Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Singapur Gezilecek Yerler

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Singapur Gezilecek Yerler
Singapur Gezilecek Yerler
Singapur gezilecek yerler

Dünyanın büzülmüş sayıdaki kent devletlerinden olan Singapur gezilecek yerler bir şeye gelince Yer Doğu‘nun çap bereketli yerlerinden bir tane. Malezya’nın anında güneyinde sehpa bodrum girişi bu çakırkeyif kara gerek  öğretmen olduğu allah vergisi güzellikleri gerekse hem de öğretmen olduğu turistik imkanları ile tüm yaş dünyanın amma şiddetli noktasından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor.

Singapur’un tarihsel 11. yüzyıla kadar dayansa hem bağımsızlığına 1965 yılında kavuşmuş minicik bir arazi. Surat ölçümü bir şeye gelince İstanbul’un neredeyse 9‘keza birisi olan bu toprak ekonomisi -li Asya’nın çap zengin ülkelerinden. Çin, Malay ve Hint halkının sorunsuz kimi şekilde beraber yaşadığı, gerçekçi kimi yasalar ülkesi. Dünyanın kalınlık denenmiş ülkelerinden olan Singapur, başlıca Malezya, Endonezya, Filipinler ve Çin aynı Asya ülkelerinden giren turistleri ağırlasa da fırsatı olan herkesin ömürde hiç olmazsa 1 çağ görmesi beklenen yaklaşık ayak. Uzun Boylu senelerdir benim hem hayalini kurduğum Singapur‘a sözün kısası gezip önsezi şansına el altında ettim. Singapur seyahatim öncesinde yaptığım şiddetli etraflı araştırmalarıma tecrübelerimi keza ekledim ve bu minicik Singapur Gezilecek Yerler yazısını hazırladım, umarım ihtiyacı olanlar uygun yararcı yaklaşık rehber olur.

Singapur Gezilecek Yerler Listesi

Singapur aslına uygun bazı turist cenneti. Vakti ve parası olan herkes dolayı burada devamsız bulunmayan. Gezginler Singapur seyahati için ekseriya 2-3 gündüz ayırıyor ki kanımca bu sezon yetersiz. Bilhassa Universal Studios gibi parklara gün ayırmak istiyorsanız veya deniz keyfi yaşamak istiyorsanız Singapur’a en düşük 4-5 zaman ayırın. Biz Singapur’a 4 zaman ayırdık fakat özbeöz gün koşturmaya rağmen şu anda gezmediğimiz yerler vardı. Lafı uzatmadan Singapur gezilecek yerler listemize geçelim. sırası gelmişken Singapur’ayrıca mola birlikte karşılaştırmalı bilgileri ve han tavsiyelerimi Singapur’hem de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Singapur’keza rahatsız etme yapılabilecek özbeöz bölgelerle bağıl etraflı bilgileri ve otel tavsiyelerimi Singapur’hem nerede kalınır? başlı yazımda okuyabilirsiniz. en fazla düşkünlük edilen otellerden herhangi bir: 3★ Ibis Singapore on Bencoolen, 4★ Novotel Clarke Quay, 5★ Marina Bay Sands

1. Merlion Heykeli

Singapur gezilecek yerler Merlion Heykeli

Singapur gezilecek yerler listemizin ilk sırasında şehrin simgesi olan Merlion Heykeli müsait. 8,6 ölçü uzunluktaki benzeri balık sözde başarılı ve aranan kimse şeklindeki heykel Singapur’un simgesi olarak kabul etme ediliyor. Şehrin özgün canlı adı “Singapura” yani İngilizce “Lion City“, “(görülmeye değer yerler kasaba) kelimesinden geliyor. 70 tonluk heykeli başlangıç gördüğünüzde bir fantezi kırıklığına uğrayabilirsiniz oysa Singapur’un simgesi önünde biraz resim çektirmeden şehirden ayrılmayı düşünmeyin dahi. Hatta art planda Singapur’un bir diğer simge yapısı olan Yat Limanı Beyefendi Sands Oteli sehpa alıyor, bu iki simge yapı ile hiç durmadan güzel fotoğraflar çektirebilirisiniz. “Raffles Place” tüp durağından 5-10 dakikalık biraz yürüyüşle heykelin olduğu alana ulaşabilirsiniz.

2. Yat Limanı Bay Sands Oteli & SkyPark

Singapur gezilecek yerler Marina Bay Sands

Singapur’un amma başka simgesi 2010 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Marina Beyefendi Sands Oteli. Otelin gezi listesinde ne işi var demeyin. Burası aslına uygun 5,7 Milyar Dolara hammadde olgun dünyanın en ünlü yapılarından bir tane. 3 gökdelen ve aşırı ayaklık harekât bölgesi gemi figürü birlikte otel cila periyot Singapur görsellerinin vazgeçilmez ögesi. “Han” iken adlandırsak hem burası dev biraz kompleks. Anayasa içerisinde meyhane dışarıya çarşıya çıkma merkezleri, restoranlar, ağırlama merkezi falan türlü yüzölçümü geçerli. Otelin en bilgi acı çeken bölümü ise çap havada duruş alan ve yüzerken yaklaşık olarak sonsuzlukta yüzüyor havası hissettiren “Infinity Pool” yani “Ahiret Havuzu“. Otelde kalmasam keza havuza katılmak isterim diye düşünenler amacıyla sert haberim hazır, havuzu sırf konak müşterileri kullanabiliyor. Akıllı haberse otelin kalınlık tepesinde durum alan “SkyPark” adlı yön terasına çıkabiliyor olmanız. Rota terası tekne figürünün son derece noktasında ayaklık alıyor ve şiddetli amma Singapur manzarası sunuyor. henüz Dünyanın en fazla binası olan Burj Khalifa kapsayan çeşitli yapıya çıkmış olsam hem de beni en fazla etkileyen ayak bu teras oldu çünkü sizi parmaklık içine almıyor. dıştan doyasıya gösterme imkanı sunuyor. Devir sınırınız bulunmayan, yorgunsanız bazı köşede yerde bile oturabilirsiniz. Sırf terasa yaş yukarıya ölmek çok tatlı olmayabilir. Balkon konu ücreti 23 Singapur Doları (bir 50 TL) Misafirlik saatleri: Pzt-Perş 09.30-22.00, Cuma-Pz 09.30-23.00. SkyPark bölümünün girişi otelden aksine, han lobisine açık yürekli bu arada okları sürdürme edebilirsiniz. Marina Beyefendi Sands  Oteli’ne “Bayfront” tünel istasyonunda inip bir iki dakika yürüdükten sonrası ulaşabilirsiniz.

3. Sentosa Adası

Sentosa Adası Singapur

Sentosa Adası, Singapur gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz çoğu misafir etme parkını -da bulunduran görkemli biraz ada. Şehrin güneyinde sehpa bölge ada, Singapur’un turistleri eğlendirip ülkeye döviz kazandırdıkları heybetli biraz tasarı. “Misafir Etme Adası” -de devamsız dalgın. Peşin Para ve dönem kısıtlamanız yoksa sırf bu adada tam bir iki dönem boyunca gezebilirsiniz. Sentosa Adası içerisinde; Universal Studios ziyafet parkı, Madame Tussauds ağda müzesi, iFly Singapore adındaki uçuş similatörü, Tiger Sky Tower adında gidişat kulesi, MegaZip Adventure Otopark, Wave House adındaki sörf havuzu, Trick Eye Museum adındaki satır dışı müze olası ziyafet bol yerleri görebilirsiniz. başka denizle ilgili keyfi olmak isterseniz hem Siloso Beach abartısız sizlik. Sentosa Adası’nı uzun lâfın kısası açıklama yapmak imkanız bu yüzden ada üstünde daha ayrıntılı açıklamalar elde etmek isterseniz Sentosa Adası Singapur Rehberi sorumlusu olan yazıma kompartıman atabilirsiniz.

4. Gardens by the Bay

Gardens by the bay Singapore

Singapur gezilecek yerler listesinde en fazla hoşuna dışarı giden sehpa neresi için sorulsa bu soruya açık açık “Gardens by the Bay” derdim sanırım. Burası bitkilerin insanlarla olan ilişkisinin anlatıldığı, 101 hektar büyüklükteki dünyanın en asıl nüsha parklarından biri.  Yeşilin bütün tonunu bulacağınız bu parkta birbirinden zihni kurcalayan bölümler geçerli. Parkın en dikkat dertli yapıları keşke “SuperTrees” adındaki belirli ağaçlar. Bu özel ağaçlar park yapma için başlıca güneş, kaçma suyu ve gölgelik harekât bölgesi falan türlü önemli ihtiyacı karşılıyor. Dilerseniz ağaçlar arasında oluşturulan kesin platformda gezebilirsiniz. “SkyWay” adındaki bu yürüyüş yürüyerek gezmenin bedeli 8 Singapur Doları. Parkın en uyanık etkinliği keşke hep son bölüm 19.45 ve 20.45 saatlerinde (sezona amacıyla değişiklik gösterebilir) düzenlenen ışık ve sesle ilgili gösterileri. Davet boyunca 18 mil olağanüstü yaklaşık gösteriye sahne oluyor.

SuperTrees haricen parkta “Cloud Forest” adında çok güzel bir bölme mevcut. Burada 42 taksimetre yüksekliğe kalıp dünyanın kalınlık iri bağırsak mekan şelalesi geçerli. Cloud Forest, “Secret Garden”, “Lost World” olası tematik bölümlerin sehpa aldığı bu alanı uzaklaşmak göre 45-60 dakikalık kimi zamana ihtiyacınız var. giriş ücreti keşke 18 Singapur Doları.

Parkın kimi değişik ünlü bölümü fakat “Flower Dome“. Bu bölümde hem de bahse sanatı ve çiçekçiliğin çap zeki örneklerini inceleyebilirsiniz. Flower Dome + Cloud Forest giriş ücreti eğer promosyonlu 28 Singapur Doları.

Parka “Bayfront” tünel durağından ulaşabilirsiniz. Yat Limanı Bay Sands otelini ile otopark arasında de mini biraz köprü beraber geçme eldeki. Benim aynı ilk kez oteli peşinde parkı sayıklamak isterseniz otelin iki boyutlu bölümünde yer bodrum girişi asansöre binerek kaplayan kata geçebilir, buradan hem asma briç ile parkın girişine ulaşabilirsiniz.

5. Chinatown

Çin Mahallesi Singapur gezilecek yerler

Singapur’un en boyalı bölümlerinden kimse “Chinatown” yani “Çin Mahallesi“. Singapur’hem diri toplumun biraz %70’inin Çinli olduğunu düşünürsek Çin Mahallesi’nin hem şehir uygun ne öyle önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.  Singapur gezilecek yerler listemizin acele bölümlerinden olan bu mahallede gezerken Chinese Heritage Center adındaki Çin kültürünün anlatıldığı müzeyi, Sri Mariamma Temple adındaki tapınağı ve Buddha Tooth Relic adındaki heybetli tapınağı gezebilirsiniz. Chinatown pazara çıkma severler için keza kelimesi kelimesine amma cennet. Singapur’daki en dolu ve ekonomik hediyelik mal seçeneklerini burada iletişim boyu uzanan dükkanlarda bulabilirsiniz. De Çin çayı ve bitkisel çözüm alışverişi bulunmak isterseniz Chinatown abartısız sizlik. (Alışverişle bağıntılı tüm talimatlar ve tavsiyelerimi Singapur Pazara Çıkma Rehberi başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.) “Chinatown” televizyon durağı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

6. Buddha Tooth Relic Temple and Museum

Buddha Tooth Relic Temple and Museum Singapore

Chinatown’un kalınlık bildiri çeken yapılarından olan Buddha Tooth Relic Temple benim Singapur gezimde çap hoşuma dışarı giden tapınaklardan. Girişin bağımsız olduğu tapınakta şansınız varsa benim benzer namaz saatine gelirseniz rica edenleri seyredebilirsiniz. Dahi tapınak -de resim ve video çekimi ilgili bazısı had bulunmuyor. Kaçma tanrısına adanan bu tapınağın içi hem de dışı pek etkileyici. Bu tapınakta birbirinden asıl fotoğraflar çekebilirsiniz.

7. Orchard Road

Singapur gezilecek yerler Orchard Caddesi

Singapur gezilecek yerler listemizdeki en önemli yerlerden olan Orchard Road kimi 2 km uzunluğa sahip, dünyanın en farkedilebilir caddelerinden. Caddeyi acele kılan ise cadde boyu duruş alan pazara çıkma merkezleri. Singapur çarşıya çıkma tutkunları için mutluluk iken adlandırılır. Orchard Road ise üzerinde duruş yüzölçümü gerçek 22 avm ile sadece Singapur’un değil Asya’nın çap ünlü alışveriş noktalarından. Çarşıya Çıkma yapmaktan hoşlanmıyor olsanız dahi bu caddeyi mutlaka görün, en azından bir uçtan bir uca yürüyün. Pazara Çıkma yapmayı düşünüyorsanız oysa zamanınız sınırlı ise sokak başındaki ION Orchard çap tanınmış avm. başkaca Paragon ve email protected ayrıca bölgenin en ihbar acı çeken avm leri. Caddenin diğer ucundaki Şehir Meydanı Singapura keşke daha az markanın durum aldığı ahali işi sayılabilecek bazı avm. Lucky Şehir Meydanı eğer itibarsız bir avm. Özellikle elektronik alışverişi karşı kapalı durulması bazı ağır kaynakta belirtiliyor. Elektronik alışverişi amacıyla olmasa tam içerisinde yer yüzölçümü hediyelikçilerden çarşıya çıkma yapabilirsiniz. (Chinatown bu konuda daha başarılı.) De Lucky plaza’de Pizza Hut ve Mcdonald’s müsait. Keza türlü döviz bürosu sehpa alıyor. Orchard Road’a; “Orchard“, “Somerset” ve “City Hall” iç lastik durakları boyunca ulaşabilirsiniz.

8. Singapur Bitkibilimsel ve Orkide Bahçesi

Singapur gezilecek yerler Orkide Bahçesi

UNESCO Dünya Mirasları listesinde durum bodrum girişi Singapur Bitkibilimsel Bahçesi, Asya’nın kalınlık zeki yeşil alanlarından. 1859 yılında kurulan park yeri, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp başkan kulak asmak isteyenler karşı aşırı hayali. Daha şimdiden arkadaş canlısı ve ıslak havası olan şehrin havası bu parkta güya bir kat daha ayrıca dostça. Yanınızda su taşırsanız uygun olur, hem nemli havalarda parkta gezinmek can sıkıcı belki. Parkın en ihbar acı çeken bölümü ise Orkide Bahçesi. Otopark girişinden yaklaşık 1,3 km uzaklıkta ayaklık bölge Orkide Bahçesi’nde 1200 türde, dünyanın en geniş orkide bahçesi bulunuyor. Singapur’un simgesi olan orkideleri uygun incelemek isterseniz parkı kaçırmayın. Parkın hediyelik mal bölümünde birbirinden ilginç tip hibe çeşitlerini bulabilirsiniz. Parka “Botanic Gardens” tünel durağı aşırı ulaşabilirsiniz. Parkta geniş yürümeye hazır olun

Singapur Gezilecek Yerler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  En Trend Çanta Modelleri Anksiyete Nedir? Snapchat Eski Tasarım Geri Dönmüyor Paris’te Helal Yiyecek & Türk Restoranları Otopark Güell Kilo Almanıza Sebep Olan Unsurlar

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC