Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sağlıksız Beslenme ve Obezite

Ana Sayfa » Güncel » Sağlıksız Beslenme ve Obezite
Sağlıksız Beslenme ve Obezite

Obezite ve aşırı kilolu olma yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. İnsanlar için birçok sağlık sorununu ve hastalığı tetikleyen aşırı kilolar aynı zamanda psikolojik sorunlara ve kompleksli davranışlara sebep olarak kişinin yaşam kalitesini de düşürebilmektedir.  Şeker hastalığı, solunum yetmezliği, tansiyon, kolesterol gibi biyolojik hastalıkların yaşanmasına sebep olarak hastaların oldukça zor bir hayat yaşamasına neden olmaktadır. Bu hastalıkların tedavi sürecinde maddi ve manevi açıdan birçok sorun ve huzursuzluk yaşandığı gibi psikolojik bir yıkım süreci de devreye girer.

Özellikle düzensiz beslenme ve sağlıksız ürünlerin tüketiminden kaynaklanan aşırı kilo alma sorunu son yıllarda hazır yiyeceklerin ve genetiği değiştirilmiş gıdaların da son derece hızlı yayılmasıyla birlikte yeni bir boyut kazanmıştır. Fast food gibi düzensiz beslenme şekilleri ve sağlık açısından riskli ürünleri barındıran yiyeceklerin tüketilmesi söz konusu sağlık sorunlarının artmasına sebep olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İnsanların gün boyu hareketsiz kalması sürekli oturarak çalışması ya da dar alanda çalışması spor ve egzersiz yapmaması kısacası yiyerek aldığı kalorileri yakamaması da aşırı kilo almasına sebep olmakta ve bu sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelmesine sebep olabilmektedir. Aşırı kilolu insanların fazla kilolardan kaynaklı psikolojik sıkıntıları onların iyice çekilmez bir hayat yaşamalarına sebep olmaktadır.  Aşırı kilolar yüzünden çevrelerindeki insanların sürekli kendisini izlemeleri ve bakmaları yolda ve merdivenlerde yürürken yaşanan zorluklar, kıyafet alırken uygun bedenin bulunamaması, giyinirken yaşanan zorluklar gibi birçok konudaki problem ve zorluklar kişinin hayata küsmesine sebep olup yaşam kalitesini düşürmektedir.

Aşırı kilo almaktan uzak durarak tüm bu olumsuzluklardan etkilenmeyebiliriz. Düzenli ve sağlıklı beslenerek, spor ve egzersiz yaparak kaliteli bir hayat yasayabiliriz ve bizi mutsuz edecek bütün sağlık sorunlarını hayatımızdan uzaklaştırabiliriz.

Sağlıksız Beslenme ve Obezite - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kiloları Saklama Yöntemleri Can Azerbaycan! 2018 Çizgili Trendi Sizlerle Kendi Kitap Tutacağını Kendin Yap! Ankara Kalesi Postacı Çanta Modelleri

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC