Miskin Panda
Tedbirli Ol Sağlıklı Yaşa - Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tedbirli Ol Sağlıklı Yaşa

Ana Sayfa » Sağlık » Tedbirli Ol Sağlıklı Yaşa

Yaklaşan kış mevsimi ile birlikte insanların sağlık sorunları da artmaya başlamıştır. Çoğu insan bu sorunlarla karşılaşmadan önce çeşitli önlemler almaktadır. Bu önlemlerin başında grip aşısı gelmektedir.  İnsanlar sağlık sorunu yaşamadan önce grip aşısı adı verilen aşıyı yaptırarak zorlu kış günlerine ve soğuk algınlığına karşı dirençli olmak adına bu ve benzeri önlemler alırlar. Bu yöntem her ne kadar etkili bir yöntem olarak görünse de yararı olduğu kadar zararları da vardır. Bu yüzden soğuk kış günlerinde gribe karşı önlem almak için bu aşıyı yaptırmak yerine bol bol meyve tüketmeli günde en az 2-3 litre su tüketmeliyiz.

Vücut direncini arttıracak besinler tüketilmeli insanlarla çok fazla temas halinde bulunmamalı kalabalık ortamlarda, toplu taşıma araçlarında ve havasız kalmış mekanlarda uzun süre kalınmamalıdır. Hastalıklardan korunmak için özellikle ellerimizi sık sık yıkamalıyız. İnsanların çok mekanın dar olduğu bir alanda çalışıyor isek karşımızdaki insanlarla arada mesafe olacak şekilde iletişim kurmalıyız. Temas halinde bulunmaktan kaçınmalıyız. Eğer küçük bebeğimiz varsa onu kalabalık ortamlardan özellikle sakınmalıyız.  Sağlıklı bir kış mevsimi geçirmek istiyorsak önlemlere itina ile uymalı olabildiğince ilaç almadan bu ve benzeri hastalıklardan korunmaya çalışmalıyız. Çok zor durumda kalmadığımız sürece antibiyotik iğne ve soğuk algınlığı için önerilen ilaçları kullanmamalıyız. Evde aktarlarda bulunan çeşitli bitkilerle içecekler hazırlayıp doğal yöntemlerle korunmaya çalışmalıyız. İlaçların faydası olduğu kadar zararı da olduğu unutulmamalıdır. en ufak bir boğaz ağrısında hastaneye kurulmamalı evde korunma yöntemleri araştırılarak doğal çözümler bulunmalı sağlığımızı tehlikeye sokacak her türlü şeyden kaçınılmalıdır

Tedbirli Ol Sağlıklı Yaşa - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ruh Sağlığımız

Ruh Sağlığımız 21 Ocak 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler Erkek Ceket Kombinleri – 2018 İçimizden Bir Yer: Arnavutluk Ekmek Diyeti ile Sağlıklı Zayıflayın Su Diyeti ile Zayıflama Akupunktur Mucizesi!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC