Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Samsung Galaxy Note 8’in En İyi 8 Özelliği

Ana Sayfa » Güncel » Samsung Galaxy Note 8’in En İyi 8 Özelliği
Samsung Galaxy Note 8’in En İyi 8 Özelliği

Samsung, 15 Eylül’den itibaren satışına başlanmış olan yeni telefonu GalaxyNote 8’i New York’ta tanıtmıştı. SamsungNote serisi hayranları bu yeni akıllı telefonu sabırsızlıkla bekliyordu. Çünkü bu telefon, şuan piyasadaki diğer marka telefonlarda pek rastlamadığımız güçlü özellikleriyle bir başyapıt olarak piyasaya sunulacaktı. Biz de sizi Note serisi fanı yapacak, sizi bu telefonu almaya ikna edecek 8 özelliği derledik.

Yeni Ekran Teknolojisi (InfinityDisplay)

SamsungGalaxyNote 8, boyut ve çözünürlük olarak sıra dışı bir ekran deneyimi sunan, Galaxy S8 ve S8+ modellerinde de gördüğümüz “InfinityDisplay” adını verdiği, yeni ekran teknolojisiyle geliyor. 521 PPI piksel yoğunluğuna ve 1440×2960 piksel çözünürlüğüne sahip, süper AMOLED panelli GalaxyNote 8, 6.3 inç büyüklüğünde kare şeklinde bir ekrana sahip olacak. Büyüklüğüne rağmen bir problem olmadan tek elinizle bile tutabileceksiniz.

Öte yandan süper AMOLED panel sayesinde capcanlı bir ekran görünümüne sahip olacaksınız. Yuvarlatılmış kenarlı bu ekranın bir başka özelliği ise home tuşunun ekrana entegre bir yapıda olması. Bu durum, ekranın daha aktif ve yoğun bir kullanım alanına sahip olması anlamına geliyor.

S-Pen

S-Pen özelliği GalaxyNote serisi akıllı telefonlarının daima ilgi odağıydı. İlk GalaxyNote akıllı telefonundan sonra oldukça geliştirildi. GalaxyNote 8’de yer alan S-Pen ise şuana kadar ki en harika özellikli kaleme sahip. Herhangi bir şarj veya telefonla eşleştirme gerekmiyor. Dilediğiniz zaman kalemi çıkarıp bir şeyler yazıp çizmeye başlayabilirsiniz.

S-Pen, 4096 farklı baskı noktasıyle şuana kadar yapılmış bu konuda en yüksek sayıya ulaşan ilk telefon. Üstelik önceki GalaxyNote akıllı telefonlarına göre daha ince.

Kamera

Samsung ilk defa amiral gemisi bir telefonuna çift kamera özelliğini getiriyor. GalaxyNote 8, kullanıcılara arkasında 12 MP çözünürlüklü iki kamera, alışılagelmiş kalp atış hızı ölçümü sensörü ve LED flaş özellikleri sunuyor.Her iki kamera sensöründe de yer alan optimal resim stabilizasyonu (OIS) teknolojisi sayesinde, yakınlaştırdığım resimler bulanık bir görünümde mi olacak endişesine kapılmayacaksınız.

Kamera, 2 katına kadar yakınlaştırma yapabilen özelliğe sahip. En muazzam özellikler ise “İkili Çekim” ve “Canlı Odak” özellikleri. Çift çekim özelliği iki ayrı kamera sensöründen iki fotoğraf çekebilmeye imkân sağlıyor. Canlı Odak özelliği sayesinde ise kamera odağını istediğiniz yere ayarlayabiliyorsunuz.

Bixby

Bixby basit komutlarla kompleks işlemler yapabilmeyi sağlayan, Samsung’un akıllı asistanı. Tıpkı Iphone’dakiSiri’ye benziyor. Bixby butonuna bastığınızda, Bixby’e yapması için bazı talimatlar verebilirsiniz. Ayrıca Bixby’e “İyi Geceler” dediğinizde, telefonunuzu “Rahatsız Etmeyin Modu”na alacak bazı işlevleri kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Bixby genel kalıpları anlayabilecek. Bu yüzden ona çokta robot muamelesi yapmamanızı öneririz. J

Uygulama Eşleştirme

Samsung çoklu görev modunu daha başka bir seviyeye taşıyıp, eş zamanlı olarak iki uygulamayı çalıştırabilmenize olanak sağlamıştı. Şimdi bunu yeni bir seviyeye taşıdı. Artık iki uygulamayı eşleştirip, iki uygulamayıtek tıklamayla multi görünüm modunda başlatabilirsiniz.

Canlı Mesajlaşma

S-Pen ile çizdiğiniz ya da resmin üzerine yazdığınız bir yazı, mesajı yolladığınız telefona iletildiğinde hareketli bir hâl alabilecek. S-Pen ile parıltılı yazılar yazabilecek, yazı alıcıya ulaştığına hareketli hale gelecek yazılarla belki de ortamı tam bir kutlama havasına dönüştürebileceksiniz.

Toza ve Suya Karşı Dayanıklılık

GalaxyNote 8, IP68 suya dayanıklılık sertifikasıyla geliyor. Bu da telefonu havuzda bile kullanabileceksiniz anlamına geliyor. Su telefona zarar verir mi endişesi gütmeden, su altında eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu konuda Samsung’un bir başka iddiası da, suyun 1.5 metre derinlikteki suyun altında 30 dakika hiçbir şey olmadan durabileceği yönünde.

SamsungDeX

SamsungDeX, GalaxyNote 8 telefonunuzu, full masaüstü deneyimine dönüştürmenizi sağlayan bir özelliktir. Fazlasıyla kusursuz bir özellik sayesinde, telefonunuzda başlattığınız bir video konferansı, SamsungDeX kullanarak masaüstüne taşıyarak, konuşmanıza masaüstü bilgisayar üzerinden devam edebilirsiniz. Samsung, bu konuyla ilgili bilgisayardaki gibi çalışabilecek birçok uygulamayı telefona ekledi.

Samsung Galaxy Note 8’in En İyi 8 Özelliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Wikimedia Vakfı programı kapatıyor. Tüm Uygulamalar Tek Yerde! Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Tüyoları Singapur Gezilecek Yerler Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli? Microsoft Soundscape, görme engelli gezinme şehirlerine yardımcı olur

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC