Miskin Panda
Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler | Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler

Ana Sayfa » Moda » Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler

Vücudumuzun en çok yük taşıyan ve belki de en çok zorlanan organlarından birisi ayaklardır. Özellikle çok fazla ayakta duranlar ve toprak, su gibi işler ile çok haşır neşir olan kişilerin en büyük problemlerinden birisi topuk çatlaklarıdır. Topuk çatlakları bir hastalıktan ya da problemden ziyade vücudumuzun aldı bir korumadır. Örneğin çok fazla ayakta duran kişilerde deri kalınlaşması başlar ve kalınlaşan deriler arasındaki bağlantı zor olacağı için normal olarak çatlaklar oluşmaya başlar.

Topuk çatlaklar için piyasada oldukça fazla doğal olarak adlandırılan kremler satılmaktadır ancak bir çoğu pazarlama ürünü olduğundan dolayı fayda verip vermediği tartışılabilir. Sizler için doğal tarif sayesinde topuk çatlaklarınızdan kısa süre içersinde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Bir çok derde deva olarak kullanılan vazelin topuk çatlakları içinde oldukça iyi gelmektedir ancak size vereceğimiz tarif ile bu etkiyi doğal ve hızlı bir hale getireceğiz. Yaklaşık 4 kaşık vazelinin izerine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı alovera yağı ile karıştırarak her akşam yatmadan önce çatlak bulunan bölgelerinize sürünüz. Ardından biraz bekleyip çoraplarınızı giyerek bölgeyi nemlendirebilirsiniz.

Topuk çatlakları için bir başka çözüm yolu ise gül suyu ile hazırlanan bir karışımdır. Bir miktar doğal gül suyunu bir yemek kaşığı kadar doğal sıkılmış limon suyu ve bir kaşık gliserin ile karıştırarak topuklarınıza her gün sürebilirsiniz. Bu losyon sayesinde kısa süre içerisinde deri nemlenecek, kendini toparlayacak ve çatlaklar kapanmaya başlayacaktır.

Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  7 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet Zayıf Kalmak Sağlığa Zarar Verir Mi? Antibiyotik Kullanımının Fazlası Zarardır Kiloları Saklama Yöntemleri Kış Diyeti ile Fazla Kilolardan Kurtulun Eğlenceye ve Tarihe Açılan Vizesiz Kapı: Ukrayna

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In Mert's PC