Miskin Panda
Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli? - Miskin Panda

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Ana Sayfa » Moda » Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Her bayanın büyük hayallerinden biri olan uzun boy takıntısı gelin görün ki bazen haddinden de uzun boy olan bayanların sıkıntısı haline gelebiliyor. Ülkemizde ortalama bayan boy uzunluğu 1.60 – 70 cm civarındayken boy uzatan sporlardan uzun yıllar basketbol oynayan bayanlar ya da genetik olarak uzun boya sahip olan bayanlar bu konudan muzdarip olabiliyor. Ama her şeyin çaresi olduğu gibi bunun da çareleri var. Uzun boylu bayanlar bakın nasıl giyinmeli?

Uzun boylu bayanlar etek kullanırken kendilerini elektrik direği gibi dikey bir çizgi şeklinde gösterecek olan kalem eteklerden – dar eteklerden kullanmamalıdır. Kendilerini enine hacimli gösterecek olan balon eteklerden pileli eteklerden giydiğinizde daha güzel ve orantılı görünebilirsiniz. Aynı şekilde kloş eteklerde bunlara birer örnek olabilir.

Geleli uzun boylu bayanların kullanması gereken pantolonlara… Streight gibi dapdar pantolonlar, sigarette pantolonlar giydiğinizde iyice uzunlamasına görünürsünüz. Bu nedenle bu kesimler uzak durmanız gereken pantolon çeşitleri. Onların yerine skinnyler, havuç pantolonlar, dökümlü duble paçalar ve İspanyol paça pantolonlar size daha uygun olur.

Bluz konusunda da kendinizi orantılı gösterenlerden yararlanmalısınız. Ne çok kısa crop toplar ne de anormal derecede uzun tunikler size uygun olmayabilir. Bacaklarınız uzun olacağından bacak boyunuzu kesen verev tunikler, geometrik büyük renkli gömlekler dikkat dağıtıcı özellikleri açısından size uygun olabilir.

Yine elbiseler konusunda yere kadar maksi boy kloş elbiseler ve enine desenli elbiseler de sizin için uygundur. Bu arada kesinlikle topuklu ayakkabılar yerine de babetleri tercih etmelisiniz diyoruz.

Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Topuk Çatlakları İçin En Doğal Çözümler Erkek Ceket Kombinleri – 2018 İçimizden Bir Yer: Arnavutluk Ekmek Diyeti ile Sağlıklı Zayıflayın Su Diyeti ile Zayıflama Akupunktur Mucizesi!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC