Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Viyana Gezilecek Yerler

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Viyana Gezilecek Yerler
Viyana Gezilecek Yerler
Viyana gezilecek yerler blog

Viyana gezilecek yerler yazısı boyunca Ara Avrupa’nın çap uyanık ve popüler şehirlerinden Avusturya’nın başkenti Viyana’hem gezilecek yerler konusunda ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar paylaşacağım. Ithaf sonunda ise tanıtacağım katışıksız bu yerlerin mevki bilgilerinin bulunduğu Viyana gezilecek yerler haritası -li bu yerlerin fotoğraflarından oluşan Viyana gezilecek yerler videosunu bulabilirsiniz.

Viyana gezilecek yerler bakımından Ara Avrupa’nın kalınlık üretken şehri. Avusturya‘nın başkenti ve çap çok şehri olan Viyana‘ayrıca birbirinden kurnaz saraylar, müze ve alım satım galerileri, sokak ve meydanlar birlikte kiliseler duruş alıyor. Yüzyıllar boyu Habsburg Hanedanlığı‘na toplu konut sahipliği eden Viyana’de görülecek birincil eserlerin birçoğu bu döneme ait yapılardan oluşuyor.

Viyana Gezilecek Yerler Listesi

Ihtiyaç turlar gerekse de şahsi gezilerde Viyana karşı 2-3 hatıra defteri bazı gezinti süresi ayrılsa ayrıca Viyana’yı gereken şekilde gezebilmek karşı bu süreden yaklaşık daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

Viyana’ayrıca rahatsız etme yapılabilecek hep bölgelerle bağıl ayrıntılı bilgileri ve meyhane tavsiyelerimi Viyana’ayrıca nerede kalınır? başlı yazımda okuyabilirsiniz. en çok düşkünlük edilen otellerden bazıları: 3★ Ibis Wien Mariahilf, 4★ Austria Trend Hotel Europa Wien, 5★ Hotel hem France Wien

Viyana gezilecek yerler listemizde, şehirde gezip görülmesi uygun birincil 15 yeri bulabilirsiniz. Listede adı başka yerleri inceleyerek kendinize akıllı bazı yolculuk planı hazırlayabilirsiniz.

1. Hofburg Sarayı

Hofburg Sarayı Viyana'da görülecek yerler

Viyana gezilecek yerler listemizin başlangıç esnasında 13. Yüzyılda inşaatına başlanan ve yüzyıllar baştan başa devamlı genişleyerek gelişen Hofburg Sarayı sehpa alıyor.

Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir kat daha şiddetli kış sarayı olarak kullanılan yerde; imparatorluk daireleri, müzeler, şapel ve kilise, Avusturya Milli Kütüphanesi, İspanyol Binicilik Okulu ve Avusturya başkanlık makamları duruş alıyor. Bunlar dışarıda kur -da sehpa bölge Sisi Müzesi, İmparatorluk Gümüş Rengi Koleksiyonu ve dışarıdaki bahçenin (Burggarten) köşesinde sehpa bodrum girişi Kelebekler Evi görülmesi vadesi dolmuş yerlerden.

Kompleks içindeki çoğu yerin ayrık nehir ağzı bileti mevcut. İmparatorluk Daireleri, Sisi Müzesi ve Gümüş Koleksiyonu’nun olduğu bölümlerin giriş ücreti fakat biricik bilet beraber yapılıyor ve fiyatı 13,90 Euro.

2. Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri

Schonbrunn Palace Viyana gezisi

Avrupa’nın en şık saraylarından olan Schönbrunn Sarayı, imparatorluğun yazlık konutu iken kullanılmış kimi kurma. Formasyon tarihsel 16. Yüzyıla böylece dayanan saraya yüzyıllar baştan başa yapılan eklemelerle günümüz görünümüne ulaşılmış.

Saray kadar sarayın ağaçlar, patikalar, çeşmeler ve heykellerle süslenmiş bahçeleri de ünlü. Gloriette adındaki Neo-alışılmış sütunlar, aya evi, labirent, bölge hayvanlarının tümü bahçesi ve Neptün Çeşmesi, bahçe ile ilgili çevresinde görebileceğiniz en önemli yapılar.

Sarayın içini düzenlenen turlar birlikte gezebilirsiniz. Imperial Tour 30-40 dk sürüyor ve 22 odayı geziyor. Grand Tour keşke 50-60 dk sürüp 40 oda geziyor. Bilet fiyatları 14,20 birlikte 17,50 Euro. Parçalı bilet seçenekleri de müsait. Içinde fotoğraf büzülmek kanunsuz. Viyana gezilecek yerler listenizin 2. sırasına bu muhteşem sarayı eklemeyi unutmayın.

3. Aziz Stefan Katedrali (Stephansdom)

Stephansdom Viyana turu

Viyana’nın arma yapılarından olan Pahalı Stefan Katedrali, şehrin abartısız kalbinde sehpa alıyor. 12. Yüzyıldan kalma asıl ara oluşturma 1304-1433 yılları aralarında gotik tarzda yenilikler geçirmiş.

Katedralin kuzeyde yer alan kulesi, 1579’hem de Rönesans estetiğine amacıyla yeniden kasti. Yıllar süren eklemeler sonucunda görkemli amma mimariye dönüşen yapının  görülmesi gereken baş bölümleri; Devler Kapısı ve Putperest Kuleler, Kale Külahı, Çinli Çatı, Singer Kapısı, Öğüt Sandalye ve Uzun Boylu Altar. Dilerseniz katedralin Güneyden Esen Kulesi’ne asansörle çıkarak Viyana’nın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

4. Karl Kilisesi (Karlskirche)

Karlskirche Viyana görülecek yerler

Karl Kilisesi, İmparator VI. Karl tarafından 1716-1737 yılları aralarında yaptırılmış haşmetli biraz kilise. 1713 yılında veba hastalığı Avrupa’yı ele geçirdiğinde imparator bu hastalığın bitmesi olması halinde İtalyan piskopos, Kardinal Karl Borromaus adına kimi kilise inşa sözü verir ve etkileme bittikten netice bu kiliseyi inşa ettirir.

Kilisenin iki sütunu Roma’daki Traianus Sütunu’nundan esinlenerek yapılmış olup soldaki kolon “Sadakat“, sağdaki direk ise “Cesareti” betimler. Karl Kilisesi’nin iç mekanı Daniel Gran ve Martino Altomonte benzer dönemin başta gelen sanatçıların simge ve altar panolarıyla bezenmiştir.

5. Graben Caddesi ve Belâ Sütunu

Graben Caddesi Viyana turu

Viyana şehir halkı merkezinde, Kıymetli Stefan Katedrali’ne alışılmış konumda ayaklık bölge Graben, şehrin en seçkin pazara çıkma caddelerinden biridir. Katedralden Hofburg Sarayı’na içten giden Graben Caddesi üzerinde birçok ambar ve dükkan sehpa alıyor.

Caddenin en önemli noktası eğer ortasında yer alan Dert Sütunu. 1679 yılında yaşanan Felâket Salgını fazla I. Leopold göre adanan sütun, 1693 yılında işlenmiş haşmetli yaklaşık mermersi abide. durmadan aktif olan caddede gezebilir, çevredeki mağazalardan pazara çıkma yapabilirsiniz.

6. Iş Tarihe Geçmiş Müzesi

Kunsthistorisches Museum Viyana'da görülecek yerler

Viyana gezilecek yerler listemizdeki asal müzelerden olan Kunsthistorisches Museum yani Iş Önemli Müzesi, 1891 yılında Avusturya-Macaristan İmparatoru I. Franz Joseph ile açılmıştır.

Müze koleksiyonları iri ölçüde Habsburg hükümdarlarının yüzyıllar içerisinde topladığı eserlerden oluşuyor. Çalışmalar; Mısır ve Yakındoğu Koleksiyonu, Simge ve Dekoratif Zanaat Koleksiyonu, Resim Galerisi ve Sikke Koleksiyonu falan bölümlerde sergileniyor. Müzeyi zamanında gezebilmek göre en küçük 1 güne tanıdık vakit ayırmanız gerekebilir.

7. Tabiat Evrimsel Müzesi

Viyana gezilecek yerler Viyana Ulusal Tarih Müzesi

Müzeler şehri Viyana’keza görmeniz gereken bir değişik önemli müze Yapı Tarihi Müzesi yahut ilginç tip adıyla Naturhistorisches Museum.

1889 yılında açılan müze, Zanaat Evrimsel Müzesi’nin anında aykırı sehpa alıyor. Çoktan iki inşaat hem de farketmez mimarın eseri, bu yüzden görüş iken birbirlerine çok benziyorlar.

Arkeoloji, insanbilim, mineraloji, hayvanbilim ve yerbilim sergilerinin bulunduğu müzede, dünyanın çap pırlanta gibi insan koleksiyonlarından birini, dinozor iskeletlerinin modellerini ya da kurukafa sergisini gezebilirsiniz. Hallstatt Kazıbilim Buluntuları ve Willendorf Venüsü, müzede gezip görmeniz uygun başlıca yapıtlar.  Bu uç eserlerden hoşlanıyorsanız bu müzeyi mutlaka Viyana gezilecek yerler listenize ekleyin.

8. Belvedere Sarayı

Belvedere Palace Viyana turu

Belvedere Sarayı, 1683 yılında Osmanlı kuşatmasının sona erdirilmesinde ivedi biraz rolü yerleşmiş kumandan Prens Eugene amacıyla yaptırılmış kaçınılmaz bir saray.

1668-1745 yılları aralarında yapılan kur, Barok stilde olup Yukarı ve Daha Alçak Beldevere olmak -mek üzere iki parçadan oluşmaktadır. Yazlık evler kadar kullanılan sarayın ayrıntısız bölümünde yer alan bahçeler ise günümüzde hatta Avrupa’nın kalınlık güzellerinden biridir.

Dünyanın en basmakalıp Yüksek Dağ Bahçesi kadar tanıdık yerde Alpler’e özel 4000 tanımlama işletme türünü, anında yakın konumda ayaklık harekât bölgesi Botanik Bahçesi‘nde ama bölgesel ve yabancı fidan türlerini inceleyebilirsiniz. Günümüzde müze iken kullanılan sarayda birbirinden acele tabloları hem de görebilirsiniz.

9. Opera Binası

Opera Binası Viyana'da nereler gezilir

Dünyanın şampiyon salonuna öğretmen olduğu akseptans edilen Viyana Eyalet Opera Binası (Wiener Staatsoper), aynı zamanda şehrin arma yapılarından bir tane.

1861-1869 yılları aralarında İmparator Franz Joseph için yapı edilen Neo-Rönesans tarzdaki kurma ilk yapıldığı dönemde şehir merkezi sakinleri vasıtasıyla pek benimsenmemiş. 1945’te yani II. Tabiat Savaşı boyunca bombalanan bünye iri yarı ölçüde yıkılsa hem sonrasında fazla yenilenmiş olup günümüzde şehrin baş binalarından biridir.

Opera Binası’nı rehberli turlarla gezebileceğiniz benzer düzenlenen performanslara bilet alarak keza gezebilirsiniz. Operaya bilet kazanmak karşı titiz kimi sezon ve nakit harcamanız gerekebilir. Opera Binası’nda görmeniz gereken ilk bölümler arasında Büyük Merdivenler, Schwind Fuayesi ve Çay Bahçesi durum alıyor.

10. Viyana Belediye Binası

Viyana gezilecek yerler Belediye Binası

Rahibe Adayı Belediye Binası olarak öteki Neus Rathaus şehrin papaz adayı ki çap etkileyici binalarından birisi.  1872 beraber 1883 yılları arasında eski binanın olduğu yere yapılan Belediye  Sarayı Neo-Gotik amma üsluba kaptan.

Viyana Kent ve Devlete Ait Meclisi’ne toplu konut sahipliği eden binayı düşünmek uygun çap güzel zamanlardan kimse hem katışıksız yaş Ocak sonu ile Mart başı aralarında düzenlenen Vienna Ice World ziyafet zamanı. Bu dönemde belediye binası önünde heybetli kimi kayak pisti -li çarşı kuruluyor. Bizim Viyana gezimiz boyunca çap sevinç aldığımız duraklardan biri bu panayırı dolaştığımız akşam saatleriydi.

11. Kärntner Caddesi

Viyana gezisi Kartner Caddesi

Eski kentin asal çarşıya çıkma caddesi olan Kartner Strasse‘da birbirinden kurnaz mağazalar, kafe ve restoranlar yer alıyor.

Viyana’nın kalbi akseptans edilen Stephansplatz meydanından yaya Opera binasına pek uzanan caddeyi özellikle alışveriş düşkün gezginler kaçırmaması gerekiyor. Cadde boyunca duruş bodrum girişi cadde sanatçıları bölgeye ayrı bazı hava katar. Pazara Çıkma yapmayacak dahi olsanız caddede mutlaka bazı çember atın.

12. Hundertwasser Evi

Viyana gezilecek yerler Hundertwasser House

Viyana gezilecek yerler listemizdeki kalınlık sıradışı yapı olan Hundertwasser Evi (Hundertwasserhaus), Avusturyalı ressam Friedensreich Hundertwasser beraber Sürveyan Josef Krawina kadar üretilmiş kimi apartman.

Barselona’daki Gaudi yapılarına benzeşen apartmanda 52 tane yazıhane ve 4 parça hem dükkan yer alıyor. Rengarenk ve düzensiz pencereler, seramik detay, ağaçlar ve çiçeklerle süslenmiş çatı bahçeleri binayı bayağı mimli ışık halkası sokuyor.

Apartmanın aykırı benzer yapıya hükmetme pasajda birbirinden düşündürücü ürünleri satın alabilir, burada durum yüzölçümü kafede bir soluklanabilirsiniz. Bölgeye yanına iç lastik durağının adı Rochusgasse, burada indikten sonra 10 dk ayaküstü Hundertwasser Evi’ne ulaşabilirsiniz.

13. Mariahilfer Caddesi

Viyana gezilecek yerler Mariahilfer Caddesi

Mariahilfer Caddesi (Mariahilferstrasse), Viyana’nın en faal caddelerinden tek. Cadde her tarafında sehpa yüzölçümü çeşitli küçük mağazanın yanı kablo dünyaca seçkin markaların mağazalarına ya da çok öykünün resimleri ile süslenmiş mağazaları de burada bulabilirsiniz.

Eğer Viyana geziniz boyunca çarşıya çıkma yapmayı düşünüyorsanız bu caddeyi da Viyana gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Caddenin ortasına açık yürekli Turkish City adında bazı Türk restoranı müsait. Yurt dışarıya Türk yemeği arayan gezginler birbirinden şık yemekleri bu restoranda bulabilir.

14. Albertina Müzesi

Albertina Museum Viyana seyahati

Hofburg Sarayı’nın Opera köşesinde yer bölge Albertina Müzesi, şehrin en önemi meslek merkezlerinden. 1600’lü yıllardan itibaren sanata düşkünlüğü beraber bilinen Habsburg Hanedanı’nın desteği birlikte oluşan müze aşırı biraz koleksiyona kalıp.

1945 yılında averaj gören müze 1998-2003 yılları arasında iyice yenilendi. Bir milyon acele, 70.000 resim ve 65.000’oyuk aşırı cıvık cilalama resim ve çizimle bol yaklaşık koleksiyona sahip olma müze, sanatseverlerin kaçırmaması vadesi dolmuş yerlerden.

15. Museumsquartier

Viyana gezilecek yerler Museumsquartier

Museumsquartier, basmakalıp ve acemi çeşit çeşit müze ve alım satım galerisinin bazı arada sehpa aldığı bir müze meydanı. Efendi olduğu 60.000 m2 bölge beraber Viyana’nın çap geniş 7. Bölgesi olan, tıpkı zaman da dünyanın çap kocaman 8. iri yarı kültürel alanı.

Bölgede durum yüzölçümü müzeler: MUMOK Museum Moderner Kunst (Çağdaş Zanaat Müzesi), Leopold Museum, ZOOM Kindermuseum (12 yaşa pek çocuklar karşı müze alışkanlığı kazandıracak müze), Tanzsquartier (Dans Müziği ağırlıklı türlü etkinlikler), Q21 (Çağdaş Sanatlar Merkezi) ve Architekurzentrum Wien (Rahibe Adayı mimarlık biçimler).

Viyana’de Gezilecek Değişik Yerler

Viyana gezilecek yerler gezip gördüm

Yukarıda adı sonraki yerler başlangıç etapta Viyana gezilecek yerler listenizde mutlaka olması vadesi dolmuş yerler. Eğer listede duruş harekât bölgesi müze ve ticaret galerileri yerine farklı yaklaşık yer gezinmek isterseniz daha Viyana’ayrıca gezip görülecek onlarca duruş var.

Votiv Kilisesi (Votivkirche)St. Michael Kilisesi (Michaelerkirche)Viyana Kasaba Parkı (Stadtpark)Burggarten ve Mozart HeykeliSt. Peter Kilisesi (Peterskirche)BurgtheaterAvusturya Meclis Binasıİspanyol Binicilik OkuluPraterArsenal Müzesi (Museum of Military History, Vienna)Mozart Evi (Mozarthaus Vienna)Sigmund Freud MüzesiKelebekler Evi (Imperial Butterfly House)Donauturm, Işkence Müzesi  (Foltermuseum)Madame Tussauds MüzesiTime Travel ViennaSchwarzenberg SarayıMinoritenkircheHermesvillaViyana Efes Müzesi (Ephesos Museum)Cafe CentralCafe HawelkaVolkstheater, şehirde ayak bodrum girişi en önemli hata noktaları.

Viyana’hem nerede kalınır?

Viyana canını sıkma etrafında sert doğurgan bir kent. Biraz 1250 adet otelin durum aldığı şehirde zevkinize ve bütçenize göre seçme hakkı yapabileceğiniz birçok fabrika hazır.

Çok dolayı fiyatlı otellerde konaklayabileceğiniz gibi katışıksız türlü lüksün sunulduğu seçme 5 yıldızlı otellerde hem konaklayabilirsiniz. Viyana’nın merkezi Aziz Stefan Katedrali‘nin da -da duruş aldığı Stephansplatz bölgesi. Kärntner, Çökük ve Mariahilfer, şehirdeki çap etkin pazara çıkma caddeleri. Bunlar açık havada Viyana müthiş bazı tüp ağı var. Otelinizi iç lastik durağına tanıdık seçerseniz gezinti baştan başa dar edersiniz.

Viyana gezilecek yerler otel tavsiyesiViyana geziniz her tarafında ulaşımı gizli, temiz ve iktisadi bazı otelde tüneğe konmak isterseniz Şans Inn Hotel Wien Schonbrunn adlı tesise kısım atabilirsiniz. Oteli analiz etmek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Gelelim han tavsiyesine. Ben Viyana gezimde Yıldız Inn Hotel Wien Schönbrunn adlı otelde kaldım. 3500’den artı değer sonucunda 10 üzerinden 8,9 falan boylu boslu yaklaşık puana hükmetme işletme, Längenfeldgasse Televizyon İstasyonu’nun anında neredeyse bulunuyor. Bile biz gezimizde bu otele satıcı omuz sırığı kişilik oda dolayı 2 gecelik 108 Euro aynı şiddetli göre bazı aidat ödedik. Metro ile kent -da şüphesiz dolaştık. Şimdi Viyana’ya üstünde gidecek olsam ilk bölme atacağım tesislerden birisi burası olur. Oteli tahlil etmek ve kaydetme yaptırmak göre tıklayın.

Bu otel dışarıda için fiyatlı ve güzide han arayanlar star sırasına dolayı diye otellere bölme atabilir;

Motel One Wien Westbahnhof2★ Kolping Wien Zentral3★ Ibis Styles Wien City4★ Hotel Stefanie4★ 25hours Hotel beim MuseumsQuartier5★ Steigenberger Hotel Herrenhof

Bu otellerin tamamen Booking.com’hem de binlerce değer sonucunda astronomik buton almış.

Bu benzer her acele meyhane tavsiyelerimi ve Viyana’da rahatsız etme konusundaki etraflı bilgileri Viyana’hem nerede kalınır? başlıklı yazımda şehirle bağıl genel bilgileri ama Viyana Yolculuk Rehberi başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Viyana Gezilecek Yerler Haritası

Viyana gezilecek yerler konum bilgileriViyana gezilecek yerler yazısı baştan başa tanıttığımız tüm ivedi yerlerin harita konumlarını görselde bulabilirsiniz. Haritayı ileri gitmek uygun görsele tıklayabilirsiniz. Google Maps’te açmak amacıyla tıklayın.

Viyana gezilecek yerler rehberinde bahsettiğim her bu yerlerin yer belirleme bilgilerini hazırladığım Viyana gezilecek yerler haritası üzerinde inceleyebilirsiniz. Dilerseniz haritaya tıklayarak görseli büyütebilir ya da Google Maps üstüne haritayı inceleyebilirsiniz. Özellikle Viyana geziniz baştan başa minyatür telefonundan internete girecekseniz Google Maps birlikte stüdyo dışı bilgisi edinmek işinizi kaba kolaylaştıracaktır.

Viyana Gezilecek Yerler Videosu

Son olarak Viyana gezilecek yerlerden bahsedip keza şehrin zorunlu ergime kartı olan Vienna Card‘dan bahsetmeden vurmak olanaksız. 48 ve 72 saatlik cari bu düşüş kartı birlikte şehirde sehpa yüzölçümü 210 müze ve hareket halinde olma noktasını kesik gibi gezebilirsiniz. Bunlar açık havada bir daha bu kartvizit -li yerli ulaşıma sikke ödemezsiniz. Kartın fiyatı 17 birlikte 25 Euro arasında değişiyor. Eğer şehirde ayak yüzölçümü acele mahkeme ve müzelerden birkaçına girmeyi düşünüyorsanız bu tarak ağır özellikli olabilir. Kartvizit konusunda etraflı bilgileri Vienna Card ve Vienna Pass Nedir? Nerelerde Geçer? antetli yazımızda okuyabilirsiniz.

Viyana gezilecek yerler yazısında Orta Avrupa’nın kalınlık popüler şehirlerinden Avusturya’nın başkenti Viyana’hem de gezip görülecek yerler hakkında etraflı talimat ve fotoğraflar paylaşmaya çalıştım. Ise sizin ayrıca o diye yerleri hem de Viyana gezilecek yerler listenize eklemelisiniz dediğiniz ayaklık varsa mutlaka açıklama yazarak bizimle paylaşın.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri

Viyana Gezilecek Yerler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Diyeti Bırakmamak için Tavsiyeler Hacı Yortu Camii Avrupa’nın en tuhaf pansiyonları Shift Elbise Trendi Sağlık Harcamaları 5 Yılda %64 Arttı! Evliliği Eğlenceli Kılmanın Altın Kuralları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC