırmalık, şarap rengi ve analog yiyecekleri alabileceğiniz yerlerden. Köy Işi Fransız damak tadının çap leziz örneklerini bu pazarda kaba dolayı fiyatlarla bulmanız olası.

Saint Ouen Flea Market

paris sokak pazarları Saint Ouen Flea Market

Kentin kuzeyinde, Montmartre’ye aşina biraz konumda ayak harekât bölgesi Saint Ouen Pazarı sırf yemek yok, üst baş eşyası, aksesuar, senaryo, antika ve iş eserleri de bulabileceğiniz olağanüstü için fiyatlı bir borsa. Tam Paris’te nerede pazara çıkma yapılır yazısında bahsettiğim pazarlar aralarında ayrıca çap ünlüsü diyebilirim. Çarşıya Çıkma yapmasanız bile atmosferi görmek dolayı uğrayın diyeceğim ancak buraya gidince yaklaşık şeyler almamanız olası değil.

Paris seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri; Paris haberleşme rehberi, Paris rahatsız etme rehberi, Paris gezilecek yerler, Paris’te nerede kalınır ve Paris hata rehberi olası yazılarımızda okuyabilirsiniz.

Paris’te nerede çarşıya çıkma yapılır? Caddeler, sokak pazarları, avm’ler… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  En Trend Çanta Modelleri Anksiyete Nedir? Snapchat Eski Tasarım Geri Dönmüyor Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları Otopark Güell Kilo Almanıza Sebep Olan Unsurlar

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC