Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yüksek mi Yüksek: Bolivya

Ana Sayfa » Doğa-Seyehat » Yüksek mi Yüksek: Bolivya
Yüksek mi Yüksek: Bolivya

Bir yanda Amazon yağmur oranları, diğer yanda şehrin her noktasında görünen buzlarla kaplı Andean tepeleri… Sizleri hem modern yaşamın yüzü hemde doğal yaşamın heyecanlı tarafı ile bir arada karşılayan özel bir ülkedir Bolivya. Çok uluslu bir ülke olması, sizlere oldukça farklı ve yeni insanlarla tanışma, sürekli farklı kültürel unsurları bir arada gözlemleme şansı sunacaktır.

Vizesiz giriş yaptığınız bu ülkede; sürekli yeni bir heyecanın ve deneyimin ortasında kendinizi bulmanız kaçınılmazdır. Üstelik tüm bu deneyimleri, çok ciddi ücretler ödemeden oldukça ekonomik bir çizgi içerisinde yaşama olanağını da gene Bolivya sizlere sunmaktadır.

BolivyaGüncel Vize Durumu: Bolivya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize talep etmemekte, sınır geçişlerinde ayrıca kolay bir süreç sunmaktadır. Vizesiz giriş hususunda sundukları süre sınırı ise 90 gün şeklindedir ki bu birçok ülkeye oranla oldukça yüksek bir vizesiz giriş süresidir.

Bolivya Hakkında Temel Bilgiler:

Ulaşım:  Ülkeye ulaşım ne yazık ki direkt uçuşlar ile olmamaktadır. Bu nedenle, Türkiye’den Bolivya’ya dilerseniz Amsterdam, dilerseniz Lima üzerinden aktarmalı bir uçuş sonunda ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülke içerisinde ise toplu taşıma seçeneği yok gibidir ve genellikle özel taksi mantığında taşıma seçenekleri vardır, fiyatları ise oldukça uygundur.

Sosyal Yaşam ve Hava: Birçok farklı halk, ulus yaşamaktadır Bolivya’da. Haliyle insanlar oldukça anlayışlı ve birbirlerine karşı saygılı bir yaşam dengesi sağlamışlardır. Halkın büyük kısmı kırsal kesimlerde yaşadığı için, daha sakin bir hayat hakimdir. Bu durum, kültürel anlamda da birçok geleneğin, eserin hâlâ daha en iyi şekilde yaşatılmasına neden olmuştur.

Ülkenin çoğu noktasında sigara tüketimi yasak durumdadır. Haliyle sigara tüketen biriyseniz, Bolivya’da bu konuda biraz daha dikkatli olmalısınız. Ülkede eğlence hayatı ise özellikle Santa Cruz başta olmak üzere birçok noktada bir hayli renklidir. Bu nedenle modern yaşamın, yerel motiflerle bezendiği dopdolu bir eğlence süreci yaşamanız kaçınılmazdır.

Maddi/Ekonomik Durum: Halk genel olarak fakir ya da orta düzey gelir sahip durumdadır. Bu durum, ülkede ki birçok tüketim unsurunun da doğal olarak daha uygun olmasına neden olmuştur. Özellikle konaklama ve gıda gibi unsurlar çok uygun olduğu için, rahatlıkla ülke genelinde çoğu noktayı maddi sorun yaşamadan gezebilirsiniz.

BolivyaBaşlıca Gezilecek Yerler

Santa Cruz:Eğer eğlenceyi en dip noktasına kadar yaşamak istiyorsanız, ilk adresiniz olmalıdır.

Salar de Uyuni Gölü: Göl kavramının en farklı ve sıra dışı halidir, mutlaka görmelisiniz.

Güneş Adası: Huzurlu, sakin ve güneşle iç içe bir dinlenme süreci yaşamak için ideal.

Sucre Cathedral: Farklı ve dikkat çeken mimarisi ile görülmesi gereken özel kiliselerden birisi.

Yüksek mi Yüksek: Bolivya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler 19 Mayıs 2018

Kolezyum (Colosseo)

Kolezyum (Colosseo) 17 Mayıs 2018

 • TAKİP ET!

 • SON YORUMLAR

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Evlerinizde Dolap Ya da Şifonyer Azlığı mı var? Bunları Deneyin! Uludağ Bakacak Kaplıkaya Doğu Ekspresi Macerası Evlerde Kargaşasız ve Şık Dekorasyon Tüyoları Zenfone 4 Geldi! Wikimedia Vakfı programı kapatıyor.

  FACEBOOK'TA BİZ

  Miskin Panda

  Miskin Panda © 2017 - Miskin Panda ~ Keyfinizin Kâhyası! Miskin Panda

  Made With ♥ In MisKinPanDa's PC