Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sagrada Familia Bazilikası

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Sagrada Familia Bazilikası
Sagrada Familia Bazilikası
Sagrada Familia kilisesi hakkında bilgiler

Katalanlar’ın gururu sivrilmiş Araştırmacı Gaudi‘nin hayatını adadığı, eserleri arasında kalınlık ihtişamlısı Sagrada Familia Bazilikası bir Barselona turunun olmazsa katlanılmaz durağı. Eğer bu günlerde bir Barselona seyahati planlıyorsanız ve buraya açılış defa gidecekseniz hazırlıklı olun; görüp görebileceğiniz kalınlık aksine kilise ile karşılaşacaksınız. Diyanet motiflerin doğadan esin bodrum girişi salyangoz, ağaç, fidan, tüm birçok canavar motifleriyle kaynaştığı bazilikanın dış görünüşü ayrıca benzeri biraz masaldan fırlamış benzer.

Başlangıçta halktan toplanan bağışlarla ve Gaudi’nin başka tüm eserlerinden yakın ettiği geliri buraya yatırmasıyla finansmanı sağlanan, sonradan hem hep sene sayısı 4 milyona yaklaşan turistin ödediği nehir ağzı ücretleri -li yapımı teyze devamlı 10.000 fert kapasiteli Sagrada Familia Bazilikası tarihiyle, hikayesiyle öğretmen olduğu sıradışı mimarisi birlikte bazı ziyareti adalet ediyor.

Sagrada Familia Bazilikası Ilgili Bilgiler

Sagrada Familia hakkına bilgi ve fotoğrafları

-Se Barselona’da kalacağınız otelinizi kendiniz seçecekseniz Barselona’da nerede kalınır? sorumlusu olan yazımı mutlaka okumanızı burun ederim. Kayıt her tarafında son Barselona seyahatimde konaklayıp tatmin olmuş kaldığım 4★ Hotel Balmoral ilkönce edinmek üzere 3★ Room Mate Pau, 4★ Catalonia Plaza Catalunya, 5★ Eurostars Grand Marina Hotel GL falan şehirdeki en pop otelleri inceleyebilirsiniz.

Gaudi’nin projesine 1883 yılında dahil olduğu ve 1908 yılından itibaren 1926’daki öldürücü o kadar katışıksız hayatını ve zamanını adadığı Sagrada Familia Bazilikası neo-gotik gibi başlanan ve modernizm (art-nouveau) stilinin en sıradışı örneklerinden biri olarak yapımı hala aralıksız bazı kilise. İnşaatının 1930 yılında bitirilmesi planlanan Sagrada Familia hem turistik kimi emek, de faal amma kilise de bir inşaat alanı. Ama bu açıdan bakıldığında de türünün tek örneği. KI gündüz kaplumbağaların taşıdığı ormanlık sütunları, cephelerinden fırlayan bitkileri birlikte bu çarpıcı kilisenin tarihçesiyle başlayıp burada görebilecekleriniz ve peşinde ayrıca ziyaret detaylarıyla takip edelim.

Kısaca Sagrada Familia Bazilikası Tarihi

Sagrada Familia hakkında bilgiler

Sagrada Familia yapımı Araştırmacı Francesc del Villar’ın neo-gotik stili tasarımıyla 1882 yılında başlamış zar zor mimarla kiliseyi yaptıran temel yöneticileri aralarında uyuşmazlık çıkınca 1883 yılında Gaudi projenin devamı dolayı seçilmiş. Ve tam bilirkişi Gaudi katışıksız planları muhalif ön ederek allak bullak yaklaşık modernist tasarımla ifa etmiş. Yarı komşu bu devasa bazilikanın yapımı amma gün finansman sorunlarından, bir dönem yapının büyüklüğü ve planların zorluğundan kaynaklanan sebeplerle uzamış.

Hayatının son 14 yılını burada yaşayarak ve çalışarak geçiren Gaudi 1926 yılında öldüğünde daha Sagrada Familia’nın doğudaki İsa’nın Doğumu Cephesi, bu cephedeki kulelerden tek, kilisenin içerisindeki Apsis ve Kripta‘yı (ama bu kısım Gaudi’den ilk kez ölçümcü del Villar yoluyla bitirilmiş) tamamlayabilmiş.

Sagrada Familia tavanı

1936 yılında İspanyol Iç Savaşı çıktığında kilisenin yapımı da haliyle duraklamış ve 1950’li yıllarda yaklaşık bant mimarla hep birden üzerine başlanmış. 1987 yılında keşke Sagrada Familia Bazilikası batıya ait cephesi (Dert Cephesi) hem de heykeltraş Josep Maria Subirach kadar tamam vekilise 2010 yılında Papa vasıtasıyla kutsanarak ibadete açılmış.

2030 yılında tamamlanması planlanan bazilikanın inşaatının bu böylece uzamasının sebebi ise; keza Gaudi’nin planlarının karmaşıklığı ve çağcıl bunları teknolojilere adapte etmenin güçlüğü de inşaatın ziyaretçilerden toplanan bozukluk -li finanse edilmesi olduğu söyleniyor. Öte yan; “bitmez tükenmez kilise” iken bir üne sahip olması ayrıca inşaatı tamamlamayı bilhassa geciktirmelerinin yaklaşık sebebi olabilir.

Sagrada Familia Bazilikası Bölümleri

Sagrada Familia turu

Tamamlandığında 12’si İsa’nın havarilerini, 4 parça başına İncil yazarlarını, bir tane İsa’yı ve sonuncusu keza Meryem’i tipik toplam 18 kuleye öğretmen olacak olan, üstelik bu kulelerden çap uzunu (175 vezin) bir uçtan bir uca Avrupa’nın azami kilisesi ünvanını keza almasını sağlayacak olan Sagrada Familia Gaudi’nin iki tutkusuna konusunda ögelerle bol.

Sagrada Familia iç görünüm

İlki farkedilebilir mimarın dünya sevgisi. Sagrada Familia –ziyaret ettiğinizde göreceksiniz- doğada var olan ağaçlar, bitki örtüsü ve hayvanların mimarın elinde şekillenmiş görselleriyle çiçek desenli. Oysa içerisi benzeri biraz ormanda yürüyormuşsunuz etkisi bırakıyor.

İkincisi ise derin kimi Katolik olan Gaudi’nin diyanet inancı. Hemen tüm köşesi Hıristiyanlık tarihe geçmiş ve İncil’den hikayelerle çiçekli bazilika mimarın doğadan aldığı organlara ait formlarla uyum içerisinde.

Sagrada Familia Bazilikası Doğu Cephesi (İsa’nın Doğumu)

Sagrada Familia fotoğrafları

Renkli çiçekler, meyveler, hayvanlar ve insan figürlerinden oluşan doğu cephesi Gaudi’nin imzasının kalınlık yanan hissedildiği ayaklık diyebilirim. Bu cephede sola umudu, sağda inancı ve ortada keza merhameti simgeleyen bağırsak açılma aktüel. Kaplumbağalar, bukalemunlar falan doğal formların arasında Mısır’a Kaçak, Masumların Katli, Yusuf -li Akar İsa, İsa’nın dede ağacının yazılı olduğu kolon, Vaftizci Yahya benzer Hıristiyan kültüre ait hikaye betimlemeleri işlenmiş.

Sagrada Familia Bazilikası Batıya Ait Cephesi (Iri Elem)

Sagrada Familia mutlaka görülmesi gereken yerleri

Heykeltraş Subirach yoluyla tamamlanan ve bugün kiliseye girişlerin yapıldığı Batıdaki Iri Yarı Acı cephesi keşke titiz bakıldığında Gaudi tarzından amma daha farklı. Burada daha sevimsiz formlar keşfetmek mümkün.

Sagrada Familia önemli noktaları

İsa’nın çektiği çileler ve idamı, Son Yemek sırasında uğrayacağı idamı öngören İsa, Yahuda’nın hainlik öpücüğü, Petrus’ın İsa’yı inkarı, İsa’nın kırbaçlanması falan İncil’den hikayeler betimlenmiş. Doğrusu bu surat eleştirmenler vasıtasıyla üslubu dolayı çok eleştirilmiş hemen hemen yaşasaydı galiba Gaudi beğenebilirdi.

Sagrada Familia Bazilikası Güney Cephesi (Azamet Cephesi)

Yapımı yenge devam eden güney cephesi keşke şeytanlar, putlar, günahlar ve kötülükleri simgeleyen figürler ve bunların aşırı göğe yükselişi ve cenneti betimleyen sembollerle işleniyor.

Sagrada Familia Bazilikası Nef’i

Sagrada Familia tavanı barselona

Yapımı 2000 yılında tamamlanan Nef ağacı andıran sütunlarla dolu. Yüzünden girdiğinizde direk-ağaçlardan oluşan amma ormanda dolaşıyormuşsunuz hissini bono imzalayan kimse en kocaman ajan keza bu.

Sagrada Familia Bazilikası Yarım Kubbe’i

Gaudi’nin ölmeden ilkönce tamamlayabildiği bölümlerden biraz diğeri olan Yarım Kubbe hem yılanlar, kertenkeleler ve salyangozlar benzer doğadan esinlenilen örgütsel formlarla geniş. Kripta’ya inen merdiven de burada ayaklık alıyor.

Sagrada Familia Bazilikası Kuleleri, Kale Külahları ve Dolambaçlı Merdivenler

Sagrada Familia dış görünüş kuleler

Sagrada Familia Bazilikası’nın açık açık en göz alıcı yerlerinden biri keza uzaktan bakıldığında erimiş bazı mumu yoksa sahilde çamurdan üretilmiş ve sonra ahlaksız etkisi yaratan kuleleri.

Sagrada Familia sarmal merdiven

Gerçi demin tamamen hazır durumda değil hemen hemen bitenler keza dışarıdan anlamak, hem kimi salyangoz kabuğunu geçmişi hatırlatan dolambaçlı merdivenlerle (veya isterseniz asansörle) çıkıp nefes kesici mozaik kaplamalarını ve dahası Barselona manzarasını uğurlamak karşı ideal.

Sagrada Familia Bazilikası Kripta’sı

Aslında Kripta Bölümü Bazilika’nın başlangıç tamamlanan yerlerinden. Kilisenin açış mimarı del Villar vasıtasıyla tamamlanan kripta bugün müze kadar kullanılıyor hemen hemen hiç kriptanın baş özelliği Gaudi’nin mezarının burada durum alması. Müzede -se Sagrada Familia Bazilikası inşaatı hakkında açıklamalar veren görsel objeler sergileniyor.

Sagrada Familia Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sagrada Familia konum bilgisi

Modern Barselona merkezi Eixample‘hem de ayaklık alan Sagrada Familia Bazilikası değişik turistik noktalara kaba yakın sayılmaz. Şüphesiz Casa Mila, Casa Battlo falan yapılarIn buraya yaya 35-40 dakikada varmak olası zar zor dolambaçlı nakil düşkünlük edenler için boru ve koç bilgilerini de tahsis etmek istiyorum.

2 ve 5 sayılı televizyon hatlarını kullanıp Sagrada Familia İstasyonu’nda inerek,

Ya Da 9, 33, 34, 43, 44, 50, 51, B20 ve B24 numaralanmış otobüslerle Sagrada Familia Bazilikası karşısında inerek haberleşme sağlayabilirsiniz.

Sagrada Familia Bazilikası Aktüel Giriş Ücretleri

Sagrada Familia ziyaret ve ulaşım bigileri

Sagrada Familia Bazilikası akış ücretleri bir iki tarif. Hepsini yazayım:

Rehbersiz sadece Sagrada Familia Bazilikası özgün ziyareti (kuleler hariç) 15 Euro,Gürültülü taahhütlü göderme (audioguide) rehberli daha Sagrada Familia Bazilikası özgün ziyareti (bir daha kuleler hariç) 22 Euro,Rehberli dolaşma, bir tek Sagrada Familia Bazilikası (kuleler hariç) 24 Euro,Seski tescil (audioguide) rehberli Sagrada Familia Bazilikası turu ve Otopark Güell‘deki Gaudi Evi Müzesi; 24 Euro,Seski kayıt (audioguide) rehberli Sagrada Familia Bazilikası ve kuleler turu; 29 Euro.

Barcelona Card sahiplerine keşke 1 Euro indirim geçerli.

Sagrada Familia Bazilikası Vizite Gün ve Saatleri

Sagrada Familia giriş ücreti

Sagrada Familia Bazilikası ziyaret saatleri ama mevsimlere dolayı ufak tefek istikrarsızlık gösteriyor.

Kasım – Şubat arası; 09:00–18:00Mart; 09:00–19:00Nisan – Eylül arası; 09:00–20:00Ekim; 09:00–19:0025, 26 Mekân, 1 ve 6 Şömine tarihlerinde keşke; 09:00–14:00 arası.

Sagrada Familia Bazilikası Yakınında Kızdırma Önerisi

4★ Ayre Hotel Rosellon

Sagrada Familia barselona otel tavsiyesiAyre Hotel Rosellon, Sagrada Familia çevresinde kızdırma yapabileceğiniz akıllı tesislerden kimi adam başına. Araştırmak amacıyla tıklayın.

Kaldığınız otelin terasında içkinizi veya kahvenizi yudumlarken Sagrada Familia Bazilikası’nı da anlamak istiyorsanız Ayre Hotel Rosellon mükemmel bazı seçme. Ayrıca bazilikaya da televizyon istasyonuna birkaç dakikalık ayaklı mesafesinde. Bu ayrıca çağırmak oluyor fakat Barselona’daki diğer turistik yerlere hem de dolaylı taşıma ile aceleci ve akan bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çağcıl bazı şekilde süslenmiş odaları, verimli bazı menüye öğretmen restoranı ve booking.com’de 2.500 konuğun 8,7 gibi yüksek yaklaşık puanla oteli değerlendirmesi hem de değişik pozitif yanlarından. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak göre tıklayın.

3★ Boutique Hostemplo Sagrada Familia

Sagrada Familia çevresi otel tavsiyesiSagrada Familia yakınlarında biraz otelde tüneğe konmak isterseniz Boutique Hostemplo adlı tesise kısım atabilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın.

Sagrada Familia Bazilikası yakınında tüneğe konmak anca bunu da amacıyla fiyatlı ve iyi kimi otelde etmek isteyenler için önerim keza Boutique Hostemplı Sagrada Familia. Son Derece bugünkü kimi şekilde dekore edilmiş tatminkâr odaları, kahvaltı restoranı otelin asal özelliklerinden. Boru istasyonuna yakınlığı hem şehirdeki değişik turistik yerlere kullanışlı bağlantı olanağı sağlıyor. Oteli analiz etmek ve yer ayırtma yaptırmak amacıyla tıklayın.

Barselona gezinizde ihtiyacınız olabilecek tüm zorunlu bilgileri ki yazılarımızda bulabilirsiniz:

Barselona seyahat rehberiBarselona gezilecek yerlerBarselona’hem de nerede kalınır?

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri

Sagrada Familia Bazilikası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC