Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Vizesiz Eğlence ve Adalar Ülkesi: TAYLAND

Ana Sayfa » Doğa & Seyehat » Vizesiz Eğlence ve Adalar Ülkesi: TAYLAND
Vizesiz Eğlence ve Adalar Ülkesi: TAYLAND

Şehir merkezi, mükemmel tropik adaları ve hatta dini inançlarıyla dahi sizlere mükemmel bir gezi alanı sunan en kapsamlı ülkelerden birisidir Tayland. Üstelik vizesiz giriş olanağı olması, özel bir yurtdışı gezisi plânlayan ve vize sorunu yaşayan kimseler için ideal bir adres konumuna getirmektedir ülkeyi.

Ülke genelinde birçok farklı insanlar karşılaşmak mümkün. Hoşgörü odağında ciddi bir yaşam söz konusu olduğu için, hayat birçok ülkeye oranla daha farklı akmaktadır bu ülkede. Özellikle de Türkiye’den ilk kez dışarı çıkacaklar için, ilk günler bir hayli şaşırtıcı geçebilir. Lâkin emin olun, her aşamasında ve noktasında şaşırtıcı, tatmin edici bir deneyim sizleri bekliyor.

Tayland Vize ve Pasaport Durumu: Sadece biletlerinizi kontrol eder ve bazı durumlar ek sorular yöneltirler. Bunun dışında herhangi bir zorluk yaşamaz ve vize gerektirmeden ülkeye rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik sunduğu vizesiz giriş hakkı ise 30 güne kadardır.

Tayland Hakkında Temel Bilgiler

Ulaşım: Sadece havayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz, uçak biletlerinin ise mesafe nedeniyle normale oranla pahalı olduğu bir ülkedir. Haliyle, daha ilk aşamada ulaşımdan başlayarak ciddi bir bütçe ayırmanız gerekir. Şehir ise, oldukça kalabalıktır. Bu nedenle şehir içerisinde rahat bir toplu taşıma ağı bulmanız zordur.

Sosyal Yaşam ve Hava: Aşırı derecede nemli bir hava yapısı vardır ve normale oranla daha sıcaktır. Haliyle Türkiye’den sonra çok farklı ve ilk günler boğucu bir hava sizleri bekliyor. Sosyal hayatı ise yer yer eğlence odaklı, yer yer kültürel ve din odaklı olarak temelde üçe ayrılır. Çalışan, eğlenen ve ibadet eden insanlar olarak temelde ayrıştırmak mümkündür.

Her ne kadar ciddi bir kalabalık söz konusu olsa da, iş eğlence olunca düzenli ve rahat bir çok eğlence mekanı, hatta bunun için özel olarak hazırlanmış bölgeler bulmanız mümkündür. Doğal olarak sosyal yaşamı sürekli olarak canlı tutulan, kalabalıklar içerisinde hiçbir zaman yalnız kalmadan vakit geçirebileceğiniz bir şehirdir.

Maddi/Ekonomik Durum: Ülke para birimi BAHT, Türk Lirası’na oranla biraz daha uygundur. Haliyle genel anlamda ciddi bir ekonomik bütçe ayırmadan ülkede ki birçok olanaktan faydalanabilirsiniz. İçki ve eğlence ülkede en ucuz olan unsurlar arasında yer alır. Tropik meyve ağırlıklı bir ekonomik kültür anlayışı vardır, her yerde tropik meyve satıcıları, sokak lezzetleri odaklı ufak tezgâhlar görmek mümkündür. Konaklama ise, aşırı lüks talepler olmadıkça uygun ücretlerle mümkün olacaktır.

Tayland Başlıca Gezilecek Yerler

 • Bangkok: Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri durumundadır. Eğlenceyi her açıdan en kapsamlı şekilde görebilir, tapınakları ile Budizm’e daha yakından bakabilirsiniz.
 • Phuket: Türkiye’de kış ayları bastırdığında, Phuket tatili mükemmel olacaktır. Zira sizi “deniz-kum-güneş” üçlemesi en doğal haliyle bekliyor bu ülkede. Soğuktan, sıcağa doğru bir gezi olabilir.
 • Pattaya: En temel amacınız eğlence ve gece hayatı ise sanıyoruz ki Pattaya ülkede bu alanda en kapsamlı adres olacaktır. Hayalinizde ki eğlence sınırlarını dahi aşacak bir adres.
 • KoPhaNgan: Masmavi su, yemyeşil doğa… Bir ada deneyimi için ilk tercih edebileceğiniz adreslerden birisidir.

Vizesiz Eğlence ve Adalar Ülkesi: TAYLAND - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Berit Dağı

Berit Dağı 16 Mart 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kürekli Şelalesi Ruh Sağlığımız In what way the emerging technologies and the Online Storage Areas can be valuable for our lives and doing business Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Pasaporta bile gerek yok: Gürcistan! Alışveriş Bağımlılığı da Artık Devlette Bünyesinde Tedavi Ediliyor! Kansızlık Mide ve Bağırsak Kanserinin Habercisi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC